S.v.T

S.v.T

Česko

2 body

• 24.8.2014  23:26

Velmi dobrá rozhlasová hra, trochu zbytečně udělaná jako film...

• 24.8.2014  17:39

Náladou velmi podobné knižní předloze, ačkoliv děj byl místy víc upraven a zkrácen, než jsem očekával... ale stejně za 5!

• 25.6.2014  22:37

Celkem zklamání, od Finchera jsem čekal něco "lepšího"... Strašně prvoplánové, hlavně druhá polovina filmu.

• 21.4.2014  17:56
    Flaman (TV seriál) (2013)

Malviviendo mě bavilo trochu víc, ale španělština se dobře poslouchá i tady :)

• 21.4.2014  17:54
    Bravest Warriors (TV seriál) (2012)

Droga per animam. Kontraindikace - normalita.

• 23.3.2014  02:16
    El Camino! (studentský film) (2008)

Výborné! :)

• 21.12.2013  18:52
    El columpio (1995)

Kdyby si na konci myslel něco ve smyslu " na příští zasávce si na Tebe počkám", nemělo by to chybu. Takhle nechápu, jak ta intenzivní chemie mohla skončit zrovna tímhle způsobem...?

• 19.12.2013  21:53

Výborná knižní předloha, kostýmy, Malkovich i atmosféra a herecké výkony celkově :)

• 12.12.2013  21:28

Za 5 díky následné besedě s panem Marcelem. Cenná zkušenost. Stay openminded.

• 12.11.2013  18:46

Výborné herecké výkony v čele s Liškovým Idiotem, hudba mě taky málem přivedla tam, odkud se František vrátil. Je mi z toho filmu zima, ale nejen kvůli "té" zimě...

• 10.11.2013  23:25
    Hra (1997)

Ne, fakt jen za čtyři. Řemeslně od Finchera těžko čekat něco jiného než skoro dokonalost samu, nicméně hvězda dolů za závěr filmu a vůbec...

• 21.10.2013  18:47

Plastelínový zombie-horor... z Japonska... co víc k tomu říct, že :D

• 10.9.2013  10:37

Film na čtyři hvězdy, soundtrack ale přidává tu pátou. Řemeslně skvěle zvládnutý film, hereckými výkony počínaje a prací kameramana konče. O filmu se dá hodinu diskutovat (věřte tomu), každý si v tom najde svoje otázky a odpovědi. Pokud chcete blufovat, musíte počítat i s nejhorším - že se ztrapníte.

• 31.8.2013  16:05

Velice povedený nízkonákladový kraťas, který se na superhrdiny dívá zase z trochu jiného pohledu... Nicméně tohohle bych bral, možná by byl svět o trochu lepším místem?

• 9.8.2013  12:10
    Treevenge (2008)

Újezdový čtvrthodinový "horor", který ve své směšnosti, zvrácenosti a extrémnosti skrývá méně směšnou pointu... Snad ti dřevorubci nemuseli být až takoví, ale jinak nemám co vytknout, parádní věc :D

• 9.8.2013  09:52

Kdyby to bylo jen o té lekačce, tak je to docela průměrné, ale poctivě udělané dílko. Jenže není a to je ta hvězdička navíc. Žádné zdržování, místo kávy po ránu naprosto ideální :)

• 5.8.2013  23:01
    Hon (2012)

Sice by se tomu daly vytknout nějaké mezery, které příběh měl, nicméně zase jednou film, ze kterého mi je skoro fyzicky špatně, aneb "faith in humanity destroyed". Přemýšlím, jaký hlubší smysl měl ten Klářin výmysl, jestli bych byl taky schopný zabít psa někomu, o kom bych si myslel, že udělal, co udělal... otázek mě napadá víc, ale odpovědí je většinou jen věta, která zazněla ve filmu až nepříjemně často. Nevím.

• 5.8.2013  15:43
    Smrtihlav (1998)

Tak na tenhle film se nemá cenu dívat na monitoru se špatným kontrastem a ve dne už vůbec ne, protože jednoduše není kromě posledních pěti minut nic vidět. Nicméně atmosférou působivý film, který ale mohl z daného námětu vytěžit víc. Jinak je to další z filmů (Requiem for a Dream, House of sand and fog,...), kde Jennifer Connelly stojí na molu a dívá se v dál :D

• 3.8.2013  20:52

... aneb kolik prostoru potřebujete pro natočení dobrého filmu? Trochu se nabízí srovnání se sérií hororů Kostka, kde také vystačili s jedinou místností. Vlastně je to záruka toho, že je film postavený na silném příběhu a není to laciná přehlídka filmových efektů. I když si to dokážu představit jako rozhlasovou hru, přišel by posluchač o pohled na propocená trička a košile rozhněvaných mužů, na jejich výmluvné pohledy a o ten tíživý pocit připomínající klaustrofobii. Jeden z mých TOP 10, nejen kvůli Voskovcovi.

• 3.8.2013  20:52
    Malviviendo (TV seriál) (2008)

Bláznivá kombinace "My name is Earl" a "Misfits", kde si těžko vybírat, která z postav je vlastně "ta moje oblíbená". Kleptoman trpící narkolepsií, drogový dealer, věčný prvák na univerzitě bydlící v karavanu a bývalý voják na vozíčku - už jen výčet těchto postav slibuje originální zábavu. Přidejte slušnou spoustu nadávek (co do nich toho španělština oproti češtině pravda nemá moc co nabídnout, ale jejich kadence je asi "ra-ta-ta-ta-ta-ta"). Takže ne jedna, ne dvě, ne tři, ale tři hvězdičky ze tří!

• 3.8.2013  20:51
    True (2004)

Nejen řemeslně naprosto skvělé dílko, ve kterém ani tolik nejde o to, že v něm hraje Natalie Portman. Jakoby odměřený gradující komentář hlavního hrdiny vyústí v závěrečnou větu při telefonním rozhovoru, kterou si každý může vyložit po svém. Proč sledovat nekonečné love story, když může mít člověk stejně silný dojem i ze sedmiminutového filmečku?

• 3.8.2013  20:51

Po shlédnutí Čisté duše jsem musel snížit hodnocení Dobrému Willu Huntingovi. Ač jsou náměty velmi podobné, tenhle film mě zasáhl mnohem víc. Oskara by si vedle skvělé Jennifer Connelly zasloužil i Russel Crowe.

• 3.8.2013  20:50

Při sledování tohoto španělského krátkometrážního počinu jsem měl dojem, že jde o zfilmování povídky Falešný autostop od Milana Kundery. Háček je v tom, že povídku člověk přečte rychleji, než v tomto podání shlédne. Dlouhé záběry do kabiny auta, doprovázené jen tíživým monotónním zvukem motoru, sice nechávají prostor pro zamyšlení a zhutnění atmosféry, ale všeho moc škodí. Neznámá, krásná Bélen Lopéz příjemně překvapila.