• Thriller

Fakulta (1998)

Jako puberťačka jsem tenhle teenagerský sci-fi kousek naprosto zbožňovala a zamilovala se díky němu do Joshe Hartnetta. Dnes jsem si ho po dlouhých letech zase připomenula a jsem nadšená stejně jako tenkrát. Výrazněji vnímám výborné herecké obsazení, u srdce zahřeje i vědomí že nám Josh dospěl ještě více do krásy a díkybohu už dávno změnil sestřih :-). I když to už dobře znám stále mě bere ta atmosféra a napětí. Je to přesně ten film, který můžu vidět klidně 10x a neotráví mě, dost možná nejlepší teenagerský horor co znám :)

Fascination (1979)

Jo, tak tohleto na mě docela zafungovalo...Takhle nějak si představuju erotický horor/drama ačkoli nejsem jeho znalcem ani fanouškem...Ponurá atmosféra, zajímavý pohled na upíry, tady spíše upírky, vkusná erotika, krásné ženy, vcelku dobrá hudba i kostýmy...

Forced Entry (1973)

Jedna hvězda za celkem dobře provedený a věrohodný vraždy. Jinak jen hnusný 70´s porno s labilem poznamenaným válkou ve Vietnamu a k tomu příšernej hudební doprovod... 10%

Frayed (2007)

První minuty kdy malý kluk ubije svou matku baseballovou pálkou do hlavy se zdál být výborným startem neméně výborného hororu, bohužel ale to byla první a zároveň poslední povedená scéna filmu. Následují téměř dvě hodiny naprosto předvídatelného zdlouhavého filmu, který má opravdu tendence nudit a nezachrání to ani menší překvapení v samém závěru filmu. Nemohu dát více jak 2/5

Freeze Me (2000)

Nezbývá mi než plně souhlasit tady s obitusem. Má očekávání tento film dokonale a velmi rychle zmrazil. Dá se vůbec mluvit o pomstě? Kdyby jí ti tři co jí kdysi znásilnili nevlezli až do bytu a nebyli na ní opět hustí na žádnou pomstu by nedošlo. Vraždy byly opravdu víceméně mimo závěr, takže jsem si na své rozhodně nepřišla, Japonka krásná ale erotické scény taky o ničem takže ani chlapi si na své jistě nepřijdou :) Celý film hlavní hrdinka jen lítá po bytě, (jako že utíká před tím zrovna aktuálním násilníkem) a kvílí... Tři mrtví chlapi nacpaní ve dvou mražácích v malé garsonce jsou možná horor, ale mě to teda vážně "neoslovilo" :-)

Grandhotel (2006)

Můj oblíbený režisér Ondříček opět nezkamal. Troufám si říci, že Grandhotel je dle mého jeho nejlepší kousek vůbec a navíc doprovázen skvělou hudbou J.P. Muchova. Třicetiletý nezkušený, plachý a samotářský portýr a nadšený meteorolog Fleischman v podání Marka Taclíka mě opravdu nenechal chladnou. Obzvláště jeho fóbie z opuštění hranic města Liberce mě velice pobavila. Klára Issová v roli „zakřinuté“ servírky, její „free“ anglicky mluvící ale jinak naprosto otravný přítel Patka, úchylný až oplzlý recepční, který Fleischmanovi neustále dává „kvalitní“ rady a neustále mu dává padáka a pokojská zoufale hledající lásku…toť opravdu povedený personál. Výborné dialogy, nevtíravý humor...pro mě bezchybná podívaná. 5/5

Gutterballs (2008)

Tak tohle byla vážně šílenost, ale musím říct, že né úplně v tom nejhorším slova smyslu. Pravda herecké výkony a celkově herci vzhledově to byla bída a děs - fakt nesympatičtí, všichni do jednoho. Dialogy...no radši nemluvit. V tomto směru to i na béčko byla mizérie. Musím ale přiznat, ačkoli budu někomu možná připadat pěkně ujetá (no co nebude to porvé ani naposledy), tak ale co se týče toho gore, sexu a celkově všech nechutností při vraždách jsem byla spokojená, to mě vážně bavilo. UNCUT verze vážně pořádná čuňačina a konec taky hodně drsný....Souhlasím s aktuálním stavem hodnocení, dala bych též 35%.

Hačikó - příběh psa (2009)

Výborně natočený, dojemný a prostě úžasný příběh podle skutečné události o lásce psa který si našel svého pána a zůstal mu věrný i po páníčkově smrti, čekal na něj po zbytek svého života. To jsem si zase pobrečela...

Hatchet (2006)

Výborný jako komedie a ještě lepší jako horor, takhle si představuju ideální hororovou komedii či komediální horor, říkejme si tomu jak chceme :-)! Ano chce to při sledování jistou míru nadsázky a nadhledu jak už tu bylo zmiňováno a neuškodil by malinko hrůznější vrahounek, protože z tohohle ošklivce vážně moc strachu nešlo, ale musím říct že jsem se vážně celou dobu výtečně bavila, nemělo to jedinou slabší chvilku a vraždy byly fakt povedené. Horký adept na nejvydařenější hovadinku jakou jsem kdy viděla.

Haunt (2013)

Asi budu jedna z mála, ale mě to bavilo. U mě to fungovalo, film měl vcelku velký potenciál a nečekaně dobře využitý. Snad bych i přemýšlela o plném počtu kdyby mě nezklamal jediný detail - průhlednost. Prostě už od půlky filmu mi byla jasná celá poenta. Škoda protože jinak jsem si tuhle leč spíš teenagerovskou záležitost užila. 75%