Pozůstalí (2014) (seriál)

Široká cesta do ľudskej duše, s falošnými prorokmi, mesiášmi, vierou, prázdnotou, nezmyselnosťou, nihilizmom a ničotou, pochybnosťami a očakávaniami.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 5 (2017) (epizoda)

Na scénu sa vracajú staré postavy, ...akoby nezostal kameň na kameni, len Norma a Shelly sú pevným bodom. Deti opakujú chyby svojich rodičov, korporácie sú impotenthé a telefóny nebezpečné, kozmické sily nevyspytateľné, dvojníci sú praví a falošní. Hra pokračuje.

Anthropoid (2016)

Možné SPOILERY! Skúsim popísať čo mi chýbalo k spokojnosti u filmu Anthropoid k výnimočnej udalosti akou bol atentát na Heydricha: 1. samotný Heydrich nie je prakticky vykreslený vôbec, čo robil obyvateľom Protektorátu, ako žil či pracoval, ako sa rozhodoval, čo nariadzoval 2. exilová vláda v Londýne, prečo sa rozhodli pre atentát, ako ho plánovali a realizovali v Anglicku 3. český odboj a jeho akcie proti Nemcom, ostatní parašutisti tiež plnili nejaké úlohy, niekde žili, niekto im pomáhal 4. G+K a ich pobyt v Prahe, nezobrazuje zháňanie jedla, zatemňovanie okien, život Pražanov a ich drobné sabotáže na okupantov. 5. útok na kostol sa jednoducho uskutočnil ako bezduchá strieľačka, Nemci proste nakráčajú pred hlavne parašutistov, ich velitelia nie sú vôbec rozčúlení stratami vojakov, vôbec neplánujú taktiku ako atentátnikov odtiaľ dostať, ani sa medzi sebou neradia čo a ako by bolo lepšie, 6. Prečo Čurda zradil, bolo to pre peniaze, strach o blízkych, zbabelosť? 7. K.H.Frank nie je vôbec zobrazený. Ako reagoval na smrť Heydricha, aké represie nariadil, čo nakázal podriadeným? Dabingové hlasy mi prišli dosť podobné, to tiež nepotešilo, kedže dialógy boli naviac aj mdlo deklamované a bez štavy. Ako film by som hodnotil na 2,5*, ako TV film, ktorým aj je na 3*.

Hra na pláč (1992)

Tento film ma na premiére šokoval formou i obsahom, veľmi dobrá filmárčina.

Room (2015)

...toto je Film. Veľmi dobre zahrané a scenáristicky zaujímavé.

Hunger Games (2012)

Sorry, forma prevalcovala obsah. A obsah to vlastne nemá... V práci som musel sledovať filmy, ktoré boli o ničom, ale vzbudzovali silné emócie - nejaká B-kategöria pre TV, napr. vraždiaci Gašparko http://www.csfd.cz/film/14194-kasparek-zabijak/. Tento výtvor s uletenou reality show tu patrí. Nahý kráľ môže mať šiat ako cibuľa a aj tak zostane nahý. Pre mňa stratených 128min.

Zpívání v dešti (1952)

Klenot na ktorom ťažko nájsť chybu, a ktorý ťažko prekonať.