Nespoutaný Django (2012)

mě naopak oslovuje. a čekal jsem na tipickou tarantovinu až skoro do konce filmu, jako stříkání krve kolem dokola, ale dve a třičtvrtě hodiny jsem se tedy nenudil. mám pocit, že vymyslí ještě další lumpárny, jako kventin(to zní skoro jako květinka) asi mu tak budu říkat.

Počátek (2010)

poprvé a první minuty snad jako každý nevím o co jde ale potom už zhruba chápu.a podruhé už dokonce vím od začátku o co jde.výborný nápad jak upoutat fanoušky akčních filmů jinak než trapným dějem se střílečkama.tohle mělo koule.díky za počátek.

Na samotě u lesa (1976)

hlavně ta pověst o tom vodníkovi byla dramatická

Constantine (2005)

Pohádkově zpracovaný film o vymítání ďábla je snad možné promítnout i malým dětem, oproti drsnějším filmům jako jsou Vymítač ďábla (1973), Obřad (2011), V moci ďábla (2005), atd... Nicméně ztvárnění všech nadpřirozených postav mně pobavilo a tento nápad hodnotím 80%, neboť filmům o vymítání, u kterých se divák opravdu bojí, dávám více.

Kult hákového kříže (1998)

Některé překlady do češtiny mně opravdu dojímají (American history X).Jde hlavně o to přitáhnout českého diváka do kina jen na název. Mně osobně film zaujal svým pojetím, že není vše tak jak si myslíme a zklamání se může dostavit kdykoliv. A v ten okamžik odešlo z kina asi deset lidí, převážně s holýma hlavama. Asi nepochopili smysl kinematografie. Hodnotím 90%.

Osudový dotek (2004)

Desetkrát se na ten film dívám a pořád nechápu jak to ten týpek dělá. Každopádně se podívám ještě několikrát.Dvojka nemá ten správný šmrnc prvního dílu. Takže zůstanu věrný The Butterfly Effect jedna.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Je opravdu náročné hodnotit dobré filmy, ale ještě náročnější je hodnotit ty špatné. Až na animaci, otřesné výkony jak Petry Černocké, tak Jana Hrušínského (ostatně ten snad zblbnul už před dvaceti lety, protože jakékoliv jeho ztvárnění v pohádce je pro diváka jako brouk v hlavě a nepochopitelně všude hraje dementní prince nebo krále) nebo dokonce Petra Nárožného, což je také nepochopitelné(sám ve světě kompjůtrů trů trů trů). Dobrá cesta k tomu jak pokazit volné pokračování něčeho,čemu bych dal klidně i 90%(Dívka na koštěti) Hodnocení: odpad.

Apocalypto (2006)

Podařené dílo v režijní taktovce Mela Gibsona o strachu z neobjeveného, o podrobování slabších a samozřejmě o síle k lásce vytrvat do posledního dechu. Kdyby mi někdo nabídl tento film dabovaný určitě by mně nezaujal na 99%, ale spíš tak na 20%. Shlédnout jedině v původním znění (kdo neumí yukatánsky, doporučuji titulky v rodném jazyce).

Knoflíkáři (1997)

Opět podařená komedie netradičně posloupně sestříhaná, ale přitom geniálně vypracovaná. Za doprovodu Už jsme doma se nezapomenutelně řítí bomba k zemi, ale tento film stoupá k výšinám. Skvělé herecké i neherecké obsazení dává Knoflíkářům jistou lidskost a poznávání samotných vnitřních nelidskostí v nás. Jsou filmy, na které se můžete dívat několikrát po sobě a baví Vás, u Knoflíkářů to přímo doporučuji. Hodnotím 110%.

Princ a pruďas (2011)

jestli chcete, aby Vaše dítě vidělo nějakou pohádku, tak počkejte až začne chlastat a hulit a můžete mu pustit tuhle, protože to je docela úlet. Akorát ten střih, mám pocit, je docela odfláknutý. Jinak docela netradiční lajtovní sprosťárnička.Žádný extrém.