Pěsti ve tmě (1986)

Jeden z nejgeniálnějších českých filmových soundtracků. Pro hudbu a hezky vykreslenou dobu odpouštím mírnou zkratkovitost. Mám pro tenhle film slabost.

Pořád jsem to já (2014)

Je to silný téma, velikej strašák. Líbily se mi fóry na odlehčení, ale jinak člověk od začátku ví, že bude svědkem smutnýho příběhu. Citlivě natočeno, výborná Moore.

Pozor, vizita! (1981)

Mládí, ze kterýho nakonec zbydou jen historky. Je mi z toho ouzko. Smutná postava pana Prepsla ve skvělým podání Hrůši.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Stereotypy ve vztahu ženy a muže zaberou vždycky. Navíc Sovák je v tandemu s Medřickou skvělej. Otázka etiky a morálky ohledně kontroly snů a řešením, jak naložit s jejich zhmotnělýma verzema by si zasloužila víc prostoru, ale to už bysme utíkali od komediálního žánru. Takže všechno v normě. Vorlíčkovina, Macourkovina. Pohoda.

Lásky mezi kapkami deště (1979)

Hezky vykreslená atmosféra, Vaculík jak z cukrkandlu, cholerickej Menšík a na rok 1979 odvážné scény z šantánu s jeho queer osazenstvem. Ale od Kachyňi mám v oblibě víc jeho další kousky.

The Gray Man (2022)

Oh my god! Byl jsem u vytržení, že se tohle ještě točí, stejně jako když člověk nesleduje televizi a po čase vidí reklamy. Fakt takhle hloupý? Fakt takhle moc bez invence? A za tolik peněz. Spoiler: Praha má 3 milióny obyvatel 😆 Smutná zpráva na konec: "Akční film z Prahy uspěl. Netflix natočí dalšího Gray Mana s Goslingem."

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Muzika, předměstí nyc, civilnost, nadhled, humor. Není nad takový filmový pohlazení po duši (...i když pistolí s tlumičem).

Není čas zemřít (2021)

Nerozuměl jsem ději, stejně tak nepochopitelná byla i stopáž, ve většině scén neustále zapadlo slunce a čas zemřít byl. Tak já nevím.

Vzkaz v láhvi (2016)

No, já ty detektivky asi vlastně nemusím... a taky nesnáším úskočnost hlavních padouchů, kterým vždycky stačí tak málo, aby zmátli detektiva s praxí a jistě i kvalitním výcvikem.