harryy

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 18.5.2014  12:03

Niekedy to bolo až priliš ale nasmial som sa 40%

• 22.2.2014  21:26

Akoby sa McConaugheyho postava skutočne stracala v priamom prenose a niektoré scény môže byť nepríjemné pretrpieť. Keďže infekcia AIDS v 80-tych rokoch ešte len vstupovala do histórie je od začiatku zrejmé, že sa hrdina vyliečenia nedožije. Na rozdiel však od iných filmov sa tento nesnaží lacno citovo vydierať. Ak aj niekto umrie, tak mimo záberu a bez pohrebných monológov. Tvorcovia sa sústredili na realizmus a preto spracovanie pripomína skôr amorálnu reality show s dobovou hudbou, kde hlavný účinkujúci môže umrieť v každej scéne.McConaughey predvádza asi najlepší výkon aký som v tomtu roku videl. „Chudol som štyri kilá každý týždeň, čo malo svoj systém. Nebezpečnejšie bolo znovu pribrať,“ povedal McConaughey 86%

• 22.2.2014  21:08

Postavy a ich psychológie sú komplexné, do detailov prepracované skutky sú vysvetlene dôvody dopovedané, harmonicky udávajú smer príbehu, ktorý je dokonale zvládnutou scenáristickou prácou, nič nechýba ani neprevyšuje,Na to, aby bola dosiahnutá nepredvídateľnosť zaručujúca absolútne divácke sústredenie postačil výborne premyslení scenár.Film 12 rokov otrokom dokazuje, že režisér a scenárista si ju uvedomovali od začiatku a vysali ponúkaný materiál až na kosť.Priznavám niekedy som sa trošku nudil ale to mi vynahradil strhujuci a dojímavý koniec tejto drámy. 80%

• 30.12.2013  21:46

Režisér Jackson a jeho ľudia svetu elfov, trpaslíkov a drakov rozumejú a rovnako dobre vedia, ako robiť film. Nebudem zbytočne strácať čas chválením toho fantastického prostredia, výborných hereckých výkonov a atmosféry filmu. Drak vyzerá veľmi dobre ale film som videl v cz dabingu takže nemôžem posúdiť hlas Benedicta Cumberbatcha.Celý film som sa výborne bavil.Najlepšia časť filmu Gandalfova návšteva Sauronovho úkrytu a jeho povstanie. 95%%%

• 3.11.2013  20:02

Prekliaty ostrov je krásnym príkladom klasického thrilleru respektíve v istých okamihoch až psychologického hororu záleží však na uhle pohľadu.Pochmúrne počasie, mysteriózne postavy, tajomné miesta, blikajúce svetla, náhle odhalenia, kvalitný strih, podivné zvuky, nervy drásajúca hudba.To všetko použité v správnom pomere vytvára vynikajúcu atmosféru, ktorá znamenite pasuje k príbehu filmu.Prekliaty Ostrov vytvára pre diváka mimoriadny zážitok, umocnený režisérskym majstrovstvom pri budovaní tej správnej atmosféry. 99%

• 3.11.2013  16:21

Asi nikdo z nás neveril, že by filmová trilogia Pána Prstenov mohla byť taký jedinečný zážitok.Prvých približne tridsať až štyridsať minút sa odohráva vo viacmenej komornom duchu a pokračovanie osobných drám z predchádzajúcich dielov diváka tak trochu ukolíše a dá mu "pocit domova".Lenže potom Gandalf a Pipin pricválajú k Minas Tirith. Už prvá fantastická scenéria citadely na príkrom skalnom úbočí spôsobí divákovi ľahkú arytmiu.Všade sa to hemží prípravami na boj, Minas Tirith nádherne ožíva pred očami a zrazu viem že nič už nebude také, ako v prvých dvoch dieloch trilógie. Tu sa chystá niečo oveľa, oveľa, ovela velkolepejšieho.Triky sú bombastické a hoci občas ich digitálnost pichne do oka, divákovu pozornosť to neruší.Závratná bitka rohanských jazdcov proti olifantom drvivý súboj Éowyn s Kráľom nazghulov či príchod vojska mŕtvych, ktoré ako roj žiarivého zeleného hmyzu začne požierať škretiu armádu to všetko sú majstrovské kusy filmárskeho remesla, výplody hravé, originalitou a nadšením sršiacej mysle. 99%

