• Romantický

P.S. Man (2010) (seriál)

Hned na úvod musím říct, že PS Man patří do mé top trojky taiwanských seriálů. Viděla jsem ho poprvé před 2 roky na viki, ale hodně partů bylo rozflákaných, tak jsem s hodnocením čekala až to celé znovu zkouknu .Ani trochu mě nezklamal ba naopak, byl ještě lepší, jak před 2 roky. Ale při koukání doporučuju si dát pozor na dvd rip s oficiálním eng překladem. Stejně jako dabing dokáže naprosto zničit film/seriál, tak to platí i pro titulky. Odpustila bych často předsazené nebo hodně opožděné časování (nejednalo se o setiny, ale vteřiny), blikající titulky, zkomolená jména nebo menší nepřesnosti, ale nemám ráda, když jsou věty přeložené do půlky nebo nejsou přeložené vůbec nebo jsou dvě rozdílné věty spojené v jednu a bylo toho tam mnohem víc. Věřím, že ti, kteří trochu v čínštině válí s tím nebudou mít problém, ale ostatní … Vím o čem mluvím, protože jsem i tyto titulky využívala k překladu a musím říct, že někdy to bylo opravdu na hlavu. Ale nemůžu říct, že by stály úplně za prd, měly i hodně světlých chvilek, hodnocení těch titlí je z mého pohledu tak na 65%. A teď k hereckému hodnocení, soundtracku atd.:-) Blue, Sonia, James... tuhle trojku mám moc ráda. Chemie mezi nimi byla skvělá a ať už by Xiao Qian skončila s He Jiem nebo Cheng Enem, dopadlo by to dobře. Vůči nim nemám sebemenší výtku. Miluju Lan Cheng Longovo střídání pocitů ve výrazech viz. 15. díl scéna od 21:14-23:50 – bolest, tvrdost, vztek, lítost, beznaděj, budu zlej, proč, a to všechno v jednom, je dokonalej herec. U Xiao Qian se mi líbilo, jak ohnula při vzpomínce na Xia He Jieho šikanu z dětství hůlky, a jak ho seřvala v moři. Sonia je jednou z mých neoblíbenějších hereček z Taiwanu. Mám ráda její pojetí depresí a bezvýchodných situací. Na roli netlačila a bylo málo momentů, který bych jí nevěřila. Meng Cheng En, buď hop nebo trop byl taky perfektní. Dál Xiao Tuo Luo. Že je Xiao Xiao Bin roztomilý prcek, to se ví. Zahrát pro něj roztomilýho prcka je hračka, protože je roztomilý sám o sobě, ale v PS Manovi mě překvapil. Naprosto na jedničku dokázal zahrát roli malýho teroristy. Přesvědčil mě, že umí zahrát ledacos. Tvůrcům se taky podařilo hezky vykreslit povahu dětí, když je všechno tak, jak chtějí, jsou hodný, ale když není po jejich, seknou se a je to s nimi horší než s dospělýma. Navíc jsem netušila, že Xiao Xiao Bin je tak zdatný malíř, viz 13.díl 11:16 - 11:42, u toho jeho výrazu jsem se málem počůrala smíchy:D Malovat s tak nafouknutou pusou a vervou se jen tak nevidí:D A stejnak si myslím, že otravnej vůbec nebyl, naopak byl roztomilý, i když hrál teroristu. Trochu víc za hlavní trojkou zaostávala Amanda, které jsem mateřský cit vůbec nevěřila a z toho natahování soplů při brečení bych častokrát nejradši mlátila hlavou o zeď. Oblíbila jsem si vedlejší postavy - Ma Li, Da Mao, ředitel, Xiao Qianina rodina, svých rolí se taktéž zhostili dobře. A v neposlední řadě nesmím zapomenout na Meng Gong Zhaoa - Meng Cheng Enova taťku. Tomuhle herci dávám velkej palec nahoru. Zaujal mě jak výrazy, tak i přednesem, má opravdu charismatický hlas a je úžasnej herec. Dál se mi líbily flashbacky z dětství, celková romantika, kterou taiwanci umí, humor a především soundtrack, který se skládá z Magic Power, Rene Liu a Yena J. Jedním slovem Wo Shi Shei?;-) Tenhle soundtrack je jeden z úplně nejlepších i po třech letech od vysílání, ostatně všechny soundtracky, které jsou ve spolupráci s BinMusic jsou kouzelný:-) PS Man je seriál, který není v žádném případě povrchní, je mnohem dospělejší než ostatní drama, sečtělejší, má chvílemi dokonalé psychologické dialogy (Xia He Jieho myšlení a rozbor lidí) a v ratingu převálcoval, spíš rozdrtil ve svém vysílacím čase drama jako je Summer’s Desire, Down with Love a spoustu dalších. Jako jeden z mála se mi dokázal nejvíc přiblížit, ať už atmosférou či názory. Určitě není pro všechny, ale určitě se bude líbit těm, kteří mají rádi Taiwan takový jaký je:-)

