Bláznivá, zatracená láska (2011)

Ráda jsem si odpočinula u povedené vztahového melodramatu s typicky americkým šťastnokoncem. Neříkám, že dobrý výsledek stojí na hereckých výkonech hlavních představitelů, ale díky nim se mi film dostal pod kůži .

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Jedna z našich nejoblíbenějších rodinných komedií s neotřelými domácími mazlíčky.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Helen Mirren byla úžasná a krásná, obludnost jejího muže dokonalá, obrazy ve filmu fantastické. Možná mi jen opět (jako v Rembrantově hlídce) přijde, že tam ve filmu až moc nehrajícího nehybného komparzu, kteří jsou ale až moc v blízkosti hlavních hrdinů. Jakoby Greenaway neuměl s těmi lidmi pracovat. Nebo je to úmysl?

Ame agaru (1999)

Film stojí za shlédnutí už kvůli té pařbě na začátku. V životě jsem neviděla v asijském filmu, že by se také bavili.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Strhující psychologický obraz smyslově vyvinutého syrotka Jeana Baptista, který se rozhodne že své čichové vzpomínky zaznamená do parfému podle učení svého mistra - s hlavou, tělem a duší...vůně byla dovršena, ale říkám rovnou, dozvuk (konkrétně posledních 10 minut) se nepovedl

Chaotická Ana (2007)

S odstupem se mi film nezdá už tak "úžasný". Je tam toho filozofování a hledání podstaty sebe sama nějak moc. Každopádně za shlédnutí stojí, protože jde doslova o zážitek! Jde jen o to, jak moc vám po měsíci bude připadat opravdový.

Jeden den (2011)

Romantický film, jeden z těch chytřejších. S koncem budou spokojeni muži, né však ženy.

Vyšetřovatel (2008)

Absurdní až syrová detektivní zápletka v čele s jedním studeným bručounem a patologem Tiborem, který se vám chtě nechtě nakonec bude zdát sympatický.