• Thriller

Metro Manila (2013)

špina bieda v každom políčku. Aj tie krajšie zábery z mesta boli špinavé. Bola jasné nad slnko že to nemôže skončiť pohodou. Herci boli fajn a utiahli to. Film ma síce pomalé tempo, ale keď sa to rozbehne tak len čakáte to zlé na konci. Za mňa celkom fajn a nieje to film na pobavenie samozrejme.

Rudý kapitán (2016)

Film mal samozrejme svoje chyby, ale tak nejak to moc nebylo na prvýkrát do očí. Bol som uchvátený obrazom a kamerou a celkovou atmosférou. Herci boli bez chyby, len ten scenár bol trošku preplácaný. Keďže vydím že niektorý ignoranti tu dali jednu hviezdu akože za obrázky a dávajú plnú pálku filmom, ktoré stoja za hovno, tak som sa rozhodol dať ja Kapitánovi plnú pálku, hoci to nieje na 5 hviezd. Takto natočený film tu nebol strašne dávno a budem sa tešiť na niečo podobné od týchto tvorcov. Paráda a ďakujem za filmový slovensko-česko-poľský zážitok.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Čakal som brutál akčný nárez a... dostal som niečo, čo som mohol čakať od začiatku. Kvalitný film scenár a réžiu. Radosť pozerať na hlavných protagonistov. Zasa raz ma Denis Villeneuve dostal svojou skvelou prácou. Jedným slovom skvost.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Ako som sa tešil, tak to aj tak parádne vypálilo. Zo začiatku som čakal a hádal ako a čo sa z toho vyvinie a samozrejme ma prekvapili tvorcovia a nakoniec je to fakt že paráda. Síce sa to na prvú sériu nechytá, ale aj tak paráda. už sa neviem dočkať ďalšej série.

Purpurový vrch (2015)

Nejak ma to nechytilo. Od Guilerma som očakával troška viac. Inak farebne to bolo úžasné. Škoda premrhaného materiálu a Guilermo mohol pritvrdiť viac.

Všechno, co chceš (2015)

Dalo sa z toho vytrieskať oveľa oveľa viac, ale na škodu všetkých sa nič zvláštneho nestalo. Škoda toho. Na strane druhej na jedno pozretie fajn, nieje to až taká strata času, ale zasa ak to neuvidíte tak sa vôbec nič nestane a za tú takmer hodinu a pol môžte urobiť oveľa prospešnejšiu vec ako pozretie tohto filmu.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

BBC zasa raz ukázala ako sa robí dobrá kriminálka a jej adaptácia. Knihu som nečítal a ani nevidel pôvodný film, takže som si to užil od začiatku do konca. Atmosféra fajn a na začiatku aj v strede som dobre tipoval posledného černoška :-)

My All-American (2015)

Mám rád filmy zo športu a všetky tie emócie a pátosy a vyhraté zápasy okolo toho, ale vlastne toto bol film dráma zo športového prostredia, keďže tu nebol obsah, tak som nevedel kam sa to bude uberať, a ono to prekvapilo. Príjemný film a v rámci žánru a možností pozerateľný.

Suburra (2015)

Celkom aj paráda, ktorá presne vystihuje dnešnú mafiu a aj jej praktiky. Parádne natočené a hudba k filmu bola zaujímavá. Figúriek na tri rite a každá mala svoje miesto, a aj ten cigáň byl k sežrání :-))

Deadpool (2016)

Fantastické a lepšie ako Kick Ass. Uplne úžasne vystavané a na moje veľké prekvapenie aj kino bolo plné, a to sa moc často nestáva. Zábava pre všetkých veľkých. Mnoho vtipov a narážok a odkazov. Jednoducho parádny film, ktorý treba vidieť.