Yin shi nan nu - Hao yuan you hao jin (2012)

Blue, Joseph, Hangzhou, Taipei, dokonalé exteriéry i interiéry plus perfektně upravené jídlo. Nemám k tomu co dodat:-) Bavilo mě to. Jak komediální linka, tak dramatická. Sice byla na můj vkus Wa'er trochu víc afektovaná, ale ostatní herci neměli chybu. I hudba byla moc hezká, Je to příjemný oddechový film. Za mě jsou to čisté 4*.

Xi li ren qi zui zhong hui: Xing fu nan bu nan (2012)

Doporučuji nejdřív shlédnou tv sérii The FIerce Wife (2010), protože v tomhle filmu je hodně věcí, které se právě na sérii odkazují... Jako třeba je smíchané curry s rýží, tancování, znalost vína nebo "proč zase sestřenice"... Pokud bych neshlédla tv sérii, asi bych si možná myslela, že to byl film plný klišé, ale protože jsem ji viděla, můžu jen říct, že to byla opravdu sladká tečka za dobře zpracovanou tv sérií. Ikdyž bylo těžké se prokousat prvními 12 díly série, a to hlavně díky tomu, že Wen Rui Fan a Lai Wei En mezi sebou neměli vůbec žádnou chemii. Obsah série ve zkratce: Wen Rui Fan a Xie An Zhen jsou spolu 10 let a mají spolu dceru. Ikdyž je Rui Fan obklopený modelkami a hezkými ženami, nemá potřebu svou ženu podvádět a je spokojený, ale to až do doby, kdy k nim příjde bydlet An Zhenina sestřenice Wei En. Díky té si Rui Fan začne myslet, že v podstatě 10 let manželství není sám sebou a zamiluje se do ní. Zpočátku Rui Fan a Wei En nechtějí pokračovat ve svém vztahu, ale všechno se zvrtne a vyústí to až v rozvod s An Zhen. Ta chce nejdřív dostat Rui Fana zpátky, ale nakonec si uvědomí, že to nemá cenu a zaměří se sama na sebe. Během celé doby ji pomáhá Lan Tian Wei, který se pak do ní zamiluje. Rui Fan příjde o práci, přátelé a nakonec ho opustí i Wei En, protože si uvědomí, že díky problémům s jejími rodiči vyhledávala pouze partnery, kteří pro ni byli nedosažitelní. The Fierce Wife Final je o konečné volbě partnera. Po 4 letech od rozvodu se chce Rui Fan k An Zhen zase vrátit, ale ta miluje Tian Weie. Pochybuje, neví, jak se má rozhodnou mezi zodpovědností k rodině nebo jestli pro to, po čem touží. Po dlouhé době zase něco skončilo podle toho, jak si člověk přál. Jednu hvězdičku ubírám za přespříliš reklamy ve filmu a za anglicky zpívané písničky v soundtracku, které kazily atmosféru oproti těm mandarínsky zpívaným. Postrádala jsem tam i písničku Zhong Shang od Freya Lin, která v sérii byla. U scény se živým narozeninovým dárkem jsem se opravdu dobře bavila:D a ještě nikdy jsem neviděla, aby ženská vtrhla do svatební kaple a řvala "ty jsi můj"! Takže za mě je to za 4 hvězdičky:-)

