Dokonalý trik (2006)

"Díváte se pozorně?" Tak se dívejte. Dokonalý trik za to stojí, páč nekouzlí víc, než je schopen ukočírovat v mezích komorního vyprávění pod Nolanovým dohledem. Poutavý zdroj nejedné následné diskuze potom, co jsem jej pustil přátelům. :-)

Pohádkář (2014)

Proč zrovna Pohádkář... Tak nad tímto jsem přemýšlel notnou část filmu. Proč to nepojmenovali MasterCard, aspoň bych věděl, že to s filmem má něco společného, když nám pořád někdo mlátil platební kartou před nosem. Kdyby mi někdo přečetl před filmem, to co tady visí u jeho popisu, pochopil bych možná i taje, které scénárista myslel, ale nenapsal. :-) Hvězdy jsou za hudbu a obstojné herecké obsazení.

Memento (2000)

Silný zážitek, který člověka připoutá k obrazovce. Ten si pak děj dopředu -tedy pozpátku- snaží domýšlet a najednou příjde rozhřešení nerozhřešení. Nolan je klasa, po které sáhnout nikdy neomrzí a vždy se jedná o silný útok na lidské vjemy.

Méďa (2012)

Zbytečně podbízivé sprostými kecy a pár rádoby pokusy o vtip.. mohli si to odpustit, avšak posledních 20 minut, kdy to konečně přestalo být zbytečně sprosté se mi to konečně začalo líbit. (Během posledních pár sekund se stihli bravurně vypořádat s Twillightem.) 60%

Skyfall (2012)

Klasicky dobře odvedená práce. Ale něco Bondovského mi chybělo. Třeba bych změnil názor, kdyby poslední scény nepřipomínaly spíš Home Alone v3.015.

Probudím se včera (2012)

Trochu neohrabaný začátek se strojem času, který připomíná čtyři dórské sloupy a velký reflektor. Trhliny v příběhu a rypálci si užijou... nicméně mně se to líbilo. Takový pěkný film na večer, kdy se chcete vyloženě zasmát a moc nepřemýšlet. Navíc - na český film dobře odvedená práce.

Gorila: Příběh opičí (2005) (amatérský film)

Když si člověk zvykne na amatérské provedení, stane se z toho rozhodně zajímavý počin, který by jen uvítal trochu střihnout, protože na mě ta stopáž byla příliš dlouhá. Co se mi líbilo byl odkaz na "trik se špičatým kloboukem" a nebylo to jedinou věcí. Film má více takových potěšení pro diváka. :-)

Bez cíle (2012) (amatérský film)

na debut obstojné, leč pokulhává ve většině věcí, ze kterých by se chtělo přiučit a posléze je doladit.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Ne každý film musí být vážný. Tenhle je pro pobavení, nezvykle pojatý ne-horror, proč ne :-) Já se s těmi hromotluky bavil.

Přátelé (1994) (seriál)

Klasik a král mezi sitcomy, kterého i přes jeho stáří ostatní jen dohánějí, ale nepředehnali. Sice se v 10ti sezónách prakticky opakuje to samé, ale pokaždé alespoň trošku obměněně, koneckonců život taky přináší staronové věci. Za život by měl aspoň jednou zkouknout každý, aby pochopil význam a původ hlášek z něj, se kterými se denně setkává, aniž by o tom měl tušení. 100%