• 2.11.2013  22:00

Nestačí to vidieť len jeden raz.Perfektná posledná scéna(pri ktorej ma neuveriteľne mrazilo), a samozrejme fenomenálna hudba ktorá vám po pozretí bude znieť v hlave ešte dlho, dnes je v podstate legendárnou.Drsnejší alebo lepší film z tohto prostredia sa už určite nenatočí. 99%

• 2.11.2013  21:21

Klub bitkárov je zvláštna zmes anarchistického a schizofrenického filmu s prvkami násilia, čierneho humoru, kritiky drsnej spoločnosti a rebélie.Z toho čo sa dialo na konci tohto geniálneho filmu, som bol neuveriteľne uchvátený.Fincher nám tu predviedol niečo orignálne, inteligentné a hlavne niečo čo ma po dlhej dobe nadchlo.Jednoducho Kultový film 100%

• 2.11.2013  20:23

Film je úplne fantasticky, plný dejovych zvratov a napätia v charakteriristickom podaní všetkýchch postáv.Nolan natočil opäť film s plným počtom bodov.To čo ste hľadali v Iluzionistovi tu nájdete v plnej kráse.Celý film doslova preplnený napínavými scénami a šokujícími objavmi dosť sa cestuje v čase ale ani raz som sa nestratil a pointa úplne iná, ako si vôbec myslell.Všetko asi pochopíte až v poslednej sekunde pred titulkami. ABRAKADABRA 1oo%

• 2.11.2013  19:40

Boxerské filmy sú tradičnou súčasťou americkej kinematografie, či už ako naivné príbehy cesty za slávou alebo ako kvalitné štúdie života športovca.Scény z ringu vyzerajú naozaj realistický tím tvorcov toto zvládoli naozaj kvalitne, a chvalabohu to nevyzerá tak že sa tí boxeri v tom ringu hladkajú.Box sme mohli vidieť už v množstvo vynikaúcich filmov ale tento je môj obľubený.V Druhej šanci uvidíte strhujúci príbeh a kvalitných hercov. 100%

• 2.11.2013  19:22

Neopísateľný historický veľkofilm o láske,odvahe,slodobe.Pri konečnej scéne kde popravujú Mela Gibsona mi behal až mráz po chrbáte, málo očí ostane po pozretí tohto filmu suché.Krásný romantický príbeh na začiatku, výborné vojnové scény a fenomenálny záver završený výkrikom SLOBODY. 100%

• 2.11.2013  18:59

Prvá polka bola výborná ale to pravé nastáva až v tej druhej, po odhalení schizofrénie.Crowe vážne vynikajúci.A scéna kde profesory rozdávajú všetky perá Croweovy patrí k najsilnejším aké som kedy videl.A to že to bolo podľa skutočnej udalosti ma len utvrdilo v presvedčenie že som videl nazoaj výnimočný film.Neuveriteľný životný príbeh génia Johna Nasha. 100%

• 1.11.2013  20:05
    Gladiátor (2000)

Gladiátora môžeme považovať za moderný historický veľkofilm, ktorý do žánru po dlhej dobe vniesol svieži vietor. Epický príbeh, ktorý chytá hlavne ku koncu za srdce. Úchvatná vizuálna stránka sa dopĺňa s dojímavým príbehom a hudbou a my môžeme sledovať efektní veľkofilm.Herci svojim postavám vdýchli dušu.Joaquin Phoenix z Commoda oproti realite urobil zženštilú figúrku, ale zase mu vtlačil tú pravú dávku šialenosti, posadnutosti mocou. Russel Crowe ako Maximus je kapitola sama pre seba. 100%

• 18.10.2013  14:12
    Stážisti (2013)

Stážisti majú rozhodne zaujímavý nápad a s obsadením Vinca Vaughna a Owena Wilsona získali jasnú zábezpeku, že švanda a chémia medzi dvomi hlavnými hercami bude fungovať. To je pravda, väčšinu času dokazujú Wilson s Vaughnom, že ich párovanie má stále zmysel majú odlišný štýl humoru, hrajú tradične svojské postavy a dokážu sa povadiť na každej hovadinke.Necelá hodinka na začiatku filmu sa trápi odchodom chlapíkov z práce, starými vtipmi na tému akí sme starí, nič moc vedľajším džobom Nicka a až pri pohovore sa vtipnosť začne lámať. I potom sa objavia niektoré naťahované vtipy (film by si zaslúžil o 15 minút menej).Stážisti ako komédia neexcelujú zo slabším scénarom naplno ale ako komedia celkom fajn 65%