Zátoka delfínů (2003) (seriál)

Dolphin Bay je tv série, která byla točená s citem a hravě dokáže strčit do kapsy i novodobější seriály. Příběh je o dvou sirotcích, jejichž cesty se mají rozdělit, ale slíbí si, že se zase potkají.. Ze Ya odchází do bohaté rodiny a je vychováván k tomu, aby jednoho dne převzal celý rodinný podnik. Tian Bian si adoptuje chudá žena. Jak to tak bývá, osud je opět po pár letech svede dohromady, a i když zpočátku nevědí, že už se dávno znají, začnou k sobě rychle cítit sympatie. Má to celkem 28 dílů, ale kouká se na to opravdu samo. I když je konec smutnější, tak oproti jiným sériím to netahá tolik emoce. Jediné, co mi trochu vadilo, byl soundtrack. Byl složený z taiwanských, japonských a korejských písniček. Při takové škále kvalitních taiwanských hudebníků opravdu nechápu proč vybrali písničky i z jiných zemí. Taiwanské se mi líbily a bohatě by stačily, anglické respektuji, protože dejme tomu vyrůstali v sirotčinci s anglicky mluvícími jeptiškami. Celkově ten soundtrack na mě působil jako mišmaš. A dalším důvodem proč dávám jen 4 hvězdičky je špatný výběr konečného partnera!!! Myslím, že producent byl mnohem lepší (až na tu facku a chrápání s bejvalkou) a hlavně roztomilejší:-)

Ai you lai sheng (2009)

Do domu, který býval chrámem, ale byl vypálen, se nastěhuje manželský pár. Muž coby učitel nechává svoji ženu, která je od první chvíle domem očarovaná samotnou a vydává se za svými žáky. Během jednoho večera se ženě pod stromem jinanu, který stojí u domu celá léta, zjeví duch. Ten duch jí u šálku čaje postupně odvypráví příběh o jeho dětství, dospělosti, vše o místu, kde dům stojí a hlavně příběh o jejich lásce z minulého života. Příběh je opravdu hezký, dojemný a celý film má moc hezkou atmosféru. Kdyby tvůrci pasáže, kde se zabíjelo a bylo to trochu tvrdé zkrátili nebo udělali trochu zaobleně jako na začátku, moje hodnocení by bylo čistých pět hvězdiček.

Wu yue tian zhui meng (2011)

V tomhle díle nejde ani tak o hodnocení filmové jako hudební. Kdo nemá rád asijskou hudbu, může jít v klidu a bez výčitek dál. Naopak, kdo miluje mandarínštinu společně s lehkým rockem, užije si hodně:-) Navíc není chlapecká skupina jako chlapecká skupina, protože Wu Yue Tian nejsou žádní kluci, ale chlapi. I když nemají na břiše pekáče buchet a horu plastických úprav, (jak je teď v Asii zvykem) o to víc si jich cením a i proto, že si texty i hudbu z 99,7% píšou oni sami. V celém filmu mě akorát mrzela absence Feng Kuang Shi Jie (Crazy World) a Yi Ke Ping Guo, ale to nevadí, protože na youtube je k dispozici celý koncert 3DNA:-) Co se týká scének, Rene, Richieho i ostatní mám ráda, takže mě to bavilo. První příběh byl úsměvný, druhý mám nejradši a třetí byl moc vyděračský, ale zase navodil atmosféru. Akorát ve druhém příběhu nemuseli zkracovat Wen Rou na polovinu, protože celá z koncertu byla ještě lepší s Ashinovou recitací, kterou tam bohužel nedali. Kdyby to bylo možné, za mě by to bylo na 200%:-)

