8 MM (1999)

Skvělý thriller, který vás nenechá v klidu spát!!! Opravdu precizní snímek.

Prometheus (2012)

Ridley nezklamal. Naopak příjemně překvapil. Je to jiné než Vetřelec (1979), ale i přesto ve filmu najdeme hodně společných prvků z původního filmu. Ikdyž mi nepřišla návaznost na Vetřelce úplně přesná (přívítal bych druhý díl, atmosféra, děj, herci i hudba byli skvělé. Akorát bych čekal více akce. Když je to hodně napínavé, tak se to zničeho nic utne a vy najednou nechápete vůbec nic. Každopádně příjemný Alien Prequel, který úplně neuspokojí..páč sice divák pozná, jak se zrodil vetřelec, ale stejně po odchodu z kina máte v hlavě neuvěřitelný guláš, protože většina otázek ve filmu je nezodpovězena. Čímž tedy filmu dávám 90%. Vše až na scénář výborné. Pokud jste fandové sci-fi hororů a nebudete od filmu nic očekávat, tak budete nad míru spokojení, protože film je opravdu originální. Pokud jste fandou vetřelčí ságy, tak budete spokojeni tak na 50% procent. Každopádně zážitek, který si klidně zopakuji. Myslím, že až film dozraje, stoupne divákům více v ceně.

Žena v černém (2012)

skvělá atmosféra, velmi dobré zpracování, výborná podkladová hudba = 5 hvězdiček!!!