• Pohádka

Po čem muži touží 2 (2022)

Já téma výměny těl v komediích prostě miluji. A proto mi zdejší hodnocení nejde do hlavy. Nejen že to bylo vtipné tak, že se smíchy lámalo celé kino, ale navíc to bylo perfektně zahrané. Pan Langmajer mi tady dokázal, že je to skutečně bravurní herec. Kdybych mohla dám těch hvězdiček i víc, protože tohle se opravdu povedlo. A jestli někdy vydají trojku, tak budu první, kdo si na to dobrovolně stoupne do fronty.

Mladá modrá krev - Série 1 (2021) (série)

Mladá Modrá krev je seriál, kam vybrali celkem sympatické herce. A zvolili si zajímavé téma i prostředí. Ale i přesto, že to má jenom šest dílů, se mi to dost často zdálo utahané. Má to nevyužitý potenciál a stopáž obecně. Závěr mě sice navnadil na druhou sérii a určitě se na ni mrknu, ale pokud se to mnohem víc nerozjede, tak tomu víc jak dvě série nedávám.

Zlouni (2022)

Podle traileru jsem od filmu čekala trochu víc. Měla to své momenty, jako třeba scéna s morčaty v trezoru, kterou použili v traileru. Ale celkově se mi to zdá mnohem slabší. A navíc se mi vůbec nelíbila animace. Jde ale čistě o subjektivní názor, protože třeba kamarádka byla nakonec z animáku nadšená.

Elita (2018) (seriál)

Tohle je seriál, který si mě prostě nějak získal a stal se mým velmi oblíbeným. Mistrně propletené vztahy spojené se zločinem a explicitně odkrytými sexuálními scénami je prostě něco, co táhne. Navíc většina herců je sympatických a dobře se na ně kouká. Navíc se to sem tam snaží zabývat i závažným tématem, což je fajn. Osobně za nejslabší považuji první sérii, protože mě prostě trvalo, než mě seriál chytil a málem jsem to vzdala. Stejně krušné je to i se čtvrtou sérii, protože je tam prostě moc nových a navíc nesympatických postav, minimálně do doby, nech si na ně člověk zvykne. A tamější zápletka tedy tolik netáhne. Co se 5. Série týče, tak je pravda, že zmizela vyváženost mezi heterosexuálními a homosexuálními vztahy Ale mě gay matematika nevadí, takže tak. Nejlepší je samozřejmě 2. A 3. Série, které se krásně doplňují a uzavírají jeden velký příběh... Těším se na šestou sérii.

Superman (1978)

Filmy o Supermanovi mají oproti seriálům jednu velkou nevýhodu - díky kratší stopáži vám toho mnohem méně nabídnou a ukážou z tohoto světa. Takže je z toho taková průměrná jednohubka. Nikterak ovšem neurazí a na dobu, kdy to bylo natočené, to má parádní efekty. Takže jo, seriály jsou sice lepší, ale tohle ve výsledku není špatné.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Tohle jsme my je seriál, který přišel s jedním z nejlepších pilotů, jaký jsem kdy viděla. Mělo to neskutečně sympatické postavy a zajímavou formou vyprávění. Vývoj oněch postav a děj samotný občas sice stagnoval, ale stejně jste se na to tak nějak dívali pořád. A velice často končili v slzách - hlavně u těch prvních tří řad -, alespoň pokud jste tak měkký jako já. Na druhou stranu má seriál jeden z nejhorších závěrů celé série, jaký jsem kdy viděla. Takový zbytečný. A máte pocit, že spousta věcí zůstala nevyřešených. Jako třeba další osud učinkujících postav. Ale celkově za čtyři - hlavně za ty první tři řady a sympatické charaktery.

Ježek Sonic (2020)

Pro mě byl ježek Sonic milé překvapení. Až na toho šíleného infantilního záporáka to mělo vtip, tempo a celkově se na to dobře koukalo. Sice to není nic extra originálního asi co se dějové linky týče, vývoje postav a tak, ale čeká to v animáku tohodle tip u někdo? Za mě dobrý.

Bridgertonovi - Série 2 (2022) (série)

2. Série má mnohem vyšší hodnocení, ale já se přiznám, že mě se líbilo o trochu méně. Spousta lidí píše, že je naprosto fascinovala chemie mezi hlavními hrdiny. Já oproti první řadě ale skoro žádnou nevnímala. Naopak mi to přišlo chladné a umělé. Nehledě na to, že ani žádná zápletka mě nepřekvapila protentokrát. Takže jako jo, špatné to nebylo, ale zas tak nadšená jako zbytek tady tedy rozhodně nejsem.

Bridgertonovi - Série 1 (2020) (série)

Tuhle historickou romantiku plnou sexu docení opravdu jen takoví lidé, pro něž je to psáno. A jako člověk, který dokáže ocenit leccos, musím přiznat, že tohle se mi líbilo. Je to sexy, má to zajímavý příběh (a to nejen ten hlavní), tajemnou zápletku historické kulisy. Má to všechno, co má tenhle žánr mít. I přesto si to u mě vysloužilo jenom tři hvězdičky, jelikož jsou pořady, kterým dávám přednost.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Tenhle díl není rozhodně tak špatně udělaný jako dvojka. Máte svižnější tempo a lepší příběh. Tím ale za mě jako čtenáře Harryho Pottera pozitiva končí. Protože já se během filmu nedozvěděla podstatě nic nového, a tak to pro mě bylo převážně jedno velké čekání na nějakou novinku a nuda. Já Brumbálova tajemství znám, já znova opakuji, četla jsem Harryho Pottera. Takže poslouchat věci, o kterých vím, když jsem na to nebyla připravená a čekala nějaké super zvraty, tak to nebylo úplně ono. A ani ty Bradavice jako kulisa to nezachránily. Navíc mi vadilo, že některé postavy tam mají vyloženě roli coby pouhý štěk. Až bylo směšné, proč je tam tedy vůbec dávali. Asi by se těch nedostatku našlo víc, ale ve čtyři ráno se mi o tom asi nechce úplně přemýšlet, takže tohle jsou základní body. Ve výsledku si ale nemyslím, že se jedná o špatný film. Pouze já jako čtenář Harryho Pottera ho tak úplně nemůžu docenit.