Drsný časy (2005)

Co jsem od toho filmu čekala..Jelikož jsem Balea viděla dřív v triologii Batmana, tak jsem na jeho "drsnější" styl hraní nebyla zvyklá nebo spíš jsem se s ním nesetkala. Ale mile mě překvapil. Do role protahovače všelijakých děr a bývalého mariňáka se vžil fantasticky! Bohužel, dějově byl film o ničem a Bale to se svou postavou "psychopata" táhl celé sám. Začátek byl docela slibný. Příjezd Jima (Christian Bale) z mise, navštívení nejlepšího kamaráda v L.A.,hledání práce a pár potyček v ulicích města. Potom nastala ta slabší část filmu, ve které jsem čekala pořádnou várku akce, ale ta přišla až v jeho závěru. Co se musí na druhou stranu vyzdvihnout je to, že tvůci filmu skvěle zachytili styl života v L.A. se vším všudy.

Pokání (2007)

Spojení Keiry a režiséra Joe Wrighta mě ještě nikdy nezklamalo a film Pokání je dalším důkazem! Nádherný příběh dvou mladých lidí, který končí bohužel tragickým osudem. Hudba a hlavně herecké výkony splnily své role na 100%... Klíčová postava je zde podle mého mladá dívka Briona a její fantazie, která pořádně zamíchá osudy hlavních postav ve filmu. Některé záběry působí docela hodně na psychiku, celkově si vás tenhle film vtáhne do sebe a donutí koukat až dokonce!