• Pohádka

Mechanický pomeranč (1971)

Jeden z nejzvláštnějších a nejzajímavějších filmů, co jsem kdy viděl doprovázen fantastickou hudbou a režíí génia Stanleyho Kubricka. Jasných 100% .

Městečko South Park (1997) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec, geniální hlavně svou nekonvenčností, i zde se však najde nějaká slabší epizoda.

Mlčení jehňátek (1991)

Na potřetí už jsem tento film plně docenil, uznávám, že je to precizní film bez chybičky, navíc vyšperkovaný o vynikající herecké výkony. Horor ani thriller to sice není, jak jsem na poprvé čekal, ale jako kriminálka výborná podívaná.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Největší dobrodružná klasika ze všech. Podle mě nejlepší Hitchcock a jedna z životních rolí Granta. Na tenhle film se můžu dívat několikrát za sebou a nepřestane mě dál bavit.

Nedotknutelní (2011)

Asi nejpříjemnější atmosféra, co jsem u filmu kdy zažil. Film je od začátku až do konce zajímavý a nechybý mu nic co by mělo filmu chybět - má příběh, vtip, jsou v něm dobré herecké výkony a navíc je sám o sobě velmi dobrý. Co víc si od filmu můžu přát?

Někdo to rád horké (1959)

Jedna z mých oblíbených komedií. Precizní herecké výkony obzvlášť v podání Jacka Lemmona a Tonyho Curtise, při kterých se musíte smát a při špatné náladě tento film vždy potěší.

Nesmiřitelní (1992)

Nenadchl, ale ani nezkalamal. Westernové filmy nejsou mým šálkem kávy, nicméně i tak si myslím, že Clint Eastwood umí lepší filmy, třeba Million Dollar Baby mi sedlo mnohem víc ....

Nespoutaný Django (2012)

Velmi dobrý film, Tarantino si bezpochyby zaslouží Oscara za scénář a přál bych mu i Oscara za film, toho ovšem asi nezíská :( . Začátek filmu byl výborný s opět skvělým Waltzem, nicméně v prostřední části už to nebyl tak zábavný film a nějak ztratil spád, závěr se střílečkou v domě a pomstou Djanga si ale bezpochyby tu pátou hvězdu zaslouží.

Neúplatní (1987)

Po Kmotrovi nejlepší mafiánský film vůbec, opravdu zajímavý film se vším, co by měl gangsterský film obsahovat včetně Roberta De Nira, který hraje ve většině mafiánských filmů. V tomto díle musím vyzdvihnout hlavně skvělé výkony Conneryho a Costnera a výbornou De Palmovu režii. 100%