Leviathan (2012)

Dokument o drancování moře je dobré vidět v krátké stopáži, ale celodokument je náročný na divákovu trpělivost a chuť odejít za jiným zážitkem, protože v praxi se nic nezmění. PS: zajimavější by bylo vidět japonce na chráněných velrybách nebo rusáky na tuleních.

Koruna - Mezi muži (2017) (epizoda)

To jest obyčejná citová scéna natáhnutá na celý díl série, za doprovodu okaté počitačové simulace a radoby chlapské zábavy.

The Green Inferno (2013)

Skvělý současný příběh naivních puberťaček, které sice už můžou sexovat závodně, ale v hlavě toho mají sakra málo. A pak se banda těchto naivců seber a chce změnit svět. A dojedou na dřeň. Zde už jsme v moderním béčkovém hororu (hranost domorodců je až zarážejícně slabá) a přiblížení surovosti navýší zajímavost, ale kvalitě nepřidá.

Zloději (2018)

Život se s nimi nemazlí a přesto mají velké srdce. Ale zákony a zvyky jsou příliš silný protivník. Divák si najde chvilku pro empatii, rozhořčení i uspokojení. Kamera a herci, tam hraje chemie s režisérem. Ale osobní pocit byl velmi špatný a to hlavně s neexistujícího soukromí, chudoby a beznaděje. Orientace na asijské obecenstvo je značné. Tedy režisér splnil svůj úkol dobře, ale můj dojem byl až fyzický a to paradoxně mi znemožňuje přidat hvězdu navíc, na kterou má nárok.

Creed (2015)

Využití historie a Ramba chceme si namluvit, že další boxerský šampion má kvalitu. Dobře, má, ale film nikoliv. Je to jak vyjídání poloprázdného stolu, něco ještě ujde, ale celkově jsme zklamaní. Šermovat se svalama ještě neznamená, že je divák zasažen i uvnitř.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Jdeme si ukrást pár milionů euro a většina našich kroků je promyšlená tak, že děláme neustále chyby, divák předpokládá zápletky a ženské nejsou hezké ani za mák a chudák nevěrník je vlastně klaďas. Že, Arturito?

Odstřelovač (2016) (seriál)

Hodně práce na prvním dílu zatraktivnit průměrný seriál s průměrným hercem, pak se to již plácá ve standardu, který neoslní. Čekal jsem překvapení, psychologii střelce v těžkých podmínkách a ne klasickou "hunt the good guy who's now the bad guy" notu.

Naked Attraction (2016) (pořad)

Nejdřív jsem to chtěl přepnout, ale tak mě to šokovalo, až jsem překvapeně hleděl na celý díl a manželka nemohla dýchat vedle mne. Slovo bizardní má zde své opodstatnění v plném znění. Je to velmi ploché a prvoplánové, ale vyzdvihnu je kupa normálních těl s faldíky a nedostatky, tedy normální lidé jako my, žádné namakané gorily s metrovým ptákem a dokonalá prsa bez bříška. To je největší přínos tohoto výstrědního pokusu o získaní diváckého ohlasu.

Rafťáci (2006)

Sexistické a puberťácké, ale mladistvou energií a naivitou to divák překoná bez újmy.

Peklo s princeznou (2009)

Jak málo stačí k penězům na podprůměrnou pohádku pro malé děti bez velkého přemýšlení.