Kráska dne (1967)

Bohužel nějak nesdílím nadšení ostatních komentujících - zřejmě nedokážu ocenit rozpolcenost Séverine, která mi velmi připomíná věčně mlčící sestru Inu z Nemocnice na kraji města - když žena neví, co chce, ani s kým chce spát, je to problém, ale nevidím důvod, proč se na to mám 101 minut dívat (stačila by bohatě půlka). Ano, možná je to psychologické, umělecké a já nevím ještě jaké drama, ale pro mě to byla spíš rozvleklá nuda. Asi se žánr filmu nesešel s mým vkusem.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

K filmu jsem se dostal vlastně omylem - fakt nemám rád westerny. Prvních 5 minut to byla opravdu neskutečná nuda - dlouhé úvodní titulky a pak na sebe 2 chlapi zírají (nechápu, proč prostě hned nevytáhnou pistoli, na co čekají). Nicméně pak se děj rozjede a přiznám se, že to byl skvělý film - ani mi nevadilo, že nejde o thriller, ale o western - děj je zajímavý a poměrně svižný. Sice na můj vkus příliš dlouhý film (téměř 3 hodiny), ale i tak stojí za to vidět.

Útěk v řetězech (1958)

Věřím tomu, že na konci padesátých let to musel být bombastický film, ale v dnešní době už nám asi spousta souvislostí a detailů uniká, stejně tak by se dnes asi oba trestanci chovali jinak a neřešili by odlišnou barvu pleti. Ale i tak to nebylo špatné, i když jednou stačilo.