Artemis Fowl (2020) odpad!

Môj detský sen spred niekoľkých rokov o tom aby natočili Artemis Fowl film sa vyplnil. Sen sa však zvrátil na nočnú moru. Asi v polke filmu som to musel prestať pozerať a rozhodol som sa k tomu vrátiť iba v prípade že niekedy v budúcnosti spravím nejakú hroznú chybu a pod nátlakom výčitiek svedomia si budem chcieť ublížiť. Vtedy sa k tomuto filmu vrátim a zvyšnú polovicu dopozerám. No dovtedy tomu, síce veľmi nerád lebo AF knihy sú moja srdcovka (teda minimálne prvé 3-4 diely), dávam tomuto ODPAD. Jedine čo mi je ľúto- je tých pár (?) hercov a ľudí, ktorí na tomto makali. Podobne ako s GOT 8. sériou, kvoli tomu najdebilnejšiemu scenáru trpí celý snímok a všetci ľudia v tom, vrátane aj tých čo by si zaslúžili uznanie. Takto žiaľ, to nebolo dostatočne vidno. :/

Ranhojič (2013)

Príbeh veľmi fajn: medicína, filozofia, prvky histórie... 1 hviezdičku strhávam za ---vložte peknú tváričku---. Nieže by mi vyslovene vadila, práve naopak: takéto ženy sa mi veľmi páčia ale v tomto snímku to bolo dosť nasilu. Tá tam doslova nič nerobí. Jediné v čom spočíva jej "úloha" je aby vyzerala. Toto- dosadenie peknej tváričky- si všímam u viacerých filmov a seriálov. Sem-tam mi to vadí, sem-tam až tak nie, no tuná to bilo do očí. Simpom a coomerom to vždycky bude stačiť (vid komentáre- ... a chválim krásnu Emmu Rigby, ...asi som sa zamiloval,... a pod), avšak toto sa dá povedať skoro na každú dobre vyzerajúcu ženu. A mne to, v tomto prípade, prišlo dosť lacné a trápne. Jasné, bola krásna a vôbec (iba závidím, žiarlim, túžim a všetko) ale zrovnatak môžem strúhať machra a tváriť sa že som nad vecou. :D

Ozark (2017) (seriál)

Postavy fungujú skôr ako nástroje scenára. Príbeh je síce zaujímavý ale kvôli častým scenaristickým barličkám pôsobí umelo, tak akosi "nachystane" a skratkovito. Chýba tomu hĺbka. (Musela som zabit svojích strýkov aby oni nezabili teba.- Aha, diky.- Nemáš začo. alebo: Farár si myslí, že ste mu zabili tehotnú manželku a dieťa ste z nej vyrezali, dieťa je v poriadku.- A nezdalo sa vám, že predtým si pán farár vypil?- Nie- Hm, to je zvláštne. (?) alebo Som smutný lebo mi včera pred mojími očami zrazilo smetiarske auto mamu. alebo: Viete ako sa spopolňuje? - Nie, ale pozrem si to na jutub... ok tak tú mŕtvolu skrátka tam šupnem a dám na maximum.) Po 1. sérii tomu dávam zatiaľ 3,5 z 5. Ešte skúsim 2. sériu, (budem to brať menej vážne, i ked sa to tvári seriózne) snad sa to zlepší.... Edit. Ok 3. sériu už nedám :D (možno inokedy)

Future Man (2017) (seriál)

3. séria bola určite lepšia než 1. a asi cca rovnako dobrá ako 2. Ked sme sa odprostili od všetkých tych nechutnosti ako "dobytie baterii" apod tak to zacalo byt super. Velmi sa mi pacila ta bizardnost. Najme v 2. a v 3. serii.

Sedm světů, jedna planeta (2019) (seriál)

Ano, tak ako mnohi uz spominali, podobne tu uz bolo. No ja v tom vidim dalsiu prilezitost (a takych nikdy nieje dost) ako nam tuto temu podat v inom uhle. Minimalne si to zopakujeme. Uchvatne zabery, super hudba, posolstvo, zdroj informacii, a v neposlednom rade (co uz zacinam docenovat) vyborna praca stabu... su charakteristicke pre taketo dokumentarne serialy: Frozen Planet, Life, Planet Earth (1,2), Our planet .. a pridava sa k nim aj 7 worlds 1 planet. :)

