Bojovník - Není čas na hrdost (2023) (epizoda)

Skvelý rozjazd, žiadne prípravy na úvod, rovno do akcie kde začína byť stále dôležitejšia politika

Star Wars: Vize - Sith (2023) (epizoda)

Vizuál na jedničku, umelecky založená sithka parádna. Niektoré veci by si mohli tvorcovia samozrejme odpustiť aby neboli takí lacní - napríklad vzdialený pád z útesu, ktorý bude samozrejme nasledovaný scénou nábehu na kameru v plnej rýchlosti. Keulasiku

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Postavy a ich konanie, mapky, tréningové haly, zbrane a equipy, boosty aj detaily, fyzika sveta a celkové prevedenie, všetko na parádu, za mňa možno menej infantilnosti, keď už to bolo miestami tak drsné a explicitné

Agatha Christie's Poirot - Vražda na maškarním plese (1991) (epizoda)

Comedia dell'arte bola zaujímavá téma na univerzite a je fajn znovu vidieť postavy, tentokrát na bále. A takisto ako vzácne figúrky. Hastings ma skvelú titulnú fotku a Poirotovi utiekol vrah. Ah tie médiá... v tejto časti bolo žiaľ zmätočné sledovať mená postáv a aj ich role na bále. Finále v rádiu bolo parádne.

1923 - Pravidlo pěti set (2023) (epizoda)

Zo seriálu už riadne cítiť že sa väčšina deja prenesie do druhej série, takže tu už ideme na voľnobeh a asi žiadne finále neuvidíme. Keď vidím hodnotenia celej prvej série tak asi nebudem jediný čo to tak vidí. Keď nám táto časť niečo ukázala, tak minimálne to že nepriateľov treba doraziť a nedať im šancu na odvetu od chrbta.

Černý kotel (1985)

Lord of the rings & throne of eldrain

1923 - Duch Zebriny (2023) (epizoda)

Kapitán Abruzzi (Prison break, anyone?) je starý morský vlk, ktorý pozná snáď všetky príbehy mora, dokonca aj ten svoj nastávajúci. Mr Bond v úlohe Mr Mining Monster je skvelý villain, ktorý preberá opraty Lannisterskeho hrdloreza. I'm coming home... well...

1923 - Válka a tyrkysový příliv (2023) (epizoda)

Milujem časti ktoré ukážu chronologicku linku a keď zisťujeme ktoré udalosti sa dejú v akom slede (viď Westworld). Indianka vojna prírody je určite vítaná vzhľadom na to ako bola vykreslená škola sadizmu. Cara preberá opraty a na rozdiel od mužov ona zabíja pomaly. Máme sa na čo tešiť.

1923 - Válka začíná (2023) (epizoda)

Užívame si návrat z hôr, mesto a jeho vymoženosti, safari se vším všudy a napokon nejaké to finále. Indianka sa tu vôbec nezmestila. Stále pri seriály ťahák - rodokmeň Dutton family z netu, lebo miestami je ťažké vedieť kto je kto a kto je komu čo. Od ďalšej časti to už asi nebude treba keďže sa nám to tu trochu prevzdušnilo. Africký sen nám taktiež končí a začína nám tvrdá realita nástupníctva.