Miliónový hurikán (2020)

Co říct, film neměl nijak moc velkých chyb, cože je velké plus. Nikdo nedělal naprosto nelogické píčoviny, respektive jsem si ničeho nevšiml. Sice to bylo takové ohrané téma: "lupiči, policie bez signálu a clear fight", ale nenudilo to, což je to hlavní. 55%

Narcos - Season 2 (2016) (série)

O trošku nudnější jak první série, ale pořád mě to dost bavilo. Stále se mi líbila Escobarova až neskutečná chytrost, ale zároveň u šílenství a nesmyslná neústupnost. Když si říkáte, kdy se to všechno začalo obracet proti němu, tak dle mého to bylo v momentě, kdy zabil své 2 téměř největší kumpány, v tu chvíli si znepřátelil lidi, o kterých si myslel že jsou neškodní, avšak měli stále dost moci a peněz na to najít další lidi, kteří po něm půjdou. Jak se proti němu obrátila vláda, policie, Cali, Judi, šílené bratři (Los pepes) a nevím kdo všechno další, tak bylo jedno, jak velkou moc má, vše najednou zkrátka zvládnout nemohl. A když k tomu přidal nesmyslný bombový útok se 100 kg C4, tak tím si podepsal rozsudek smrti, protože už ani obyvatelé kterým pomohl a kteří si ho vážili ho nepodporovali. Jak říkal agent DEA, nebylo to "jestli", ale "kdy". Jedna jediná věc se Escobarovi jako neskutečnému hajzlovi zazlívat nedá, ba naopak, miloval svoji rodinu nadevše na světě a když došlo na lámání chleba, tak rodina byla vždy na první místě (za což fakt respekt, člověk by čekal, že takový hajzl nebude mít v srdci tolik lásky). No a tak skončil příběh o nejznámějším drogovém dealerovi na světě. 90%

Narcos - Season 1 (2015) (série)

Naprosto skvělá první série o drogovém dealerovi, kterého zná celý svět. Byly zde scény, které braly dech, které nadchly i znechutily, ale hlavně zde byla naprosto dokonale vyobrazená chytrost a nebojácnost samotného Escobara. Nikdo by dle mého neměl takové koule jaké měl on a jak dokázal s klidem a bez respektu řešit veškeré situace. Zkrátka super. 95%

Anderson Falls (2020)

Ve výsledku velice povedený film. Vražda manželky detektiva a jeho posedlost tím, že najde ty, co to udělali, ačkoliv všichni tvrdí, že to byla sebevražda. Film zachycující téměř až detailní psychiku a posedlost. Žádné servítky a žádné slitování. Jen jsem se lekl, že konec filmu bude stupidní, to díky bohu nenastalo. 65%

Ve stínu gangu (2019)

Prvních 30 min bylo fakt skvělých, byly dost vážné a příběh hodně poutavý. Bohužel poté mi přišlo, že jak režisér, tak scénárista zapálili jointa a vše šlo do kytek. Z dobrého příběhu se stávala pomalu ale jistě fraška a ve výsledku jsem byl rád, že to skončilo, protože těch absurdit bylo opravdu mnoho. 45%

Masquerade Hotel (2019)

V celku průměrný film z japonské režie, který ale splnil jednu důležitou věc a to tu, že nedal ani náznak toho, kdo by mohl být vrah, čímž držel v napětí opravdu dlouho. Chvílemi to bylo vtipné, chvílemi vážné, ale jako celek se to dá brát spíše pozitivně. 60%

Dlouhá noc přežití (2020)

Tohle se opravdu nepovedlo. Když už vás přepadnou šmejdi a něco po vás chtějí, tak ok, ale jak mile dostanete možnost někoho kdo vám zabil člena rodiny zabít, tak to do prdele v rámci nasranosti uděláte ne?! Zdejší "hrdinové" se snažili tak moc natahovat čas a děj filmu, až to bylo smutný. Vrahy mohli zabít, nebo alespoň odzbrojit minimálně 5x, ale to by jaksi bylo v rozporu s tím, co tenhle dementní scénárista navrhl. Pokud to chcete jednoduše, tak se něco, co se dalo vmrsknout do 25 min natahoval leč mu síly stačily do 100 min a byla to fakt parodie. 25%

Avanpost (2019)

Kdo by to byl řekl, že rusové dokáží natočit dobrý sci-fi film a přitom neurazit jiné národy (jak jim často bývá zazlíváno). No zkrátka aby se jednoduše vyhnuli kritice a znázorňování ostatních národů, tak je jednoduše díky mimozemské invazi smazali ze světa a díky tomu si mohli v poklidu natočit hezký film bez servítek. Akční stránka nemohla nudit ani toho nejnáročnějšího diváka, protože střílení zde bylo až po kokot. Konec filmu byl vcelku otevřený a našla se v něm i špitka citu. 65%

Nebezpečné lži (2020)

Vše začíná naprosto zcela nevině. Avšak náhodou se do hry vloží policie, diamanty, 2 lupiči, mrtvý muž a z celku poklidného života se stává boj na život a možná i na smrt. Film jako takový nenudí, prvních 30 min je možná nudných, ale jak se to začne zamotávat a rozuzlovat, tak o napětí alespoň v béčkovém podání není nouze. 50%

Dokonalá skrýš (2012)

Docela to drželo v napětí, ale bylo to naprosto retardovaný. 55%