Spolubydlící (1992)

Je hodně špatné, když jsem hlavně ke konci fandila té psychicky narušené a tiše ji pobízela, ať se na Alli vybodne, zastřelí ji, vše na ni narafičí a vydá se hledat novou novou sestru?

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Náboženský příběh pojatý víceméně jako historický velkofilm. Palec nahoru obzvlášť pro to děcko, co hrálo Boha. Na to, jak jsem zaujatá vůči tomuto tématu a postavě Boha samotného, se mi film dost líbil.

Fifty Shades of Grey: A XXX Adaptation (2012)

Nikdy by mě nenapadlo, že narazím na pornoverzi přesnější (a ?lepší?) než oficiální adaptace. A bum- tady máme Padesát odstínů literární sr*čky!

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Ani zfilmování téhle zrůdnosti zcela nepřekvapivě nijak nepomohlo. Pan Grey je stále stejný hnusák (krásně se hodící anglické označení "creep") a to i zde ne pro své choutky, ale celkové vystupování. Neustálé peskování, likvidace soukromí, psychické vydírání. Učebnicový příklad domácího násilníka zabaleného do drahého kvádra a značkových serepetiček (Ano, traumatické rané dětství je dostačující omluva pro to, být č*rák po zbytek života.). Ana je dobrou polovinu filmu hotová cihla, později se jí jakýmsi záhadným způsobem povedlo unikat mé pozornosti, což je na hlavní postavu více než slušný výkon. Takhle, děti, rozhodně ne.

Wonderfalls (2004) (seriál)

Ten nervózní pocit zoufalství, když se člověk nemůže přinutit spustit poslední díl, protože ví, že je POSLEDNÍ!

Za zdí zahrady (2014) (seriál)

Divné, děsivé, chvílemi sladké, chvílemi cynicky realistické, celkově znepokojující.

The ABCs of Death 2 (2014)

Amateur- 80 %- Není nad osobní porovnání očekávání a kruté reality (dozajista) doplněné hřejivým pocitem z dobře vykonané práce. Badger- 70 %- Jak se člověku vyplatí ověřit si informace, než něco prohlásí za vyhynulé (a zavelí "Střih!"). Capital Punishment- 60 %- Kontroverze trestu smrti v pár minutách. Deloused- 10 %- A máme tu první oslizlou nechuťárnu. Hlava v prdeli sežere hlavy do prdele strčené otělenou ex-hlavou... Equilibriumm- 60 %- Trosečnický milostný trojúhelník, po kterém mi mlhavě vytanuly na mysli všechny ty nechutné vtipy o zakopávaných a znovu vykopávaných ženských na pustém ostrově. Falling- 50 %- Soudě dle hudby na konci to mělo být malé drama. Tyhle věci jdou jaksi mimo mě. Grandad- 70 %- Neserte své staříky! Head Games- 0 %- A tady máme orgánovou/tělní nechuťárnu! Invincible- 20 %- Jak se zbavit matky a rozdělit dědictví i kletbu rovným dílem. Jesus- 70 %- Láska je právo. Knell- 20 %- Hudba značící napětí, pěkně vypadající přelévající se černá koule, nepochopená druhá polovina. Legecy- 40 %- To na žabku moc těžké, tomu nerozumí. Masticate- 80 %- Pomočené, pomatené, zpomalené, dobrá doprovodná hudba a plot twist měnící směr hodnocení o 180°. Nexus- 60 %- Pěkné kostýmy, předvídatelná zápletka. Ochlocracy (Mob Rule)- 80 %- Zombie apokalypsa tak trochu naopak. P-P-P-P-Scary!- 10 %- Stupidní, zoufale nevtipné. Questionnaire- 40 %- Pak aby se člověk bát zodpovídat anonymní ankety... Roulette- 90 %- Správný poměr napětí a vyvstávajících otázek, hutná atmosféra. Filmeček, který získal i jazykem, ve kterém byl natočen- němčina v něm zní tak nějak "vhodně". Split- 90 %- Ne každý "zloděj" je zloděj. Torture Porn- 30 %- Vymítač ďábla- dospělácká edice?! Utopia- 70 %- Respektive učesaná průměrná současná dystopie. Vacation- 50 %- Šlo jenom o to, nedělat bordel v cizích zemích, nebo to mělo i nějaký hlubší význam? Wish- 30 %- Atmosféra nechutně osmdesátkové fantasy, děj nic moc. Xylophone- 70%- Aneb vysvětlení pro ty, co pořád nechápou, proč si nehodlám pořizovat děti, ani dělat au pair. Youth- 80 %- A tady zase proč by si děti neměli pořizovat ti, co se jim nechtějí věnovat. Zygote- 70 %- Svým způsobem poutavé, dost nechutné. dinosauří rozsudek: Žádná absolutní jednička, jako v prvním díle, ale dostala jsem na co jsem se těšila. Šestadvacetidílnou sbírku podivností propojenou jedním z nejlepších témat vůbec a přiměřeně morbidními titulky. Budu se těšit na další díl.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Velmi drahá, nepříliš povedená fanfikce typu "jak bych to já napsal líp". Jediné pozitivum předešlého dílu nepřežilo prvních pět minut a pak už je to čirá tortura. Škoda herců, lokací a prostředků, o "předloze" nemluvě.

Jonathan Strange & Mr. Norrell (2015) (seriál)

Dámy a pánové, takhle se dělá knižní adaptace! Takhle se zachovává kouzlo vynikající knihy, tak se převádí na plátno/obrazovku.

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Nesdílím všeobecné nadšení, ale vysokou kvalitu seriálu upřít nemohu. Největší uznání sklidí povídkové The Tales of Ba Sing Se, meta-meta The Ember Island Players a velkolepé Into the Inferno.