• Romantický
  • Pohádka

365 dní (2020)

Naprosto hloupé, herci protivní, příběh nereálný a nudný.

La La Land (2016)

Ne, nemohu doporučit. Ve dvou hodinách se dozvíte, že jazz je nejlepší muzika na světě, a nikdo ji nemá rád, protože nezná její historii. Film se vám snaží vnutit představu, že jste v 60. létech. AŤ už jde o interiéry, exteriéry, chování i oblékání hlavních hrdinů. Co vám to ale kazí, je zvonící iPhone a moderní auto, kterým hlavní hrdinka jezdí. Oba hlavní protagonisté působí v písních nejistě, žádná láska z nich cítit nelze, naopak jsou spíše jako sourozenci. Emma Stone je tragikomická, Ryan Gosling nevýrazný. Žádný výrazný song, který by zaujal, tam také nenajdete. Dvě hvězdičky dávám jen proto, že jsou i horší filmy.

Padesát odstínů šedi (2015)

Nuda, povrchnost, žádné emoce. Hlavní představitelka Dakota Johnson je nudná, vypadá starší než Jamie Dornan, absolutně nepřitažlivá a nevýrazná. Jamie Dornan, který dle knihy nemá dávat najevo žádné emoce, jich kupodivu ukazuje více než hlavní hrdinka. Autorka prý mluvila do absolutně všeho, dokonce i do barvy šatů (a dalších nepodstatných detailů) zabila své už tak dost plytké dílo. Monology jsou v podstatě o ničem, vytržené z konceptu. Ani se nedivím, že hodně z nich nechce již dvojku točit. Jediné, co mohu pochválit je hudba, ta se mi opravdu líbila.