• Krátkometrážní

L'Auberge ensorcelée (1897)

ľudia sa v kine museli potototo.. veď predsa - z ničoho nič sa strácajúce predmety spôsobovali zaiste prvotriedne mrazenie, rovnako tak tie, ktoré sa neviditeľnou silou začnú samé od seba pohybovať po celom tom malom, úzkom priestore. bezmocne sa prizerajúci návštevník si nemá šancu ani vydýchnuť, také peklo to je...ešte aj tma, bŕŕŕŕ...ani by som nedýchal, trafil by ma šľak a doma v posteli rozmýšľal, čo som to vlastne videl a či neuletím aj s postelou preč, alebo mi ona neviditeľná, diabolská sila nepovykrúca prsty v kŕčoch. určite by ma prenasledovali nočné mory... paranoia, čistá paranoia na čistú entú, ktorá s odstupom času zapôsobí aj ako mrazivá groteska.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Tarantinovský scenár a Andersenova There Will Be Blood - to tá kamera, od ktorej nemôžete odlepiť oči. Naturálne, surové a režiséra, podobne ako v Andersenovom diele, tiahne túžba všetko dokončiť - pekne natvrdo, na dreň, "až na krev" (hádam nebudem spoilerovať, keď poviem, že film nekončí zabitím Jesseho Jamesa). Ináč som vlastne prekvapený tak malým počtom užívatelov hodnotiacimi piatimi hviezdičkami pretože tento film mi skutočne príipadá ako akýsi prototyp onej filmovej dokonalosti.

Juno (2007)

Nasrať. Čo sa dá tomuto vyčítať - nič sa tomu nedá vyčítať.. morálne, ani nijak inak. Určite sa dá, vždy sa dá, ale to n-e-v-id-í-mky-dymky, Juno ma proste bavila na plné guličky, páčila sa mi jej reč, ako sa gúlala, a (taká tá absolútne pohodová atmosféra ma celého pohltila) a trum, hlavne sa mi páčili tie charaktery, úúúúplne že supiš pupiš silno najkybestf a aj takouto troškou farebnej škvrny prispeli k tvorbe celého obrazu (stále hovorím o atmosfére a "farebná škvrna" je v tomto prípade silné pozitívum).

Hranice ovládání (2009)

Ty vole, mňa to bavilo. Čumil chodí, kuká, nehovorí nič a ak už niečo, tak len dajakú kravinu. Ostatní rovnako. Kecajú do vetra somariny.Niečo o fínskom filme, o Jarmuschovom režisérskom štýle, neviem, veľa somarín, nepamätám si už skoro nič z tých somarín, čo natárali. Číňanka voľaká, Tilda Swinton,Gael Bernal, Bill Murray napokon ako čerešnička. Hovorím, somarina. Paráda. A tá muzika..SUNN O))), Earth, Boris..tie bluesové brnkačky... Hovorím, paráda....Inak Eodeon to vystihol, ja len tak kecám.

Opilí láskou (2002)

Tak a teraz si predstavme, že je to slovenský film...

Idioti (1998)

španielsky dabing, ty kokso (no jo - "fajnšmeker")

Cendrillon (1899)

zvlášť po útoku hodín, vynikne svojim spôsobom, katarzia hlavnej hrdinky a môže si tak užiť naplno svadobné zvony a fanfáry a tanečné súbory na koniec. s tou psychedéliou je to vystihnuté a vystihnuté je to aj s prekvapivým psychologickým momentom, Hellboy. aj s tým 1899.

Až vyjde měsíc (2012)

Wesova nejednoznačnosť tu funguje na sto percent. Nie je to žiadna cha-cha-cha komédia - postavy sú smutné, hovoria o vážnych veciach a topia sa vo vážnych problémoch - skôr akási odroda romantická drámy, rozprávana v typickom Wesovom podaní. Vážim si (okrem kopy iných) jednu jeho vec, ktorá teda súvisí s tou jeho nejednoznačnosťou: Keď si už človek namýšľa, že tuna z Wesa je pán komediant, na ktorého on ako divák vyzrel, "pán komediant" ho pridusí nejakou zvláštnou, na prvý pohľad "vtipnou" scénkou, ktorá však pod povrchom skrýva veľa skutočnej bolesti, ktorú poznáme z reálneho sveta.... No a samozrejme, žiadna z postáv nie je karikatúra, nechápem, kto takúto kravinu môže napísať.