• 12.10.2013  19:44

Vzhľadom na slušný dejový záber a snahu mapovať život Mesrina skrz desaťročia je jasné, že jeden a ani dva filmy nedokážu ukázať všetko.Samotný Mesrin pred nami vystupuje akosi klipovito najmä, čo sa týka jeho motivácie a povahy. Chvíľu je milý, chvíľu je zlostný. Miestami je kamarát, potom brutálny vrah a primitívny zlodej.Jednoznačným tromfom a výhrou filmu, je výber hlavného protagonistu. Vincent Cassel je v „koži“ Mesrina naozaj vynikajúci. Či už ako majster mnohých tvári, či už ako skutočne charizmatická postava vdychuje filmu život a pohyblivé obrázky sú na ňom závislé každý jeden centimeter.Cítim sa trochu nekomfortne, ak mám hodnotiť dielo, ktoré som nevidel celé. A to určite nie je pre film najlepšia vizitka. Na druhú stranu, vynikajúci Cassel, zaujímavá kamera a drsný, hodnoverný pohľad na Francúzsko 60. a 70. rokov obstoja aj sami o sebe a sú slušným lákadlom na epilóg. 75%

• 6.10.2013  20:29

Asi takto by mala vyzerať vynikajuca letná komédia, ktorá si za námet zvolila pôsobivé umelé vytvorenie rodiny a nasmerovala ju na cestu kriminality.Medzi Sudeikisom a Aniston to správne iskrí, čo si natrénovali spolu už vo vynikajúcich šefoch Na Zabitie. Niet pochýb, že ide o ostrieľané komediálne herecké osobnosti.Autori postavili príbeh na humorných konverzačkách, trocha ho okorenili zločinom i naháňačkovou akciou a v závere jasné, že predvídateľnom dospieva ústredná štvorica k umravneniu pričom si ale zachováva vtipný nadhľad. Milerovci sú osviežujúcim absurdným rozptýlením a využívajú dostatok vtipu i zaujímavého plynutia samotného príbehu. 85%

• 18.8.2013  11:19

Mozaika dobrých i skvelých scénok, príbehov a životných udalostí skupinky ľudí, pre ktorých je rock and roll všetkým. To všetko obalené v dobovej hudbe. Piráti na vlnách ťažia z výbornej hudby, stavajú na vynikajúcich hercoch (Bill Nighy tentoraz ako noblesný rocker) a vytvárajú veľmi príjemnú náladu schopnú povýšiť aj priemerné vtípky na výborne kúsky. Práve ostatné uvedené je podľa mňa najdôležitejším parametrom snímku. 90%

• 13.8.2013  17:42
    Pot a krev (2013)

Pot a krv nie je úplne bežný blockbuster 21. storočia. Námetom, režisérom, spracovaním. Tu sa premiešali viaceré elementy ktoré z filmu robia dobrý letný film.Videoklipový štýl je späť, jeho majster servíruje krásne snímané scény z Miami a nič mu nie je sväté. Humor ako býva u Baya zvykom vynikajuci a kto nie je pekný, opálený či múdry, je odsunutý na vedľajšiu koľaj a stáva sa terčom posmechu. Akčné scény sú zručne točené, dynamické a prekvapivo svieže. Bay nestratil nič zo svojho remesla a na plátne nemusí mať kopu šrotu, vystačí si s kopou svalov. Nechýbajú tu samozrejme ani pekné dlhonohé krásky.Michael Bay ma proste nikdy nemôže sklamať. 80%

• 13.8.2013  17:28

Vedľajšie účinky patria medzi najprekvapivejšie a najlepšie trilery posledného obdobia. Soderbergh sa nimi nesnažil povedať dôležitú spoločenskú myšlienku, ale vytvoril skvelý žánrový film s uveriteľnými postavami a výbornou zápletkou.Výborný scenár,herci a napínavé až do konca. 85%

