Co vlastně ženy chtějí? (1999)

Už je to déle, co jsem shlédla těchto pár střípků ze života obyčejných žen s obyčejnými problémy a v některých jsem se trošku našla, proto dávám možná vyšší hodnocení, než si film zaslouží.

Kanaria (2005)

Velmi zajímavá psychologická sonda do uzavřené duše jednoho tichého kluka, poznamenaného členstvím celé jeho zbylé rodiny v sektě Nirvana. Film mne oslovil nejen tématem vznikajícího přátelstvím, ale i formou road movie (má nej). První půlka super, druhá svou rozvláčností nějak nefuguje, za 80%

Breezy (1973)

Ale jo, sice mi přijde úsměvná potřeba zestálých režisérů točit filmy o starých mužích (a tenhle teda starý byl), po kterých touží osmnáctky, ale když to má opravdu noblesu, prosím.

Kukačka (2002)

Moc vtipný film, tři lidé mimo civilzaci mluvící 3 jazyky.... a pokecej si. K tomu jde o jednu nadrženou laponku, které před 4 roky odešel muž do války, jednoho Fina (pacifistu,který se asi 15 minut filmu dostával ze zajetí okovů) a naštvaného postaršího Rusa, který si myslí, že Fin je Němec :-).

Pod vlivem úplňku (1987)

pěkná italská temperamentní rodina. Výborná je ta vášnivá scéna, jak vlk s raněnou tlapou....loví....a uloví... Jen jedna nejasnost, v americe je úplněk snad měsíc v kuse,ne?

Milenci z Pont-Neuf (1991)

Jóó moc pěkná pohádka a má milovaná Binoche.....75%

Spalující touha (1999)

Zajímavý příběh v podstatě velmi pěkného manželského vztahu. Když se dva vášnivě milují, žárlivost tam trošku patří ne? Hlavně že si to pak vystvětlí. Jediné co mohu paradoxně vytknout, je přisprostlá nahotinka zfetované slečny v koupělně hned v úvodu filmu (já se fakt styděla za ní) , je vidět, že už byl tvůrce trošku stár, bylo to oplzlý..... dalších 100 nahejch ženskejch mi už nevadilo :-o

Vášeň v srdci (2003)

Toni Collete v dalším z road movie, kde mne u¨chvátila hudba a pomalé tempo nikam se nehonících pomaličku sílících sympatií mezi dvouma naprosto odlišnými lidmi, nejen kulturně...docela se zasmála a nechala se mile překvapit špatným koncem.

Marvinův pokoj (1996)

Jo Bessie, to je anděl. Exustují i v reálném životě? Zatím jsem nikoho takového nepotkala, byla proto pro mě trošičku jak postava z fantasy. Leonardo je pro asi nejrozporuplnější herec, poprvé jsem ho iděla v Romeo a Julii, pak v Titanicu a alergie byla na světě....ovšem v každém dalším filmu mi dokazuje, že je pan herec. Koneckonců všichni hráli skvěle a Meryl byla opět krásná.

Smažená zelená rajčata (1991)

Bylo to jako pohlazení, milý a srdečný příběh o silných ženách, moje gusto :-). Kathy byla opět bezvadná