• Romantický

Pooreun badaui junsul (2016) (seriál)

Dávám plnej počet, protože seriál se celou dobu nesl v odlehčené atmosféře a i když tam byly dramatické okamžiky, stále se snažil navodit úsměv. Hned začátek mě chytl a neslo se to se mnou celou dobu. Bavily mě všechny postavy, hlavně Jo Nam Doo a jeho výlevy. :-D Historické scény mi učarovaly, hlavně ve druhé epizodě, hned na začátku (lampióny nad mořem, loď a ta doprovodná píseň) - tu scénu jsem si musela pustit víckrát. Min Ho vypadá v historickém hávu tak charismaticky, že člověk (možná jen ženy :-D ) zapomíná dýchat, Ji Hyeon je neskutečná tak, jako ve všem, Její naivní a roztomilá, ale zároveň silná mořská panna... v téhle roli bych si nedovedla představit někoho jiného. Já se prostě bavila a i když si v závěrečném dílu mohli něco odpustit, tak nemůžu jinak, než vřele doporučit. Protože tahle jízda stojí rozhodně za to!

Signál (2016) (seriál)

Krimi seriály jsou moje krevní skupina, a když se k tomu ještě přidá "cestování časem" (nebo jak to tady mám nazvat :D ), tak jsem jasná. Seriál je příjemně napínavý a plný nečekaných zvratů. Neokoukané tváře tomu na zajímavosti jen pěkně přidávají. Myslím, že detektiva s neoblomným smyslem pro spravedlnost a s neskutečnou vytrvalostí i v těch nejbeznadějnějších situacích, si divák musí zamilovat hned při prvním setkání. Aspoň já to tak měla, detektiv Lee Jae Han si získal celé mé srdce. Závěr byl také velice povedený, i když mi tam chyběla jedna malinká drobnost, ale tu nehodlám prozrazovat. :) Ale že by plánovali pokračování? :D OST zde není moc bohatý, ale těch pár, co tam je, je fakt povedených... tohle už nějakou dobu nemůžu dostat z hlavy: https://www.youtube.com/watch?v=JKrKVx7IHU4 (ten dech minulosti, který z ní na vás zavane)

Tajný život mazlíčků (2016)

Mně tahle sranda stačila. :-) Nejednou jsem dostala záchvat smíchu, nevím, možná jsem trochu jednodušší, ale prostě mi to na zábavu stačilo. :-D Je pravda, že záchvaty se dostavily hlavně v začátku filmu, ale já se prostě bavila a vypadalo to, že i zbytek rodiny, takže bych tenhle film jen vřele doporučila. Majitelé nějakého toho domácího mazlíčka jistě uznají, že zvířata byla popsaná dokonale. :-)

Tamjeong Honggildong : sarajin maeul (2016)

Mně se teda film moc líbil, ze všeho nejvíc měl teda moc zajímavou kameru i celé prostředí filmu. Lee Je Hoona jsem si velmi zamilovala od seriálu Signal a tady rozhodně v ničem nezklamal! Go Ara měla méně prostoru, než jsem čekala, ale i tak její účast velmi potěšila. :-) Nejmenší herečka mě moc bavila a nutila mě k úsměvu, i když dějově do smíchu zrovna moc nebylo... za mě prostě parádní počin... ale protože jsem to překládala, tak myslím, že objektivita nebyla zrovna úplně na místě. :-D Ale posuďte sami. :-)

Bameul geotneun sunbi (2015) (seriál)

Tak konečně dokoukáno. Tohle byl zase jednou páreček, Yoo Bi od samého začátku sršela roztomilostí, až to nakonec úplně zabila opileckou scénou v pátém dílu. Joon Ki má tak dokonalý makeup, že jsem místy skoro ani nedýchala. No a Soo Hyuk jako Gwi? Ten měl skoro po celou dobu tak geniálně arogantní výraz, že by mu jeden dal nejradši přes držku. :-D Ach ten jeho hlas a temná vizáž... Bojové scény opět na vysoké úrovni, jak bývá u Joon Kiho už zvykem, + krásné záběry kamery. Zápory? Jeden hodně podstatný = Chang Min, nevzpomínám si jestli jsem ho někde viděla (jestli ano tak jen dobře, že jsem zapomněla) tady ale bohužel určitě nezapomenu, skoro při každém záběru si říkám "A co takhle nějaký jiný výraz?". Nechápu co je vedlo k výběru právě jeho. Byla to kečupovka a mnohdy jsem se i nahlas smála při některých takových scénách, hlavně ty upíří zuby mě bavily. :-D Seriál mě celkově chytl a bavil až do konce, takže za mě 4*.

