Pevné pouto (2009)

Hodně zvláštní film. Takové psychologické kriminální a dramatické fantasy. U kohokoliv jiného by ta barevnost a naivita působila možná kýčovitě a prvoplánovitě...ale u Jacksona prostě ne. Je stále nezaměnitelně svůj, a jeho vizuální orgie ve filmu jsou stejně barevné jako sny všech holčiček ve věku Susie...tak proč ne :c) Pro mě takový 2D Avatar.

Electroma (2006)

Spíše lyrický snímek, vyprávějící možná o touze dvou robotů po (ztracené ?) lidskosti. Pro mě příjemná a originální věc s krásnou kamerou, která jako by se při snímání pouště s okolní krajinou doslova mazlila. Pro někoho zdlouhavé a nudné, pro mě intimní a silné.

Napříč vesmírem (2007)

Muzikály až na výjimky moc nemusim a romantických filmů se preventivně obávám, ale tyhle audiovizuální orgie mě prostě dostaly!

Cestování na okraj vesmíru (2008) (TV film)

Nedokážete si představit nekonečnost Vesmíru? Pak doporučuji tento skvělý dokument.

Bludička (1981) (seriál)

Skvělý, na svou dobu řekl bych velice originální, místy až psychedelický animovaný seriál, který asi dovedu náležitě docenit až teď v dospělosti. Ale jako malý jsem ho měl rád taky, takže nemá chybu. A musím vyzdvihnout geniální dabing Oldřicha Kaisera.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Jeden z nejnapínavějších filmů mého dětství...je to už přes dvacet roků, co jsem jej viděl v kině, a pořád jsem nezapomněl, to snad stačí :c)

Arizona Dream (1993)

Pro mě osobně jeden z nejkrásnějších Kusturicových filmů... Film o tom, že každý má nějaký sen, každý za ním jde jinou cesou, a všichni jinak neseme to, když se mu nemůžeme přiblížit. K tomu skvělé herecké výkony, silná hudba, humor, melancholie, prostě originální a hluboký zážitek.

You Hurt My Feelings (2023)

Nácek Arsenal do recenze opět motá duhu a rasy, jako kdyby mezilidské vztahy měly hodnotu jen tehdy, odehrávají-li se mezi bílými heterosexuály. No nechejme teď hlupáka hlupákem a věnujme se filmu - žádná převratná myšlenka se v něm z mého pohledu neodehrála, jen snad že než někoho odsoudíme za jeho chybu, měli bychom si nalít čistého vína i sami o sobě. Taková příjemná jednohubka na víkendový večer.

Hellraiser (2022)

Dost mě baví, jak homofoby dovede vytočit ve filmu pár gayů. Jó hošánci, jen si zvykejte... Svět nepatří jen bílým netolerantním prasátkům, takže holt i v těch filmech se už naštěstí čím dál víc zobrazuje populace v celém svém spektru. A teď k Hellraiserovi: jsem rozhodně spokojen, až na pár mušek. A jednou z nich je bohužel provedení cenobitů (respektive jejich "zmrzačení"), které se mi zdálo málo realistické a působili tak často spíš jako v kostýmech.