• Fantasy

Skrytá identita (2006)

Nepřísluší mi porovnávat tento film s originálem, protože jsem ho neviděla. Ale můžu vyjádřit svůj názor s "kopií". Musím uznat, že film mne zaujal hned v prvních minutách a ani při sledování mi nevadilo, že je trochu delší. Svižná "mafiánská" podívaná, u které se člověk nemá čas nudit. Co se týče hereckých výkonů není třeba opakovat, že DiCaprio je vynikající herec a Nicholson je legenda. I když to říkám nerada, protože ho za herce rozhodně nepovažuji ... mile mne překvapil Damon. Dalo se na něj koukat a ani moc nepřehrával. Hudba byla nepřeslechnutelná a podkreslovala celý film. Musím uznat, že už dlouho jsem neviděla film od Scorseseho, který by mne tak nadchl a mohla jsem se na něj kouknout víc než jednou.

Válečníci (1999) (TV film)

Co říci, aby se člověk neopakoval?? To prostě nejde. Takže ještě jednou ... film je o naprosté a neuvěřitelné bezmocnosti, kterou zažívali a podle mě stále ještě zažívají všichni příslušníci misí OSN. Zůstat neutrální ... nezasahovat !! Historie se neustále opakuje ... bývalá Jugoslávie, Somálsko, Rwanda a další. Lidstvo je prostě nepoučitelné ... Film, který se Vám dostane hluboko pod kůži!! Dámy a pánové, válka ve své skutečné a syrové podobě.