Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Nějak mi chybí ta správná slova, už dlouho se mnou žádný film tak moc neotřásl (a to se pořád chlubím, že nejsem žádné ořezávátko...). Naprosto děsivý příběh, kterému neubírá na působivosti ani to, že je vám už od začátku jasné, jak obrovskou tragédií to celé musí skončit. A vůbec mi nevadilo, že se za celý film nedozvím, proč vlastně je Kevin taková zrůda. Eva (náhodně zvolené jméno...?) měla prostě tu smůlu, že porodila zlo ve své nejčistší podobě. Odškrtávám si další antikoncepční film na seznamu a dávám za 5*.

Jamamba (1985) (TV film)

Paní Simonová asi neměla v době natáčení této pohádky děti zrovna v lásce...:) Tedy alespoň mě Jamamba při prvním shlédnutí (ehm... přiznávám... i při všech dalších...) vyděsila k smrti a obávám se, že mě navždy poznamenala. Když se tu rozhlédnu kolem sebe, asi jsem nebyla zdaleka jediná, že...? :)

Ďábel nosí Pradu (2006)

Jsem holka, módu miluju a stejně jsem se celou dobu pekelně nudila. Z hereček mě bavila jen Emily Blunt, při pohledu na Meryl Streep podle mého muselo Anně Wintour vstávat její dokonalé mikádo hrůzou na hlavě :( Jedna hvězda za krásné hadříky, druhá za Paříž a dost.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Právě jsem dokoukala S2 a okamžitě zvyšuji hodnocení na 5*! Kujme pikle, kujme pikle...:)

Casino Royale (2006)

Konečně! Konečně je tu Bond, který na diváka působí jako skutečný člověk z masa a kostí. Trpí jako zvíře, vzteká se, jedná impulzivně, dělá chyby, krvácí, bezhlavě se zamiluje... A není divu. Vesper v podání Evy Green je vážně osudová. "I have no armour left. You've stripped it from me. Whatever is left of me - whatever is left of me - whatever I am - I'm yours." Proč je tu jen 5 hvězdiček?????

Avengers (2012)

MARVELous! Neskutečně zábavná, tak akorát dlouhá akční jízda plná vtipných týpků s přebujelými egy a svaly. Asi mi právě došlo, proč jsem celou tu dobu nedokázala odlepit oči od plátna...:) Předchozí poctivá příprava se rozhodně vyplatila, bez znalosti jednotlivých hrdinů a jejich osudů by člověk byl úplně... ztracený. A na závěr prostě nemůžu jinak - Loki je bůh!!! ;)

Přichází Satan! (1976)

Ave Satani! Děsivá hudba posouvá The Omen do hororové extraligy. Chvílemi jsem zapomínala dýchat a s vytřeštěnýma očima jsem sledovala (nejen) Gregoryho Pecka. A konec? Mrazivý, geniální... A teď mi může někdo ještě tvrdit, že děti jsou radost :)

Konečně spolu (2007)

Nuda, nuda, nuda... Bezdětná čtyřicátnice v podání Helen Hunt působí dojmem k smrti unavené matky deseti dětí. Dvojice, kterou spolu s ní tvoří Matthew Broderick, kandiduje na první místo v mém žebříčku nerealistické filmové manželské páry. O nic uvěřitelnější a záživnější není ani samotný děj filmu. Dávám hvězdu za Colina Firtha a druhou za výbornou Bette Midler a její spoďárovou scénu :)