• Pohádka

Slečna Fisherová a záhada Hrobky slz (2020)

Po seriali som sa tesil, ze uvidim dalsi diel v celovecernom prevedeni. Zial, stalo sa - scenar nudny, slecna Fisherova sa snazi s podporou pocitacovej grafiky zvladnut sceny a'la James Bond, zaverecna pointa - tu som tam marne hladal. Cely sympaticky tim zo serialu natlaceny v uvode do jedinej hromadnej sceny, este aj spicovy dabing serialu bol vymeneny. Dobra rada tym, ktori si oblubili serial - NEPOZERAT!

Odcházení (2011)

Havel - to mi staci. Skoda ze neodisiel skor, nez zacal pisat taketo klenoty.

Playgirls (1995)

Co povedat? Padla socialisticka reklama, zvery boli vypustene do volneho vybehu. Ale to plati aj o inych tendencnych temach, ktore mi lezu na nervy aj dneska. To je ako ten for zo starych cias: "Otvorim noviny - Breznev, otvorim televiziu - Breznev. Uz sa bojim otvorit konzervu!" A zaco som dal 1 hviezdicku - za Simonu Chytrovu. Mila baba, mam pre nu slabost. Len keby jej boli dali castejsie priestor vo filmoch vyssej kategorie.

Růžový panter (2006)

Ten trapny akoby herec moze bodovat asi len v Amerike.

God's Not Dead (2014)

Na film nemam nazor. Pripomina mi sfilmovanu relaciu "Pod lampou", kde v casti venovanej nabozenstvu a viere boli pozvani zastupcovia zidovstva, protestantizmu, katolicizmu a co ja viem este... A ten demagog co to vedie povel, ze : "Nepozvali sme zastupcu ateistov, aby sme nevyvolali prilis konfrontacnu atmosferu"! Ajhla, demokracia!

Muž s červenou botou (1985)

Po originali s Pierom Richardom uz nemam slov. Amici asi musia skopcit kazdu blbinu a urobit z nej trapnost. Je malo kopii, ktore v US remaku vyjdu aspon priblizne na uroven originalu. ale tato to nie je. (Vynimku slusnych remakov tvoria napr. Pravdive lzi/Podtrženo, sečteno!, Můj táta hrdina/Tata, nebo milenec a ine)

Případy detektiva Murdocha - Svrchované Mimico (2021) (epizoda)

Vacsina dielov Pripady detektiva Murdocha su fajn, niektore su vyborne. Vzdy cakam na uvedenie novych dielov, som rad, ze serial je jeden z najdlhsich v historii. Takyto paskvil, resp. frasku si tento serial nezasluzil! Neviem, ci kanadski producenti sa nakazili vsadepritomnym idiotizmom spoza ich juznej hranice, alebo mali iny, pre mna nepochopitelny dovod obdarit ma tristvrte hodinou nudy a blbosti. Blbost prepacim - nudu nie. Ten tipek, co hra debilneho Newsoma, mi vadil vzdy. To, ze ho reinkarnovali po jeho vrazde v jednom dieli ako jeho brata (ci bratanca), bolo velkou skodou tohto serialu. Debilne hlasky a mimika, by sa hodila to paskvilov tocenych standardne v USA a nie v Kanade. Cierna skvrna serialu. (Myslim naozaj ciernu a nie afroamericku - na to si clovek dneska musi dat bacha! :) Ale divakom zvyknutym na US sracky sa mozno bude aj pacit. Proti gustu ziaden disputat!

Kingsman: Tajná služba (2014)

Zaciatok fajn, ked manik popreskakuje cez balkony na ulicu, tak som si pomyslel - nooo! Ale zaujimavej eksn bolo stale menej, hlody trapnejsie a ku koncu ... no co mala znamenat ta mazanica? To uz "Agent Cody Banks" mal v sebe viac potencialu na prekvapka, inteligentnejsie kecy a eksn. Mali tam jednu celkom fajn kocku a co urobili? Trochu lovestory by mi aspon trochu zdvihlo ... naladu. Celkovy dojem = nuda! A to je myslim odo mna prvy film na CSFD s takymto hodnotenim. Celkom nechapem ten pocet 4-hviezdickovych hodnoteni.

Advokáti - Série 8 (2003) (série)

Serial zabili uz v 7 serii. Rozchod hlavnych predstavitelov ma nasr-dil, nie som fanusikom len cistych happyendov, ale toto myslim nemuselo byt. Tym padom dalsia seria bola uz zbytocna. Pozrel som si aspon ciastocne niekolko dalsich casti z osmicky - a ajhla, cumel som ako tela na nove vrata! Ako by tam bola vybuchla bomba! Ani som to nedopozeral.

Pupendo (2003)

Nuda. Po polhodine som to vypol, nechapal som, preco by som to mal pozerat dalej.