Geunyeoneun yeppeossda (2015) (seriál)

Seriál není nic světoborného, ale je to celkem dobrá oddychovka. Jeong Eum Hwang není, podle mého názoru, moc dobrá herečka (nebo jsem s ní neviděla to správné?) a na mě je příliš afektovaná (což je, dle mého názoru, i v normálním životě), její afektovanost jsem dokázala překonat díky jiným... (navíc se ji v mnoha ohledech dá pochopit). To samé (ne ta afektovanost, ale to pochopení :-) ) platí pro její nejlepší kamarádku, těšilo mě, že zde není typická mrcha, která se cpe mezi ústřední dvojici. A teď , je zde Choi Si Won a ten je pro mě největším pokladem. Jeho přítomnost na obrazovce mě prostě bavila. Ano (přesně jak píše Zíza) mělo to energii, mělo to šťávu... prostě to mělo jeho, co víc k tomu dodat? To se prostě musí vidět! :-D Na Park Seo Joona se mi taky moc dobře kouká, je to takovej roztomilej čumák. Za mě určitě jo, až tak, že to asi i přeložím.

Hateu too hateu (2015) (seriál)

Moc příjemný seriál, kde se konečně zase jednou věci řeší a nikdo po nikom nechce, aby chytal něco v éteru. Když nastane nějaký problém, tak si to prostě, jako normální lidé, vyříkáme, nebo to minimálně chceme řešit. Tohle bylo mé první setkání s hercem Chun Jung Myungem a bylo to moc příjemné setkání, ten chlap je tady až neuvěřitelně roztomilej... ach ta jeho dětinskost. :D Moc příjemná mi přišla i hlavní hrdinka, Choi Kang Hee nepatří mezi mé oblíbenkyně, ale tady měla moc fajn povahu... sice trpí fóbií, ale snaží se s ní bojovat a zároveň není žádnou padavkou a s komplikovanou povahou našeho milého doktůrka si dokáže poradit. Třešničkou na dortu je zde doktůrkova sestra - Ko Se Ro - ta její optimistická povaha a bojovnost si musí získat každého.

Jurský svět (2015)

Nic moc jsem od filmu neočekávala. Proto možná berte můj komentář s rezervou :-D Miluji Jurský park, ale měla jsem obavy, co z toho vyleze a pak... páni!!! Odcházela jsem z kina nadšená, jak už dlouho ne. Má to spád, má to akci, má to vtip, má to prostě všechno. Žádné hluché místo. Souhlasím s celým komentářem POMO i s tím, že jsem stejně jako on měla chuť při závěrečné scéně, kdy vytáhnou své eso, začít tleskat :-D Všichni nemusí souhlasit, že je to až taková pecka, ale já přesně tyhle filmy miluju.

Leokki (2015)

Z mojí strany byla naprostá spokojenost, není to tedy úplně peckovní záležitost, ale je to záležitost velmi povedená. :-) Obzvlášť Yoo Hae Jin neměl chybu a musím říct, že když šlo o nájemného vraha, tak jsem měla obavy z konce, ale nakonec se to vyvrbilo úplně jinak než jsem čekala, a já se závěrem snad ani nemohla být spokojenější. :-D

Neoreul gieokhae (2015) (seriál)

Tohle byla přesně moje krevní skupina, takže nemůžu jít níž než 5*. :-) Při sledování jsem byla nekritická až hanba, takže jsem veškeré nesrovnalosti nevnímala. Bavila jsem se, brečela jsem, bolelo mě u srdce a hlavně jsem se zamýšlela... chytaly mě filozofické manýry, o čemž se zde rozhodně nechci rozepisovat. :-D Stejně jak je zde v komentářích již zmíněno, výběr dětských herců byl pro mě trefou do černého, dále jsem si zamilovala frajera z EXO (D.O. - zaujal mě už v It's okey, It's love) a naprosto největším miláčkem pro mě byl Park Bo Gum - jako právník Jung. Celkově mě sestavení herců bavilo, řeší se zde psychologie postav a to já prostě můžu, takže není divu, že tak vysoké hodnocení. Navíc mi přijde moc krásný vztah ústřední dvojice. A nakonec ta nejhezčí píseň: https://www.youtube.com/watch?v=T7PelG3zU9U