Habermannův mlýn (2010)

Pěkné české drama .... Nádherně vylíčené vztahy mezi Čechy a Němci od doby před začátkem okupace až po její konec a následné okupování Rusi (takže z jedněch sraček do druhejch ) ... Druhá světová a její útrapy Čechů jsou takřka nevyčerpatelné téma :( Herz po dlouhé době dokázal natočit pěkný film a vybral si pro něj i dobré herce jen si myslím že ze scénáře a herců se dalo vymačkat ještě o polovinu víc než ukázal ....

Sociální síť (2010)

Moc zajímavý pojednání o vzniku a problémech facebooku snad největšího internetového fenoménu poslední doby ... Dobře ztvárněné a perfektně zahrané Jesse Eisenberg umí dokonale zahrát takovéhle postavy které mají tak trochu vlastní svět ... Další perfektní film Davida Fischera od kterého jsem ještě nevyděl snad nic špatného ... Celí děj se točí jen okolo Marka ale okolo koho jiného taky vždyť on je ten génius co vše stvořil sám , to on měl všechny neotřelé nápady ... no tedy i když z filmu je trochu patrné že jich pár ukradl jinde :D zkrátka něco co jsem chtěl vidět a myslím že to bude bavit většinu uživatelů Facebooku :D

District 9 (2009) odpad!

Vlastně ani nevím pořádně z jakého důvodu ale tenhle film se mi už na začátku tak z hnusil že jsem se musel přemlouvat abych ho dokoukal ... první polovina točená jako dokumentární mě naprosto nudila a odrazovala a druhá polovina která se převrhla v nějakou podivnou akci jsem téměř prospal .... Jak koukám tak většina lidí z toho má pozitivní zážitek ale já bohužel ne :(

Kazatel Kalašnikov (2011)

Krásný film se strhujícím příběhem ... I když nevím do jaké míry je to natočené podle té skutečné události ale i přes to to na mě působí vcelku přirozeně .... Jediné co by se snad dalo rozvinout jsou postavy až na hlavního hrdinu my příjdou prázdné a nedomyšlené ... Asi jeden z nejlepších životopisných filmů za poslední dobu ztvárněných ... Zkrátka je to povedené ale ještě by to chtělo doladit detaily aby se to dotáhlo k dokonalosti ;)

30 minut nebo méně (2011)

Průměrná americká komedie ale s dobrým námětem ... Dobře obsazené a vtipné scény ale ještě by se tam dalo vylepšit hodně věcí . Díky hercům se i slabší okamžiky filmu dají lehce překonat a ten konec je tak hektický že se tomu prostě musíte smát .

Hanebný pancharti (2009)

Další důkaz Tarantinovy dokonalosti a originality která nemá konkurenci , jako vždy ukázal tu nejdrsnější stránku co si uměl představit , jako vždy nám ukázal bezkonkurenční drama . Bred Pitt úžasně ztvárnil chladného hlavního hrdinu vedoucího do boje proti nacismu pár velice ostrých a pomsty chtivých židů kteří se před ničím nezastaví . Til Schweiger toho sice moc nenamluvil ale perfektně ze zhostil své role a doplnil dokonalou hereckou sestavu . Tarantino prostě opět potvrdil že vybočuje z řady ostatních režisérů a jde si tvrdě za svou , možná lehce zvrhlou představou . Jediné co bych ve filmu ještě rozvinul je postava žida Baribala ... Jinak další Tarantinuv skvost !!! ;)

Avatar (2009)

Byl to první film který jsem vyděl ve 3D a naprosto mě odrovnal !!! Perfektní propojení všech uvedených filmových žánrů jen bych možná ještě doplnil romantický protože to má lehký námět ale není tam tak důležitý ... Hlavní je to jak se člověk z naší planety z žije a následně konvertuje k jiné rase která má pro nás tak odlišný a fascinující styl života ... Tohle je vrcholné dílo Jamese Kamerona tedy pokud se mu nepovede ještě lepší druhý díl (jestli je tedy pravda že se nějaký chystá) .. Tohle je naprostý zlom ve 3D filmech a možná ne jen v nich ... Zkrátka je to film bez kompromisu promyšlený do toho nejposlednějšího detailu ... ÚŽASNÝ !!!

Počátek (2010)

Výborné akční sci-fi s velice originálním námětem ... Je to krásná představa že si člověk může vstvořit vlastní svět ve kterém může vše ovládat ale také velmi děsivá když si uvědomíte následky ... Podle mě je tenhle film průlomem své doby ve svém žánru .. není to žádné přeumělkované sci-fi plné střílení ale donutí vás to i hodně přemýšlet ... opravdu úžasný film ;)

Temný rytíř (2008)

Nejlepší díl celé filmové série ... Dokonale dotažený do posledního detailu ... Tak věrohodné postavy a tak realistické herci to opravdu dovedly do uplné dokonalosti ... Navíc úžasné efekty a dokonalá hudba to vše pozvednou celí film ještě o stupínek výše. Od začátku filmu až do posledního titulku budete jen sedět a hltat každou sekundu . Děj se vůbec neohlíží zpátky a nesnaží se napodobit staré "netopýří filmy" ale jde si sám tvrdě za svým a vytváří vlastní nový a neotřelí příběh .. Skvělá podívaná

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

scénář je otřesně slabý a vůbec nezaujme přece jen už jsme to viděli v mnoha filmech - supermoderní stroj který má změnit historii se zblázní a nikoho neposlouchá ale na druhou stranu je to nabyté leteckou akcí až po okraj jinak už vás může zaujmout jen krásné tělo J.Biel. Celkově je film dost nelogický a skáče z jednoho místa na druhé a je to až zbytečně dlouhé. Charaktery členů !elitního týmu jsou taky dost neoriginální ... Velitel letky rádoby drsňák dalšímu členovy je vše jedno a je nad věcí a třetí je krásná žena která má vojenský výcvik a z žen je ta nejlepší v celé armádě a hlavní hrdina "drsňák" se do ní samozřejmě zamiluje ... ale konec vcelku překvapí :)