Och, Karol 2 (2011)

Film predstavuje remake filmu - Ach, Karol z 1985 roku - http://www.csfd.cz/film/141697-ach-karle/filmoteka/ a zaujal ma najme vybornym zasadenim do sucasneho moderneho polskeho prostredia a netradicnym zaradenim - papeza - Adamczyka ako zvodcu ako aj predstavenim sucasnych peknych, mladych a perspektivnych polskych hereciek ako - Mucha, Socha, Glinka, Zielinska, Zmuda - Trzebiatowska. Doplnam este sprievodnu piesen k filmu - http://www.youtube.com/watch?v=nxR0s5LzhZo

Rodná zem (1953)

Film podla mna predstavuje slovensky filmovy ludovy klenot. Predstavuje zaciatky SLUKU ako aj mladych uz vtedy vybornych hercov ako Pantik, Valach, Ťapak, Zvarik a najme Karola L. Zachara ako vyhladavaca talentovanych tanecnikov a spevakov do vtedy zakladajuceho Slovenskeho ludoveho a umeleckeho kolektivu. Tento nam stale robi dobre meno po celom svete. Prekrasne celym filmom sa nesie ludova hudba a spevy zo vsetkych regionov Slovenska, ktora neda pri tomto filme iba len tak sediet. - http://www.youtube.com/watch?v=8eCsMJ5KHhY, http://www.youtube.com/watch?v=DMNrrqXJFGU&feature=relmfu

V pasti (1985)

Vyborne komorne zasadeny pribeh medzi matku, milenca, dceru a ich vyborne herecke vykony, najme stále krasna Laura Antonelli a Tony Musante, ktoremu uloha zvodcu a milovnika v 70. – 80. rokoch sedela. - http://www.tunesbaby.com/watch/?x=yt-hi2eesLAqDQ

Nepokojná láska (1975) (seriál)

Tento seriál ma zaujal najme excelentným hereckým výkonom pána herca Júliusa Pántika a jeho realistickým stvárnením úlohy gazdu na lazoch na slovenskom vidieku v časoch kolektivizácie. V úlohach dcér sa predstavili a výborne zahrali Sylvia Turbova, Petra Černocka a mladú manželku výborne stvárnila Kvetka Stražanova, ktoré to všetko vo filme omladili a okrášlili - http://www.petracernocka.estranky.cz/clanky/petra-cernocka-a-nepokojna-laska.html

Stalo se v rozvědce (1968)

Film ma zaujal najme realistickým vykreslením vojensko prostredia a deja očami dvanásťročného zveda, hrdinu druhej svetovej vojny. Kladom filmu je, že je založený na skutočných udalostiach z biografie - Bojové prieskumy - Alexander Ivanovič Kolesnikov.

Svatba (2004)

Tento remake Wajdowého – WESELA z roku 1973 ma zaujal výborným zasadením do súčasného obdobia s problematikou peňazí, medziľudských vzťahov ako aj svadobným veselením. Výborne tu pôsobia aj vtipné gagy s mrtvym dedom a iné. Výborný herecký výkon tu podal poľský herec p. Dziedzel ako aj mladý Stuhr. - http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1212800

Veselka (1972)

Film ma zaujal pre svoju výbornú výpravu, kostýmy, hudbu od Killara, herecké obsadenie najlepšími poľskými hercami, ako - Olbrychski, Perepeczko, Lukasziewicz, Pieczka, Pszoniak a veľa ďalších v tomto období ale aj teraz. Tiež je dobré oceniť výborné režijné vedenie Andrzeja Wajdy. Film podľa mňa patrí do zlatého poľského filmového dedičstva. Pekne pôsobí aj ich bujará folklorika pri takýchto obradoch. - http://www.youtube.com/watch?v=SLwmmy5lr_U