• Krátkometrážní

An Interesting Story (1904)

James Williamson měl zajímavé nápady a uměl inteligentně pracovat se střihem, aby vytvořil napětí. Při použití triku skoro není poznat výměna postavy za figurínu. Opravdu úžasná práce a je jen škoda, že je toho od něj tak málo.

Stop Thief! (1901)

Zloděj něco ukradne, okradený ho pronásleduje, přidá se několik psů a tak se schová do sudu. Po zjištění, že ukradená věc - předpokládám, že maso, v sudu už není, okradený zloděje poměrně brutálně zmlátí a je konec. Honička slušná, zbytek ujde.

Fire! (1901)

Komplexní film o hašení požáru začíná zjištěním problému, informování hasičů, zapřahání koní, výjezd, samotný požár a záchrana osob. Je to pocitově trochu dlouhé.

The Big Swallow (1901)

Velký hlt a kameraman je i s kamerou pryč. Geniální nápad a moc pěkný detail.

Attack on a China Mission (1900)

Opravdu výjimečný snímek zobrazuje útok na misii, kterou dobudou zpět vojáci. Vystřídá se několik záběrů, je tu dým a taky překvapivé množství osob.

The Haunted Curiosity Shop (1901)

Vyzkoušení Méliesových nápadů přináší několik proměn za pomoci střihu, levitující hlavu a co se mi líbilo nejvíc - rozpůlenou ženu, která se složí dohromady.

A Railway Collision (1900)

Vlaky jsou modely vláčků, které se potkají za tunelem, velice opatrně se srazí a spadnou z kolejí. Nejsou tu žádní lidé a celé prostředí je uměle vytvořeno pro jednoduchou animaci.

Le Danse des saisons (1900)

Tanec na téma zima s lehkým popraškem a naznačením chladu. Délka asi 1 minuta.

Chirurgie na konci století (1900)

Při operaci muži odstraní ruku a nohu a nahradí je novými. Střih není moc dobrý, zaujaly mě však ty špinavé ponožky a dvojjazyčné nápisy.

Chez le photographe (1900)

Muž přijde k fotografovi, ale nedokáže zůstat v klidu, což nakonec vede k roztržce. Oblíbené téma přelomu století.