Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Akční
  • Dobrodružný

O mně

Filmový a televizní divák a nejraději sleduji starší (druhá polovina dvacátého století) dobrodružné filmy a seriály, drama, dokumentární filmy a občasně i komedie, scifi a horory.

Vážím si československé, české i slovenské kinematografie a jejích klasických herců, kteří uměli hrát velice přesvěčivě a dokázali se do svých rolí opravdu vcítit.

Dodnes se rád dívám na filmy a seriály (hrané i animované), které si pamatuji z dětství, jenž v  době normalizační, coby fenomény, formovaly částečně naši osobnost a byly pro nás světem fantazie a únikem ze světa socialistické reality do reality téměř metafyzické.

Příliš nesleduji akční filmy a thrilery, pro jejich často brutální obsah, plytké scénáře a jednoduché herecké vyjádření. Stejně tak některé dnešní sáhodlouhé seriály, postrádající kontak s divákem, které skončí na smetišti filmových dějin dříve, než jsou vyprodukovány.

Chceme li dnešní kinematografickou produkci znovu pozdvihnout, měli bychom osvědčenou klasiku a kvalitu spíše recyklovat, než produkovat stále vizuálně a trikově dokonalejší filmy, ovšem s nic neříkajícím obsahem, nezanechavším v divákovi žádný hlubší dojem.

 

Ovládací panel
8 bodů

Reklama

Reklama