• 25.7.2013  23:13
    Wolverine (2013)

Po vzore Singerovej dvojice filmov ani James Mangold nepchá do filmu príliš veľa akcie skôr sa sústredí na ostatné scény. Súbojov je však niekoľko a všetky stoja za zmienku prológ z druhej svetovej je síce krátky, no prestrelka pri chráme Zojo-ji neďaleko Tokyo Tower i súboje jeden na jedného sú dobré. Dominuje však scéna kde Wolverina sputavaju ninjovia a strieľaju po nom šípy a tiež scéna na streche shinkansenu, kde sa konečne osvedčia Wolverinove kovové pazúry.Hugh Jackman odvádza solídny výkon v osvedčenej roli, hĺbavé momenty zvláda, do akčných scén sa riadne vypracoval. 75%

• 17.7.2013  10:38

Scenár je na 149 minút príliš štedrý a občas má hluché a nudne miesta. Niektoré dialógy slúžia iba na dokreslenie atmosféry a dej vpred neženú.Zakomponovanie niektorých vedľajších postáv je samoúčelné autori chcú, aby sme sa zabavili na banditovi v ženských šatách, podobne ako na pirátoch na Čiernej perle. No funguje to iba zriedka. Úvodná polhodina predstaví množstvo postáv, no rýchlo sa ich zbaví.Johnny Depp je ako Tonto samoúčelná postava, no autori jej nevenujú maximum priestoru. Osamelý jazdec bude mať širokú škálu hodnotení, niektorí si ho obľúbia, iní nevydržia do konca...65%

• 16.7.2013  10:10

Čaká vás neľahký žáner komediálnej road-movie no našťastie kombinuje väčšie množstvo miest, aby sa mohol prejaviť. Ich spoločným menovateľom je pochopiteľne trio životných i filmových nerestí: vulgárny a úplne politicky nekorektný humor navážajúci sa prakticky do všetkých- na čele s rasizmom, sexuálne narážky v razantnej kadencii (vďaka napísaniu postavy Snowa ako sexuálnej mašiny) a kopa omamných látok, o ktorých sa tu vtipkuje a požívajú sa na kilá. 75%

• 15.7.2013  21:27

Choreografia akčných scén je vo väčšine prípadov veľmi dobrá. Treskúce intro sedí filmu lepšie ako scéna v prvom dieli. Hocikedy sa vo filme objavia vozidlá, je výborne nastrihaný a akcia ubieha fantasticky. The Rock je skutočne jedným z vrcholov. G.I. Joe 2 ani na chvíľu nestratí šialené tempo. Akcia strieda akciu.G.I. Joe: Odveta neposúva akčný žáner oveľa ďalej, ale vo svojom priestore manévruje úspešne. Rovnako ako jednotka, aj tu si môžete užiť kvalitnú bezduchú akciu, na ktorú do pár hodín zabudnete. Ale na tých 110 minút nedám dopustiť ako pred štyrmi rokmi. 75%

• 11.7.2013  10:57

Cesta do fantázie môže evokovať pocity z iných kultúrnych okruhov.Samozrejme pocity sa môžu zhodovať, ale v konečnom dôsledku nie je fantastický svet Sen žiadnou ríšou divou, ale geniálne vytvorenou fantáziou.Celý čas filmu budete hltať haldu originálnych nápadov a čiastočne uvažovať, že ak by tento film mal ešte aj poriadny dej a nie len sériu scén, bol by úplne fantastický.Po vzore ostatných produktov však všetko na konci do seba zapadne a fantastický sa uzavrie.Jeden z najlepší animákov aký som kedy videl . 100%

• 11.7.2013  10:26
    Kopačky (2008)

Vedľajšie úlohy síce nie sú také originálne ako v hlavných projektoch Juda Apatowa, no stále dokážu presvedčiť a sú zapamäteľné i vtipné. Množstvo komiky stavilo na dialógy dočkáte sa výborných momentov, no na tie najlepšie si musíte počkať až do konca kde sa objavia aj skvelé pasáže plné rôznych multikulturálnych či životných narážok. Akoby Segel celú prvú polovicu iba budoval pôdu na citeľne lepší kúsok s druhou polovicou, ktorá obsahuje všetky atribúty veľmi dobrej komédie (situačná, dialógová komika i tú patričnú znôšku vulgarizmov). V druhej polovici niet filmu takmer čo vytknúť.O to ťažšie sa však pristupuje k prvej, kde popri dobrom začiatku a prirodzenom hrdinovi musíte trošku bojovať s mierne predĺženou stopážou (desať minút dole by bodlo – a ja filmy strihám nerád) a menšou hustotou vtipov. 70%

