• Fantasy

Padesát odstínů šedi (2015)

Ne, ne a ne. Kdo sakra psal ten scénář? Herci naprosto prkenní , jakoby odříkávali recept, a ne dialog. Začátek ještě obstál, protože alespoň soundtrack má dobrou. Jinak první setkání hlavních hrdinu mi spíš připomíná nepovedený a předražený začátek k filmu pro dospělé. I když možná to přesně je. U hodně scén se pokoušely být seriózní, ale bylo to spíš na zasmáti. Jedná hvězdička za soundtrack.

Anna Karenina (2012)

Naprosto dechberoucí a úchvatná podívaná. Keira Knightley je a vždy bude skvělá v takových filmech. Už jenom za soundtrack bych dala plný počet hvězdiček. Možná můj názor je přehnány, jelikož jsem nikdy neviděla posledních 5 minut filmu (a to podle všeho dost důležitých 5 minut), jsem za to ráda. I když jsem se později přece jenom zjistila, jak to skončí. Přesto si v hlavě pořád představuji, jak to mohlo skončit. Zatím jsem film viděla jednou a myslím, že to na nějakou dobu tak nechám. I když to zní možná dětinský, chci si ten dokonalý dojem, který jsem získala z filmu ještě nechat. Za to soundtrack si pouštím pořád dokola.

Mocný vládce Oz (2013)

Tak tohle byl pro Disney opravdu přešlap. Ani herci jako James Franco či Mila Kunis to nezachránili. Efekty, které by oblbly leda slepce, děj průměrný a s prominutím výkony některých herců taky nestálý za nic. Celkově film působí opravdu zvláštně. Tohle je na Disney opravdu podprůměrný film. Možná příště.

V zemi Jane Austenové (2013)

Pro ostatní by tenhle film zřejmě nikdy neobstála, podle hodnocení některých uživatelů, ale dle mého názoru je to přesně takový film, který někdy potřebujeme. Přestože nemá na každém kroku pytel vtipných hlášek a ten děj je možná předvídatelný, přesto je to film, který získal moje srdce hned po prvním zhlédnutí. Ty, kdo četli knihu, vědí, že tvůrci s filmem pohráli na jedničku. Někdy přemýšlím, jestli ty lidí, co tu dávají tak nízké hodnocení viděl opravdu ten samý film. Jsem z toho nadšená. Jestli jste ji neviděli, směle do toho, nenechte se tady odradit. Viděno dvakrát za týden (a to už je u mě opravdu něco).

V jako Vendeta (2005)

Film je oproti komisků trochu méně brutální. Je to jedná z těch filmů, u kterého pak člověk musí vždycky zamyslet nad dějem a pak si uvědomit, že by možná tohle je naše budoucnost. Film nás upozorňuje na nebezpečí dnešní nezájem o politiku. Pokud jím naši budoucnost slepě svěříme, nepochybuji, že se něco takového stane v budoucnu skutečnosti. Brilantní zpracování, také vynikající herci.