Baskin (2015)

Začiatok hodne a hlavne zbytočne natiahnutý - asi bolo treba nejak dotiahnuť stopáž na celovečerák. Ale posledná pohodinka je výdatná a mierne zvrátená, no najmä sa nejedná o horor zaraditeľný podľa nejakej šablóny. Turci si jednoducho natočili horor podľa svojho gusta - ber alebo neber. Pre mňa to bolo OK, oceňujem najmä neokukaný prístup, hercov a turečtinu - vďaka bohu za titulky.

Bite (2015)

Ako to to už niekto prirovnal k Muche alebo Slimákovi, mňa do séria napadá aj Sliz z rokov 80 tych. Film jednoducho použil overené postupy pomalej premeny hlavnej postavy na ohavné monštrum. U mňa teno štýl vždy zaberal preto dávam plný počet. Navyše všetko v súdobom trikovom šate a atmosfére - jednoducho fajný horor bez nejakých vysokých ambícii čo sa na nič nehrá.

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Viac menej tu bolo všetko povedané. Viac ako Avatar (najmä bojové scény) sa mi vynorili posledné (dejovo prvé) diely Star Warsu, Tento film čo do jednoduchosti a priamočiarosti deja dobro/zlo jednoducho víťazí. Aj napriek jednoduchšej animácii toto ma dostalo. A predčí to aj toľko ospevovaného Avatara - filmu žiaľ oproti Avataru chýbala masmediálna a reklamná mašinéria, čo Avatar vypovedal za skoro 3 hodiny tu to vtesnali do 85 min. Kompliment.

Blade Runner (1982)

Na svoju dobu to musela byť (najmä po vizuálnej a trikovej stránke) úplna pecka, preto sa film stal kultovým. Ja som mal smolu a videl to 1 raz niekedy v r. 2014 (síce v BR kvalite) no doba sa podstatne zmenila - v dnešnom uponáhľanom svete tento film ocenia skutočne fajnšmekri, stopáž je neskutočne dlhá a dej viac menej filozofický, atmosferický pomaly ubiehajúci. škoda tých časov keď takéto filmy boli kasovými trhákmi - určite je to o niekoľko násobok tried kvalitnejšia vec ako súčasná mainstreamová produkcia.

BloodRayne 2: Vykoupení (2007)

Nevidel som 1-ku preto mám možno skreslený pohľad, ako horor tu nič nefunguje. Ako oddychová spagheti westernovka úplne v pohode s tým rozdielom že hlavní záporáci sú pre zmenu upíri. Ak by to boli vlkodlaci alebo gloemovia bolo by to v prípade tohto filmu aj tak úplne jedno. čakal som stupídny horor dočkal sa stupídnej westernovky - za toto prekvapenie hviezda navyše, westernovku som nepozeral ani nepamätám.

Boogeyman 3 (2008)

Taká nevýrazná klasika, nejaká tá krvička, nejaká tá lakačka, zvyšok nezaujímavý. V zásade na štýl orientálnych duchárskych vlasatíc, s tým rozdielom že miesto vlasatice tu je bubák typu hodne zanedbaného bezdomovca. A ešte aj ten je digitálny... ale na zahnanie upršaného večera prečo nie...

Braindead - Živí mrtví (1992)

Tak toto Bola pecka. Žiaden zložitý dej len krv, mozgy vnútornosti, nechutné scénky (krmenie dokonca súlož) na úplné odreagovanie a vyčistenie hlavy od vlasatých duchov, démonov a iných intelektuálno hororových záležitostí. Spomenul som si na REC3 - REC3 oproti tomuto je pokojná prechádzka mestskou radnicou.

Brána temnoty (2015)

Konečne po čase horor made in USA čo sa na nič nehrá, nevystupujú tu uvrieskaní teenageri, dej sa neodohráva niekde vo vidlákove: poctivá ducharina (na štýl japonsko korejských vlasatíc - ktoré tu chvalabohu nestretneme), dobré herecké obsadenie (Cage je stále klasa, nech si tvrdí kto chce čo chce), zopár vydarených ľakačiek, zmysluplná stopáž a dosť drastický príbeh pôvodu vzniku ducha. Hudba rovnako OK podtrháva celý dej, vrátane rituálnej piesenky. A samozrejme masky a triki na patričnom leveli (na rozdiel od podobných nízkorozpočtových projektov).

Bubáci (1986)

Ale jo na svoju dobu sú tu všetky trikové hororové vychytávky, ako bolo tu spomenuté - žiaden dej len masakra hlavných postáv - klasický atribút filmov z 80 rokov. Dôležité aby všetko pekne bublalo, rozkladalo sa atď... Zhrnutie: predstavujeme hororové triky 80 rokov v jednom filme.

Bunshinsaba (2004)

Videl som to prakticky až 10 rokov po natočení tohto filmu. Vo svojej kategórii možno trošku lepší nadpriemer ako napr. thajské počiny s vrieskajúcimi teenagermi, je tu vcelku originálny spôsob zabitia - igelitový sáčok na hlavu poliať benzínom a zapáliť - natočený však bez nejakej krvi či brutálných výjavov teda nuda. Celkový film dosť nuda skôr pre 13-14 teensky