• Thriller

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Čakal som brutál akčný nárez a... dostal som niečo, čo som mohol čakať od začiatku. Kvalitný film scenár a réžiu. Radosť pozerať na hlavných protagonistov. Zasa raz ma Denis Villeneuve dostal svojou skvelou prácou. Jedným slovom skvost.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

BBC zasa raz ukázala ako sa robí dobrá kriminálka a jej adaptácia. Knihu som nečítal a ani nevidel pôvodný film, takže som si to užil od začiatku do konca. Atmosféra fajn a na začiatku aj v strede som dobre tipoval posledného černoška :-)

Deadpool (2016)

Fantastické a lepšie ako Kick Ass. Uplne úžasne vystavané a na moje veľké prekvapenie aj kino bolo plné, a to sa moc často nestáva. Zábava pre všetkých veľkých. Mnoho vtipov a narážok a odkazov. Jednoducho parádny film, ktorý treba vidieť.

Marťan (2015)

Takéhoto Ridley Scotta môžem. Parádny film a parádny herci. Páčilo sa mi to.

Spotlight (2015)

Vynikajúce!!! Niet viac čo dodať. Skvelo napísané, natočené zahraté. Jednoducho paráda

Parkoviště (2014)

Prekrásny a úžasný film. Oslovil ma a jednoducho som sa kochal tým čo som videl. Na začiatku boli rozdané karty, ale našťastie nebolo to len čiernobiele. Po čase som vlastne nevedel nič a len som sa dostal do takého krásneho rozjímania. Samozrejme že z tohto filmu mohli urobiť všakovaké patvary, ale našťastie sa to nestalo. Aby som nezabudol, jedno veľké zo srdca venované ďakujem Evulienke za titulky :-)

Most špiónů (2015)

Paráda a ešte raz paráda. Štefan od Špielbergov ma po dlhej dobe potešil aj so svojím dvorným kameramanom Jankom Kamiňskim. K tomu výborný scenár od obľúbených bratov Ethana a Joela a ak prirátam parádneho Tomíka Hanksovie tak z toho sklamanie nemôže vzísť a ani nevzišlo. Parádny film.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Celkovo Mad Maxa nemusím ani prvého a ani tretieho, ale toto bola iná nakladačka. Vymakné od začiatku do konca a ako napovedá názov, tak že fakt Fury. Paráda a ešte raz paráda.

V hlavě (2015)

Absolútne vymakaná rozprávka a animák posledných rokov. Amazing!

Slow West (2015)

Takmer western, ktorý má veľmi pomalé tempo a zdá sa byť skôr nezáživný, ale opak je pravdou. Vtiahlo ma to a pri prvej chatrči už nepustilo. Chcel som ísť spať, ale nemohol som. Prestrihy do minulosti vám začínali dávkovať napätie. Každé ďalšie stretnutie s niekým iným vo vás vzbudzoval zvedavosť čo bude ďalej. Ten záver som si úplne vychutnal a aj preto dám päť hviezd. Veľkým plusom je Fassbender a v konečnom dôsledku aj dĺžka filmu.