Iron Sky (2012)

Přiznám se že po první půlce filmu mi cukalo oko a prst na tlačítku stop, nicméně po "zdařilém" meteorblitzkriegu jsem se rozhodl vytrvat až do konce. Udělal jsem dobře. Film se tváří opravdu jako naprostá blbina (myšleno dějově a jednáním postav, protože některé situace byly až naivně pitomé), ale jedná se o satiru, a dělat si srandu s lidstva, to je báječný nápad. Zejména paní presidentka perfektně vystihuje náturu svého národa. Hudební doprovod v jistých pasážích nemálo připomínal finalfight z Matrixu 3, ale což. Takže ve zkratce, příběh opravdu za to moc nestál, ale poselství v tomto snímku je a málokdy se mi stává, že bych se nad tím opravdu zamyslel a uznaně pokyvoval hlavou. Efekty (viz vesmírné zeppeliny) uspokojili pubertální složku mé osobnosti. Takže 3* byly jasná volba, plus jedna * za velmi sympatickou blondýnku (a to jsem spíše na brunetky :-)).

Ghost Recon: Alpha (2012)

Je až s podivem, že i "obyčejný" prolog, navíc výrazně časově omezen, předčí kdejaký hollywoodský akčňák. Po 25 minutách jsem si uvědomil, že chci víc, to se mi nestává často. Perfektní akce, zvuk, efekty. Páni režiséři by se měli zamyslet a hlavně inspirovat. PS: nevím proč mi ta chodící potvora lehce připomněla chodící tank ze star wars :D