Tři dcery (1967)

Uher jakoby stál někde mezi Passerem a Vláčilem, prostě génius.

Zažít Woodstock (2009)

Ale jo, dobrý, výborný, je vidět, že Ang Lee ví o čem točí. Myslim tim přímo téma tohohle filmu, protože jinak je to dost skvělej filmař, ale tady byly dvě věci, který ukazujou, že to nevzal povrchně. Za prvý scéna s LSD, která je vynikající. Takhle realisticky natočenej trip se jen tak nevidí :-). Za druhý použil do soundtracku Grateful Dead, který sice na Woodstocku díru do světa neudělali, ale jinak právě oni představovali a ztělesňovali esenci celý tý doby a bez nich by nejspíš nebyl ani Woodstock.

Chupke Chupke (1975)

Skvělá komedie, tak trochu ve stylu hollywwodských screwballs, dobře zahraná všema zúčastněnejma (včetně mý milovaný Sharmily :-)), vtipná, dokonce se v ní ani moc nezpívá :-).

Vlk z Wall Street (2013)

Naprostá pecka a opravdu duchovní film o naprostej zvrácenosti, o kterej každej ví, jak moc zvrácená je a přesto by si jí (asi) každej aspoň na chvíli chtěl vyzkoušet. Proto Scorsese nehodnotí a nevynáší soudy. Copak je to třeba? To si každej může udělat sám. Scorsese nám udělal ohromnou službu - ukázal, co se děje s člověkem, kterej si plní sny a touhy, jaký má koneckonců velká část z nás. Takže si můžem popřemejšlet, co si přát a co radši ne. On totiž nechtěl zbohatnout jen Belfort, ale i všichni ti, kterým se mu podařilo něco nakukat a který takzvaně obral. Kde je tedy bez viny, ať háže :-). Scorsese si toho je asi dobře vědom.

Travička zelená (2008)

Kdo někdy zkusil úspěšně trávu, tak si může připočíst hvězdu navíc, ale "objektivně a střízlivě" je to asi za ty tři :-)))).

Duel Frost/Nixon (2008)

Dost poučný a portrét Nixona je tak mnohovrstevnatej, že tleskám.

Země naděje (2012)

Hodnotim tak vysoko, protože je nutný podpořit tyhle "naivní" filmy o vítězství ideálů a dobra :-). Vedle toho je to fakt dobrej film.

30 minut po půlnoci (2012)

Opravdu jsem nečekal, že mě to tak vezme. Dokumentárně dělaný, ale ohromně silný, dokonce i s určitým náznakem soucitu k nepříteli, to se cení! A Jessica je prostě skvělá :-).

Památkáři (2014)

Nezaslouženě podhodnocenej film. Je pravda, že se v něm tak moc neděje, hlavně v první půli, ale to přece nevadí. Američani totiž objevujou svoje evropský "kořeny" a tohle je jeden ze způsobů, jak to dělaj. Je v tom úplně cítit obdiv Clooneyho k evropskýmu umění a k evropskej kultuře, pro Evropana působící až naivně, ale kterej lze v současnosti rozpoznat u mnoha vzdělanějších Američanů. A Linečáci mu asi nikdy nezapomenou, že z Lince udělal rodiště Adolfa H. :-)). I to patří k tomu americkýmu pojetí :-).

Konec starých časů (1989)

Budu asi trochu osobní, ale tenhle film mám moc rád, je to pro mě jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Ať žije kníže Alexej a jemu podobný :-))!