Velká žranice (1973)

Nesouhlasím s tím, že se film nesnaží nic zdělit. Už jen jeho námět je poselství. Krása tohohle filmu je že vám buďto bude připadat odporný, nebo vám z něj vyhládne. Pokud se vám stane to druhé, tak dostanete unikátní možnost přehodnotit vaše návyky, či naopak to pobrat hedonisticky a rozhodnout se stejně jako postavy filmu.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Zatím ve mě žádný jiný film nepodmanil tak jiný, nový pohled na realitu. Ať si každý říká co chce, většina lidí si při shlédnutí alespoň chvílema přálo být v roli mužu či obětí. A to myslím vážně. Film odkrývá tabu BDSM v nejsyrovější formě. Sám těmto praktikám přikloněn nejsem, ale rozhodně nechápu proč je to tabu (až na to svlíkání z kůže, no). Uvědomit si, že film je pouhá fantazie a že sadisti a "oběti" operují pod vzájemným souhlasem a potěšením, je klíčové k docenění tohoto filmu. Není to dokument o 2. světové válce, nýbrž expozice odvážných lidských choutek.

Avengers (2012)

Je tam jakási umělá, dobře zaplacená kreativita. To ale fakt nestačí. Morálka? Pro pětileté. Režie? Nic nového. Postavy? Tuctové, jedna jako druhá. Poselství? 0. Smysl vzniku? Rovněž 0. Kdyby ty prachy dali radši na charitu...

Alenka v říši divů (1951)

Senzační trip. Viděl jsem pod vlivem určitých zelených omamných látek a musím říct, že ten zážitek ve mě pár dní přetrval. Jeden z nejlepších huličských filmů které jsem viděl.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016) odpad!

Spolehlivě jeden z nejhorších filmů, které jsem viděl. Tedy vlastně ne, protože jsem ho neviděl - odešel jsem v půlce z kina. Z mé lásky k předloze, musím dát odpad, protože tohle je její kapitalistický, zakázkový, přeplácaný, neupřímný výsměch.