• Thriller

Sněhurka a lovec (2012)

Po dlouhé době se objevilo dobré a pohádkově temné drama.Ponuré záběry temného lesa z ruznými divnými obyvateli,umocnují krom záporu královny-macechy /nádherně krásné Charlize Theron/ také větší část příběhu.Film natočený svébytným zpracováním velice známé pohádky,vás příjemně zaujme a nepustí.Takže pokud máte rádi těmnější a horrorové pohádky určitě zkoukněte nejlíp za deštivého či zimního večera,v teple domova se šálkem teplého grogu :-)

Avengers (2012)

Stejně jako mnoho dalších mám rád komiksy,a o to víc mě vždycky zajímá jak takovej komiks vypadá,když se octne na filmovém plátně.Vynikající triky,obsazení..Snad jedinou výtku mám k dějové linii,kdy jsem se při první půli filmu,začal lehce nudit.Naštěstí druhá polovina filmu,mi to nádherně vynahradila již pořádně rozjetou akcí která si nebrala servítek.Přesto bez této mírně podstatné vady je to hezká podívaná!

Štvanec IRA (2008)

Skvělej snímek o IRA,tentokrát o spolupráci jednoho irského mladíka z brity.Oba hlavní zůčastnění Kingsley-Sturgess,se velice dobře zhostili svých rolí..Holt drsná země......se vším všudy!Výborná podívaná!

Diktátor (2012)

Tak přátelé Mistr Pan Baron Cohen mě opět dostal po Brunovi a Alim do kolen!Znovu se mu podařilo něco co dokáže jen on a jak vidět tak provokace/ tentokrát z romantickou zápletkou/ je mu vlastní a jak se i zdá,tak ji má i zakořeněnou v srdci.Výborně sem se bavil a dovolím si i odvažně tvrdit že je to nástupce Monty Pynthonova Cirkusu,snad z poněkud více drsnějším černým humorem.Mimochodem scény ve vrtulníku jako naražka na 11.9 2001,tak i závěrečný proslov na veřejnosti v USA o demokracii jsou až drsně ale přesto velice legračně okázale silné!Výborně opět kvalitní pecka!

Kronika smrti (2004)

Jednoduchý až překvapivě jednoduchý scénář,bez hlubší zápletky.Nečekejte žádnou hru kočky z myší,masový vrah vás osloví hned v ůvodu přesto s originální zápletkou o pokusu reportéra navštěvujíce /alespon prozatím/ neodhaleného vraha,který se mu pokouší poněkud vyšinutým až ubohým způsobem přiblížit své pohnutky.Navíc musím pochválit i herce,který se zhostil této temně odporné role- typický typ všedního,sladce ulízle nevinného pedofilního šílence.Je to film plný neklidu a přesto umírněného napětí.

V jako Vendeta (2005)

Skvělá temná futuristicko-politická freska s tajemným mstitelem v čele a kráskou po jeho boku. :-)

Krycí jméno: Vlk (2004)

Velice skvělé a napínavé španělské politické drama čerpající ze své národnostní problematiky.Příběh o agentu který se dostane až do špičky vedení Baskické separatistické organizace ETA.Film je taktéž skvělý protiklad stejně kvalitním snímkům jako např.VE JMENU OTCE,KRVAVA NEDELE,STVANEC IRA atd,které čerpají z jiné politické situace jiné země.Výborně a velice nastinujíce problematiku pro neznalé pozorovatele.Skvělé!

Ubožáci (1982)

Bídníci s Lino Venturou jsou sice dobře natočené i zahrané to se musí nechat,ale zdá se mi to jaksi nedotažené a unylé,pro mě lepší,akčnější a drsnější je verze nová z Liamem Neesonem,asi i proto že jsou tam i malé rozdíly v ději snad proto aby film byl důraznější a pro diváka poutavější.Takže mé hodnocení této verze z Linem Venturou jsou sympatické ale velké 4 hvězdičky!

Smrtící epidemie (1995)

Opravdová pecka o nebezpečí plynoucí ze ztráty kontroly nad nejhoršími smrtelnými viry naší planety.Dost mi film připomíná i knihu od Richarda Prestona http://brubeaker.sweb.cz/recenze/zakerna_ebola_preston.htm podle které film čerpal dějovou předlohu,a která je stejně jako film velmi dobrá.Kvalitní film s netypickým námětem,a velice výborným hereckým obsazením.