Strážci - Watchmen (2009)

Omlouvám se vše příznivcům komixů, ale postavit film na efektu modrého zvětšujícího se chlapa a polonahé postarší herečky nestačí. Chce to k tomu přidat nějaký zajímavý děj, ne jen klasiku ve stylu, že někde je nějaký zloduch, kterého se všichni snaží najít. Kdybychom si odmysleli všechny efekty a triky, zjistili bychom, že jde vlastně o fádní příběh - spíš povídku na 10 minut.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Nemůžu si pomoct, ale mě se film líbil - rychle, bez běžných zbytečných záběrů na spokojený život hlavních hrdinů, film prostě začne únosem vlaku a pak má spád. Závěr trochu překvapí, zejména tím, že se vyhnul sladko-romantickému návratu dispečera domů.

Užívej si, co to jde (2009)

Film, kde i pokus o sebevraždu vtipný (zejména ten druhý). Zcela neočekávatelné zvraty, úsměvné i vážné momenty. Rozhodně sgtojí za to vidět.

Bronson (2008)

Zcela nepochybně to je výborný herecký výkon, ale dívat se půl druhé hodiny na to, jak někdo někoho mlátí, moc zábavné není. Vlastně tam není žádný příběh, jen rvačky. Ztráta času.

Jen přes její mrtvolu (2008)

Celkem nenáročná komedie, předvídatelná zápletka, nic zásadního - možná právě proto dávám tak velké hodnocení, film si na nic nehraje, pobaví, ale k zamyšlení moc není. Jednoduchá oddechovka a skvělý Jason Biggs jako (skoro)gay....

Mučedníci (2008)

Kdo chce vidět dlouhé scény mučení bez dialogů, má možnost. Ostatní, co chtějí vidět nějaký děj, zas tak spokojeni nebudou. Krev, mlácení, střelba, do toho vesměs mlčící děvčata - ano je to horor. Mladí si užijí krev, pro nás starší je horor to vidět (proboha, proč?). A v půlce filmu se neubráníte myšlence - co čekala hlavní hrdinka, když nezavolala policajty? Že se z toho dostane?

Sedm životů (2008)

Myšlenka dobrá, scénář taky, i když děj filmu je trochu rozvláčný. Ze začátku nevíte, o co kráčí, pak to tušíte, zejména když si hlavní hrdina do svého pokoje nastěhuje "nejjedovatějšího" živočicha na světě a oznámí, že hodlá umřít (což se mi, laicky, vylučuje s možností následné transplantace orgánů). Krátké hodnocení: lepší průměr

V Bruggách (2008)

První 10 minut jsem se obstojně nudil, ale pak se rozjela velmi slušná zábava. Zejména "suchost" dialogů dělá z filmu s celkem nezajímavou zápletkou velmi slušnou podívanou.

10 000 př. n. l. (2008)

Trochu dlouhavé, o trochu víc nepravědpodobné (obyvatelé hor se dostanou do údolí Nilu, kde je několikadenní pobyt na slunci nespálí, naopak i mamuti na přímém slunci pracují). Filmu bych spíš dal přívlastek "rodinný", případně "dětský", protože je to více pohádka než skutečnost.

Americký zločin (2007)

Silný, avšak nepříjemný zážitek. Film není vůbec oddechový, naopak - celou dobu přemýšlíte, PROČ se to děje a nikdo nezasáhne. Sylvia je zahraná naprosto skvěle, ale vidět znovu bych tento film opravdu nechtěl - přece jen je příliš smutný a zneklidňující.