Uzumaki (2000)

Uzumaki je dobrý nápad premenený v nesúvislú katastrofu. Film má výrazne pomalý rozjazd, ktorý sa vyvíja v spleť útržkovitých obrazov, ktoré aj keď súvísia s témou príbeh nijako neposúvajú ďalej. Hlavná pointa kliatby je očividná od 10 minúty, kedy ju spomenie hlavná postava. Nič iné sa ale nedozviete. Postavy jednajú aj na japonský film nelogicky a neprirodzene, herecké výkony sú mizerné a počiatočné vtipné vsuvky úbohé. Celý film sa vlastne nič nedeje a potom je divákovi ku koncu podané vlažné NErozuzlenie. Uzuamaki by bol prvotriedny seriál, ako film ale pôsobý nadmieru chaoticky a neprepojene. Veľké množstvo prvkov do seba nezapadá a robí film nudným. Snímka postráda dokonca aj také triviálne veci ako budovanie atmosféry, kvalitný soundtrack či zaujímave dialógy. Prvá pólka hviezdičky je za nevšedný nápad a druhá za krásne prostredie v ktorom sa film odohráva. Mimo toho škoda peňazí. Celkové HODNOTENIE: 25%.

Trhni si! (2006)

Keby som niekomu povedal o čom je ten film v skratke stále by neveril, že to niekto natočil. Úplny top nevkusu, treba zhliadnuť aby ste uverili. CELKOVÉ HODNOTENIE: 100%

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Vážne silný odvar trápnosti a to je čo povedať nakoľko trápnosť má veľa krát rád. Sandler je nesympatický tak ako aj celé prostredie filmu a násilné vtipy. Doteraz neviem, kto bol cielovou skupinou pretože pre deti je to moc dospelé a pre dospelých moc decké. CELKOVÉ HODNOTENIE: 15%

Fantastická čtyřka (2015)

Nesmierne uťahané, ničím nové reštartovanie hroznej série. Akoby autori nedokázali ani z poloviny využiť nesmierny potenciál predlohy. Bez štipky hanby či zarazenia vytvorili snímku plnú klišé, nepodstatných a zdĺhavých obrazov a hlúpych dialógov. Nebyť pár vizuálne podarených scén, bolo by to ešte horšie. CELKOVÉ HODNOTENIE: 35%

Procitnutí (2011)

Awakening je taká vyspelejšia žena v čiernom spojená s anglickou verziou The Others. Zatiaľ čo s oboma spomenutými filmami zdieľa prvotriedne rastúce napätie a prelínanie istej reality s reálne nebezpečným snením, tak si zároveň drží výnimočný atmosférický odstup, ktorý je nadmieru ťažké dosiahnuť. Od prvej scény po poslednú je divák napĺňaný neistotou a klamlivými pocitmi poznania príčiny dianí v komplexnom, no jednoducho podanom príbehu. Aj keď sa nejedná o bytostne výnimočný, nikdy nevidený námet, stále film dosahuje dokonalosti čo sa týka podania a samotného prevedenia. K vysokej kvalite pridávajú herecké výkony, podmanivá nevtieravá hudba a čarokrásne prostredie. Jedinými prekážkami k legendárnej 100/100 sú niektoré "lakačky", ktoré síce splnili svoj účel, no v rámci deja neboli až tak potrebné, mimo nich nemám čo vytknúť. CELKOVÉ HODNOTENIE: 95%.

Amputace (2012)

Veľmi osobitá snímka. Dokonalý príklad toho, aké je dôležité vyvíjať postavy súmerne s celkovým dejom. Amputaci sa to darí prvotriedne a k tomu ešte pridáva zvrátené predstavy chorej mysle.Celý film je taký Big Lebowski v depresívnom svete s množstvom psychologických vnemov a zvrátených fantázií. Ak samozrejme nemáte radi tento žáner, určite sa vám nedostane nič čo by vás čo i len trochu pobavilo, na druhej strane ak vie vašu pozornosť zaujať negatívnymi náladami podfarbený film, určite neoľutujete. Amputácia totiž ponúka viac než dosť. CELKOVÉ HODNOTENIE: 85%.

Méďa 2 (2015)

Ted 2 je klasická Farlenovská záležitosť. Prvotriedne neetické a hlavne dokonale vtipné dialógy sú striedané suchšími muzikálnymi, romantickými či poučnými scénkami, ktoré na jedne strane narúšajú integritu bláznivej komédie, no na druhej strane vyvažujú svojou dospelosťou celkový dojem z filmu. Jednotka nemala hlbokú pointu či prevratnú zápletku a dvojka je na tom ešte o trochu biednejšie, no čo sa týka samotných vtipov dvojka, aspoň z môjho uhla pohľadu, vyhráva. Veľa krát som sa schuti zasmial a ešte viac krát pousmial. Najspokojnejší som však bol s výberom hercov, ktorý role naozaj sadli a to viac sa som si vedel užiť príbeh naplno. Nebyť nepotrebnej dĺžky a už spomínaných zopár hluchých miest bolo by to väčšie hodnotenie takto krásnych 85%.

Prokletý klaun (2014)

Po dlhej dobe nadpriemerný horor. Klaun sa konečne trochu vymiká tak nepríjemne zaužívaným klišé moderných hororov a spolu s prepracovanou postavou záporaka ponúka divákovy kvalitnú zábavu. Samozrejme má svoje chyby, najmä ma sklamali hluché miesta a menej vysvetlenia počiatkov všetkého toho zla, no aj tak som sa prvotriedne bavil. Možno bude dvojka lepšia, teda ak nejaká bude. CELKOVÉ HODNOTENIE: 80%.

Gorily v mlze (1988)

Gorily v hmle sú nesmierne emotívne, hýria citmi a nútia človeka zamyslieť sa. Každá scéna je ako prekrásna fotografia, ktorej dôkladne navzájom prepojené farebné odtiene vytvárajú akési čaro, ktoré si film drží a ktorým podpiera tak ako aj negatívne, tak aj pozitívne skutočnosti, ktoré splietajú svižný na obsah bohatý príbeh a vedú ho do depresívneho a mrazivého konca. Gorily v hmle vždy zostanú v mojom srdci ako jeden z najlepších filmov. Dian by bola pyšná. CELKOVÉ HODNOTENIE: 100%.

Velká šestka (2014)

Po dlhej dobe som si našiel čas na niečo od disneyho modernej tvorby 3D animákov. Nakoľko sa Disneyho tvorba za posledné roky zvrátila povedzme zlým smerom, pristupoval som k Šestke skepticky a neveriacky. Moje pocity po zhliadnutí by som zhrnul nasledovne: 1, Grafická animácia pokročila do levelu kedy naozaj všetko vypadá prvotriedne neumelo a umelecky precízne. 2, Disney keď sa snaží vie vyprodukovať aj kvalitný film nie len pre deti. 3, V dnešnom svete je normálne aby rozprávka obsahovala uhorenie za živa, ilegálne robotie zápasy, agresívne citové výajvy a nadmieru viditeľný materializmus vo forme lásky k statkom ako sú roboti. Veľká 6 je nadmieru podarený film, vyznačuje sa zaujímavým, i keď predvídateľným príbehom, nikdy nekončiacou akciou a dokonalou animáciou. Nebyť tej predvídateľnosti, menšiemu počtu vtipov a najmä akémusi pomalému rozvuju deja, ktorý sa skončil v najlepšom bol by to dokonalý film. No ale keby bolo keby... a tak krásnych 90%.