Gieokeui bam (2017)

Atmosféra především první poloviny 10/10, ale po závěrečný patnáctiminutovce z toho vlastně vyplyne, že je to zbytečný slepenec který vůbec nedává smysl a má takový logický lapsy, že to nelze přehlídnout a jen nad tím mávnout rukou. Škoda.

Greyhound (2020)

Skvělá filmařina, leč chápu, že ten kdo očekával další velkolepý dílo z 2. světový musí být asi zklamanej. Já o tom předem nevěděl zhola nic, takže u mě převládá spokojenost. Je totiž evidentní, že tvůrci věděli co chtějí natočit, to taky natočili a natočili to velmi dobře.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Tohle se teda vážně nepovedlo. Nejdřív pochybně zahraná, a plná klišé, první polovina ve výcvikovým kempu, která celá působí hrozně nevěrohodně, obzvlášť když si třeba vzpomenete na výcvikovej part v Band of Brothers. Nuda k uzoufání, a ne že bych měl něco proti Andrew Garfieldovi, ale tady o nějakým extra hereckým výkonu nemůže být vůbec řeč a to se raději nebudu zmiňovat o Terese Palmer, která je sice hezká tvářička, ale tady jsem jí nevěřil ani nos mezi očima. Když se film překlene do druhý poloviny, tak sice nabere tempo, ale to je tak asi vše. Já se šel koukat na válečnej film, místo toho se mi dostalo "efektní" akční vyvražďovačky, z prostředí války, s prvky hororu, plný wtf momentů a rádoby efektních zpomalovaček. Válečný film si představuji trochu jinak.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Čekal bych, že Jackson bude svět Tolkiena trochu víc respektovat. Nepochybuju o tom, kolikrát jen musel ty knížky od něj přečíst a kolik nad nima strávil času a o to víc mě právě udivuje, že jde a vymyslí si vlastní postavu (elfku) a vytvoří tam úplně nesmyslnej, proti všem pravidlům fantasy jdoucí, románek mezi elfkou a trpaslíkem. Věděl jsem dopředu, že něco takovýho nastane, a přesto když jsem to uviděl na živo na plátně, chtělo se mi zvracet. Přečetl jsem snad všechny knížky o Středozemi co přečíst jdou, Tolkienův svět miluju, a tohle mě přijde postavený na hlavu. Ne proto, že je to podělaná vata, která to celý zbytečně natahuje, ale proto, že je to prostě a jednoduše naprostej NESMYSL! Něco takovýho by se v Tolkienových knihách a ani v žádnym jiným fantasy světě nemohlo stát. Prej elfka a trpaslík to budou táhnout spolu, Jackson se prostě zbláznil, nemám jiný vystvětlení, páč, člověk který natočí Pána Prstenů a podle všeho miluje Tolkienův svět, pak jde a takhle plivne na jeho památku, nemůže bejt prostě v pořádku. Něco takovýho by si v době kdy se točil Pán Prstenů, Jackson nikdy nedovolil. Jinak efekty pěkný, občas úplně zbytečný. Středozem nádherná jako vždy. Perfektní Gandalf a Soundtrack Howarda Shora. Z celýho filmu jsem mohl mít fakt pěknej pocit kdyby Jackson nezačal měnit, Radikálně! měnit, a přidávat události jak se mu zachce. ***

Hoffman (1970)

Nádherný film s nádhernou a neuvěřitelně příjemnou atmosférou, kterou vytváří v podstatě jeden byt a v něm dvě postavy hrající jako o život. Sinéad Cusack je snad ta nejroztomilejší herečka co sem kdy viděl. celé to podtrhuje parádní muzika a tady již mnohokrát zmiňovaný excelentní konec. "Realita nás všechny klame, slečno Smithová."

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Poměrně dost zábavná záležitost. Podobný koncepty bývají obyčejně problematický v tom, že se nepodaří dát dohromady kvalitní celek. Často to bývá tak, že máte super nápad, horší zpracování, či katastrofální casting, nebo děravej scénář apod.  U Squid games se to povedlo velmi dobře vybalancovat a ačkoli to za mě zůstává lehce v ranku guilty pleasure, je to nakonec velmi profesionálně odvedená filmařina, která má hlavu a patu a není tu vyloženě slabý prvek. Funkční scénář bez závažnějších lapsů, výborná hudba, kvalitní herci, dobré stupňování napětí atd. atd.  K samotný sérii bych se asi nevrátil, ale dovedu si představit, že bych se podíval na další. Největší bolístky jsou za mě určitá předvídatelnost, nějaký ty díry a nedomyšlený záležitosti a opravdu slabý a pro mě neuspokojivý závěr. Jinak dobré a fajn korejské překvapení. 4*

Hranice ovládání (2009)

To se nedá popsat, to se musí prostě vidět, a na vlastní kůži okusit Jarmuschovu atmosféru. Je to o detailech, o maličkostech, o kterých sice víte úplný hovno a nic vám neřikaj, a přesto dávají tam někde uvnitř vás smysl. "A kdo si myslí, že je víc než druzí, ať zajde na hřbitov. Tam uvidí, co je život. Je to hrst prachu."

Hunger Games (2012)

To sem si zase dal... :D Výjímečně se tady ztotožňuju s Verbalovym komentářem.

Interiéry (1978)

Docela nepříjemnej film o jedný rodině. Nepříjemnej bych tady nechápal jako něco negativního, je to prostě v něm a je to tam správně.