Wind River (2017)

Najskôr som dal 4, po malom zamyslení ale plných 5. Pre mňa je to rovnaký prípad ako pri Hell or High Water. Tomu filmu, v rámci toho čím je, vlastne nie je čo vytknúť.

Zabít Gunthera (2017)

5 hviezd ha Arnoldových 20 minút na konci filmu, tie boli proste dokonalé. 0 za zvyšok. Dohromady to dáva slabé 3 :)

CHIPS: Bláznivá hlídka (2017)

Je to oficiálne. Shepard má vlastný štýl a ja vyhlasujem: páči sa mi. Spracovanie má jednoznačný rukopis. Najskôr Hit and Run a teraz Chips. Je to svižné, veeelmi svojsky vtipné a miestami strašne nechutné :D D'Onofrio svoju úlohu tradične dáva naplno a ako záporák nesklamal. Z toho chlapa ide strach. Určite nie film pre každého, ale na nič sa nehrá a vie čím je. Poctivé 4.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Je to hrozná blbosť. Ale neskutočne zábavná a všetci zúčastnení to vedia, bavia sa, a je to vidno. Kto má rád xXx štýl, príde si na svoje. Kto to nepochopil v prvých dvoch filmoch, nedá to ani teraz :)

Ben Hur (2016)

Očakávania som mal nulové, pretože som nepočul žiadnu chválu. Napriek tomu mi na tom filme nič významné nevadilo. Film síce nie je nijako významný, ani nápaditý, ale nie je ani stratou času. Natočený je pekne a nevadila mi ani pomalšia prvá polovica, kde je vykreslený vzťah dvoch bratov. Dokonca by som si ho možno pozrel znova. Kto to ide pozerať s predsudkom že film je zlý, s podobným pocitom aj odíde. Ale ak do toho idete s čistou hlavou, je to vlastne príjemné prekvapenie. Poznámka nakoniec: Záverečné titulky takisto stoja za pozretie.

Za každou cenu (2016)

Keď sa skončil film, bez váhania som mu šiel dať 4*. Potom som si uvedomil, že tomu filmu vlastne nie je čo vytknúť. V rámci svojho žánru a toho, čím mal ten film byť, splnil všetko do bodky. Kto hľadá nabušenú akciu a neustály spád- rovno to zavrhnite, budete sa totiž nudiť. Tento film je o niečom inom. Atmosféru doťahuje skvelá kamera a réžia. Neskutočne osviežujúci je aj fakt, že je to po (aspoň pre mňa) dlhej dobe pomalý film, ktorý nie je nudný.

Armáda jednoho (2016)

Tak túto postavu mohol naozaj zahrať len Nicholas Cage. Jeho "Over he top" šialenosť sa sem dokonale hodí a celý film naozaj ťahá hore. Veľmi som sa tešil z Russela Branda, ale pokojne mohol byť vo filme aj viac. Celkom dobrá odtrhovačka. Bohužiaľ jednorázová.