• Mysteriózní

Maggie (2015)

Maggie se snaží svézt se na vlně populárních plížících se zombie, ale průser je, že díky mizernému a prázdnému scénáři můžeme pozorovat hodinu a půl nakaženou dcerku, která prostupně černá jak briketa bylo utrpením ve srovnání s očekávaným tragi pokusům o dramatičnost v podání už hodně vysušeného Oráče von Austria, které se kupodivu a pro mě naprosto překvapivě nekonalo, pač kluk ušatá válí, jeden by mu snad i nějakou tu sošku dal :-) Přesto to Dannyho vůbec neoslovilo ani umělecky, atmosférou ani emociálně, ale svalouš na tom vinu nemá, abych byl spravedlivý a jak říká velký Verbal, kvůli starým, dobrým kusů Arnolda, budu předstírat, že jsem to neviděl - 30 %

Marťan (2015)

V Ridleyho režii snad sci-fi ani nemůže dopadnout vyloženě špatně a to je i případ Démonova Marťana. Vizuální Mars skvělý, řemeslná stránka jakbysmet, stejně jako standartně dobrý Mattík, ale já čekal něco s houbkou, s víc dramatem i větší akcí. Prométheus i nedosažitelná Gravitace měly víc, než jen popcorn pro masy - 75 %

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Rohodně lepší než předchozí Dubajské dobrodrůžo. Výborná akce, výborně nasnímané honičky v letadle, Opeře, pod vodou a nechybí ani závěrečné podařené odmaskování. McQuarrie umí a myslím že pojídač placent se ho bude držet slepej hole. Přešto bych tak 20 minut ubral, kecalo se až moc - 80 %

Most špiónů (2015)

Překvapivě nevýrazný film, který u mě nefungoval - scény, které měly působit dramaticky a emočně, se mnou nic nedělaly, na špionážní film tam bylo příliš humoru a druhý Mnichov, který jsem tak trochu očekával se bohužel nekonal a posledních několik výtvorů legendy režie stojí za starou bačkoru - 60 %

Muž na laně (2015)

No on vlastně celý ten nápad Pétitův nápad je jedna velká bláznivina a nemyslím si, že je to příběh na 2 hodiny, protože Robert nemá co vyprávět a místy dost vaří z vody. Co se povedlo byl roztomilý frantík Joseph, pro kterého to možná měla být dosavadní přelomová dramatická role, ale to by musel být námět a záběr širší, jeho samotné eskamotérské kousky a francouzština, samozřejmě digitálně působivá samotná procházka v oblacích, kdy jsem se i místy zpotil při Pétitových otočkách - Zemeckis ale umí líp - 65 %

Na návštěvě (2015)

Návrat to rozhodně není, přesto kvalitou přesahuje poslední 2 Shyova dílka a já chci doufam, že je to cesta zpátky do vod thrilleru, které byly právě Michaelem výrazně čeřené. V The visit ukázal to, co ho zdobilo - práce na malém prostoru, výborné práce s kamerou a povedené lekačky. Bohužel vyššímu hodnocení brání selfíčkový rapující smradi v žumpáckém found footage stylu ai celkem tušená pointa ... Manoj na to ale pořád může mít a já ho nezatrácím - 65 %

Osm hrozných (2015)

Ano Quentine, zase jsi mě pobavil a to ti prostě jde, i když už nemusím pokaždé řvát nadšením. Osobitý styl, skvělé exibiční dialogy ( i když tady hlavně ze začátku trochu moc ukecané ), opět po čase skvělý Samuel, který dal vzpomenout na svého nezapomenutelného Julese, skvělý Roth, který zřejmě u Djanga seděl a pauzoval scény Waltze - dokonalá kopie a hlavně ta celá divadelní chatařská povídačko-střílečka byla tak fajn, že jsem místy jen koukal, smál se a potuleně a spokojeně čučel. Tarantino u mě stejně jako s Djangem zase zabodoval, druhé Pulp už nepřijde a to je dobře - 80 %

Padesát odstínů šedi (2015)

Jako asi většina mužů, tak i já shledal jednoduchým řešením "nadělit" prý rodidlarvoucí knižní zpracování drahé polovičce a odškrtnout si tak povinný jednoroční dobrý skutek :-) Shrnul bych to asi takto : kdo nic nečeká, nic nedostane a tudíž ani nemůže přijít zklamání, snad jen z těch 150-ti kaček za lupen. Ve filmu celkem nic moc nefunguje - myslím tím dramatické scény, napětí, osudovost, ani ta tolik proklamovaná submisivní erotika. Viděl jsem ale i horší - 30 %

Predator Dark Ages (2015)

Oddychová 20-ti minutovka s mým oblíbeným EmZákem. Žádná přelomová záležitost to není, přesto vzhledem k rozpočtu si myslím, že se docela povedla - někdo si prostě udělal radost a mohlo to dopadnout daleko hůř - 60 %

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Možná ne dokonalý po vše strankách, přesto ve mně opět po dlouhé době vzbudil ten pocit, kdy si řeknu - jo tak tohle bylo něco a ty 2 a půl hodiny za to fakt stály. Z momentálně asi nejlepšího herce a jednoho z nejlepších chameleónů ( Hardy ) současnosti, dokázal Innaritu s ne často viděnou takhle vynikající kamerou v podání kouzelníka Lubezkiho vytvořit PŘÍBĚH v tak pocitvé, špinavé formě, jaká tady dlouho nebyla, nemluvě o tom, že si všichni museli sáhnout na dno. Po úvodní kamerové jízdě v kožešinovém přístavu jsem si říkal, že jestli to bude takhle pokračovat, tak budu předělávat svůj žebříček, definitiva ve mě začala uzrávat po nejlepším trikové scéně co jsem zatím viděl. Nicméně tuhle kvalitu se nepodařilo udržet, příběhu místy ubírá na uvěřitelnosti přetrpěné Leovy kotrmelce, přesto všechno jsem byl spokojený a odnesl si zážitek, na který budu vzpomínat a budu se těšit, až si ho dám zase znovu - 85 %