Girlfriend Boyfriend (2012)

Viděno, ale raději nehodnoceno:-) Komedie/ romantika? Kde? V čem? :D No, možná romantika tam trochu byla, ale dalo by se říct, že to bylo spíš drama. Rebelující studenti, kteří protestují a dělají bugr nejsou mým šálkem čaje. Je to vcelku klasický příběh... Ona miluje jeho, jenže on je na kluky a má rád svého kamaráda, který náhodou miluje ji. Nakonec ji přesvědčí, aby s ním chodila, a když s ní začne chodit, tak i když ji tolik miluje, chodí za jinými "kamarádkami". Jediná životní pravda v příběhu byla, že nakonec promrhali nejlepší roky života a protestováním ničeho nedosáhli. Na můj vkus to bylo zbytečně sprosté... Na něco takového už nejsem v asijské tvorbě zvyklá. V žádném případě nechci někoho odrazovat, svoje fanoušky si určitě tenhle film najde a myslím, že už našel, protože na imdb to má docela vysoké hodnocení.

Zui Hou Jue Ding Ai Shang Ni (2011) (seriál)

Drunken To Love You bylo mojí druhou taiwanskou tv sérií, kterou jsem viděla a musím říct, že také nejoblíbenější. Rainie a Joseph měli mezi sebou moc hezkou chemii a ani mi nevadilo, že se začali dávat do kupy tak brzo. Co se týká vedlejších postav, užila jsem si je. Bavila jsem se na nich opravdu dobře a navíc TW drama bez bláznivých vedlejších postav, by ani nebylo TW drama:D Tony byl nejlepší. V žádným případě bych jim nedávala míň prostoru, opravdu jsem si je zamilovala. Další věcí, co mě dostala byl soundtrack. Protože na soundtracku pracoval Yen J, Magic Power, Mayday a Rainie, a to je pro mě jako vánoce. Nic bych na téhle sérii neměnila, líbila se mi taková, jaká byla a ráda si ji zase pustím, proto dávám 5 hvězdiček:-)

Summer's Desire (2010) (seriál)

Dobře zahrané, dokonalý styling a ještě lepší soundtrack. V podstatě to nebylo vůbec špatné, ale protože měli v Taiwanu v roce 2010 samé dobré tv série, tak Summer's Desire nemělo tak velkou sledovanost, a proto zkrátili délku dílů, což byla podle mě fatální chyba. Od začátku šel děj hezky postupně a nikam se nepospíchalo, jenže po polovině začali hodně pospíchat a přeskakovat. Hlavní trojka se mi moc líbila a bylo těžké si vybrat komu v milostném trojúhelníku fandit, nakonec to u mě vyhrál Luo Xi. Tv série je o tom, jak žárlivost, touha ovládat a mít všechno pod kontrolou dokáže změnit a zamotat osudy lidí. Díky hodně dramatickému konci a zkrácené stopáži dávám 4 hvězdičky.

Dai noi muk taam 009 (2009)

To byla jízda:-) Celý tým byl skvěle sehraný, když jsem viděla, jak se u natáčení bavili oni, tak jsem se bavila ještě 2x víc. Trochu mi to připomínalo parodie Mela Brookse, které jsou taky založené na dokonalém přednesu a lehkém, ale sečtělém a úsměvném humoru. Jednu hvězdičku bych ubrala za zabití eunucha, protože i když hrál zápornou postavu, tak bylo opravdu těžké s ním nesympatizovat. Kdo má rád klasické/bláznivé HK komedie, kantonštinu a rád se baví, tak doporučuji. Už se moc těším na pokračování - His Majesty's Magistrate snad už v roce 2013:-)