Naše planeta - Ze zákulisí (2019) (epizoda)

5 hviezdičiek za ich fantastickú prácu. Byť strčený dlhé mesiace v jednej chatke pre pár sekúnd záberov (teda ak sa podaria) je niečo čo si zaslúži obdiv. Vidíte deti a mentálne slabší dospelí jedinci? Títo ľudia to dokážu a vy nedokážete obsedieť doma ani pár týždňov? Aspoň môžete porovnať ako ste rozmaznaní, hanbite sa. Všetkým ľudom za týmto dokumentom patrí veľká česť. 👍 :) Ale menšia výtka: ten záver s tými padajúcimi mrožmi. Mohli sme to vidieť v upútavke, videli sme to aj v regulérnej epizóde. Ja viem, je to tragické ale bolo naozaj potrebné to tak zvýrazňovať aj v tomto dokumente úplne na koniec? Myslím, že sa tým dosť zatienila hlavná myšlienka tohto Behind the Scenes. :/ škoda no. (Okrem toho v 7 svetov 1 planeta- dalsieho dokumentu ktory sa hadam robil zarovno tohto len nieje od Netflixu ale od BBC, to tiez bolo ukazane a vysvetlene). Inak ako vravím nechám to na plnom hodnotení už len kvoli práci tých ľudí. :) P.S: bolo by fajn keby takéto dokumenty a dokumenty o dokumentoch púšťali v škole vrámci vyučovania žiakov ale aj pred správami na televíznych staniciach trebárs.

Sloni (2020)

Tak toto sa Disney-mu naozaj podarilo. Vizuál bol úchvatný. A hudba? N.E.U.V.E.R.I.Ť.E.Ľ.N.Á ! Poznámka: citovo zafarbený prednes rozprávačky Megan (vojvodkyňe zo Sussexu (:D)) sa možno nevyrovná klasike Davida Attenborougha, Morgana Freemana či Sigourney Weaverovej, no potvrdzuje iba to, že cieľovkou je mladšie a dospievajúce publikum.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Po 5. sérii:...................... WAU. Ešte v prvých sériách by som si nebol pomyslel, že to môže byť tak dobré. Rozvoj charakterov Saula, Mickiho, Fringa, Vargu atd... nááájs. Prvé dve- tri série boli tak za 4 ale piata séria je určite za 5 :) Čakám a Teším sa na poslednú 6. sériu ;) A potom dám maratón BCS, BB a Elcamino :D

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Videl som prvé 2 série... no a asi mi stačilo, hádam :D Jako je to celkom dobré ale žebyto bolo "AŽ TAK" dobré za seba nemôžem povedať. Zaverečné časti 2. série sa naozaj začali viac podobať na telenovelu (vzťah Elprofesora a Inspektorky wtf?) čo sa mi moc nepozdávalo. Aj preto som 2. sériou (zatiaľ) skončil... no možno znovuoživenie Netflixom je práve to orechové, prečo sa seriál všeobecne teši pozitívnemu ohlasu. Preto nevylučujem, že sa k tomu ešte vrátim.

Nebe s.r.o. (2019) (seriál)

Skvelá oddychovka. :) Je to komické ba až parodické a hlavne je to jednoduché a práve preto tak účinné. 1. séria. 85% (slabšia než 2. séria)- sledujeme trampoty nebeských bytostí pri riadení súčasného sveta. Konkrétne, snahy dať dokopy pozemskú zamilovanú dvojicu predtým než nastane apokalypsa. Boh je blázonko, milý týpek ale blázonko. :D 2. séria. 95%- videli ste RRRrrrr alebo Rok jedna? Tak si to situujte do stredoveku počas, ktorého sa snaží zamilovaná dvojica dať dohromady. Ona je o dosť chytrejšia než on, vlastne je chytrejšia než celá doba. :D Aj ked prvá séria je námetom o niečo pútavejšia pre mňa- robenie si srandy z boha, druhá séria ma trocha viac chytila za srdce. je to síce väčšie klišé ale ono to tak super s tými jokami funguje. :D Som zvedavý či a o čom by bola 3. séria. .. P.S: ocenil by som maličký oslí mostík medzi dejom 1. a 2. série. Niečo na štýl aspoň jednej scénky: Miracle Workers 1. série, ktorí riadia stredoveký ľud 2 série. Ale to už len taký môj nápad na bonus.