• 11.7.2013  10:16

Pri rozpočtových i scenáristických obmedzeniach tempo trošku spomalí vyznenie filmu sa mení, rovnako aj jeho akčný štýl. Z modernej akcie máme klasický akčný film 90. rokov, kde sa jeden odhodlaný muž postaví proti všetkým teroristom a film sa už odohráva iba v Bielom dome, jeho zákutiach a bunkri. Toto je totálna klasika ako z regálu videopožičovne, kde sa postupne dočkáte najväčších klišé a nudy. 40%

• 3.7.2013  11:38
    Pach krve (2003)

Z každého políčka doslova cítiť (ne)inšpirácia a odklon k najklišéovitejším klišé tohto žánru . Od začiatku je jasné kto prežije a kto je tu len do počtu, strach a napätie je nahradené litrami krvi a vyššou mierou explicitne vyobrazeného násilia.Všetko to potom vedie k nešťastnému efektu, že aj napriek mimoriadne biednej stopáži (niečo málo cez 80 minút) sa neubránite pocitom nudy. 40%

• 1.7.2013  18:36
    Wanted (2008)

Hlavný chod filmmu nám predostiera trojica McAvoy,Angelina Jolie a Freeman a treba povedať že je to v prvom rade pastva pre oči. Nielen vďaka Angeline, ale predovšetkým vďaka všetkým tým cool, sexi a podtočeným záberom, vynaliezavej akcii, a vďaka kamere a réžii. Vnútorný monológ hlavného hrdinu (ktorý nedosahuje kvality Fight Clubu, ale je rezký a vtipný) ma najmä veľkohubé prehlásenia typu: "Zabi jedného, zachráň tisíce.Spätný chod náboja od zásahu k výstrelu patrí k tomu najzaujímavejšiemu a najefektnejšiemu vo filme. 80%

• 1.7.2013  18:26

Zastaneš a neprežiješ sa naozaj na nič nehrá a podobne ako hlavný hrdina, aj divák vhupne rýchlo do deja,sledu akčných scén, v ktorých sa Chelios snaží pomocou adrenalínu prežiť pretože nazvať dejom to, čo sa odohráva na plátne, je urážkou filmu ako takého.Akčné scény, popretkávané vtipnými hláškami a slapstickovými vložkami, vťahujú do deja a teda spĺňajú svoj účel.Pred nudou niektoré sceny zachraňuje hlavne nasadenie hlavnej postavy, ktorá pri skoro každom rozhovore alebo pre dej dôležitom vysvetlení, beží, šoféruje alebo bojuje, proste odlakáva pozornosť. Výsledkom je pocit neustáleho pohybu a diania trvajúci od prvej do poslednej minúty filmu, sprostredkujúc nevšedný zážitok. 85%

• 1.7.2013  11:31

Skús ma rozosmiať je jednou z najlepších Sandlerových komédií,ato z viacerých dôvodov.Buranský štýl humoru je občas použitý ale často sa drží na uzde. Iste situačná komika v štýle Sandler padá a nabije si rozkrok, niekomu vrazí či niekoho ofajčí, je na mieste vo väčšine scén filmu. Rovnako aj sexistické narážky, ale čo chcieť od komédie, kde obsadíte Brooklyn Decker a rozhodnete sa ju využiť naplno.Pozitívne prvky sú jednoznačne vo väčšine. Popri hrubej komike sa tu nachádza mnoho dobrých a najmä fajn vypointovaných vtipov s prekvapujúcimi pointami.Aj vďaka Jennifer Aniston sa navyše dostáva do deja viac príjemných scén, komika je vyrovnaná a zrazu aj romantika má lepšiu príchuť. Sandler ma nikdy nesklame. 83%

<< předchozí 1 2 3 4 5