• Mysteriózní

Já, padouch (2010)

Vtipny animak,nasla som v nom dobry humor, davku citov i akcne sceny (ktore ma vsak az tak nezaujali). Urcite sprijemni uprsane popoludnie.

Tančím, abych žil (2006)

Aj keď mám tanečné filmy rada, tento ma veru za srdce nechytil a druhýkrát by som si ho už asi nepozrela..

Hugo a jeho velký objev (2011)

Úchvatný obraz podtŕhala nádherná, európska hudba (o.i. francúz. impresionizmus Erika Satieho). Avšak to je asi tak všetko,čo sa dá o tomto filme povedať. Dejová línia slabá, zaujímavý nápad,avšak akoby nemal plnohodnotnú dejovú líniu, preto som miestami už len dúfala,nech sa tam niečo deje, pretože zábery sa sústredili poväčšinou na vystrašenú tvár hlavného hrdinu...nuda nuda nuda.Čakala som oveľa viac.

Dogma (1999) odpad!

Nedokázala som dopozerať do konca, úprimne, bola som dosť zdesená nad filmom,kde hrali dvaja relatívne v pohode herci. Mne teda nič vtipné nepripadalo a keď sa film prehupol do fekálneho amerického pseudohumoru,musela som vypnúť. Sorry,nad chodiacim hovnom a príšernými dialógmi sa zasmiať nedokážem. a hĺbka filmu bola poriadnou plytčinou.

Krásný chlapec (2010)

filmy s depresivnou tematikou maju pre mna osobitne caro a posobia priamo meditativne. Krasny chlapec je o rozpore v rodicoch, partneroch, ktorym sa tragickou udalostou obrati zivot naruby, kracaju nepochopenim a zaroven su stale tahani k tuzbe rodica - vidiet vo svojom dietati anjela. avsak ich syn spachal nieco monstruozne a nik nevie presne preco. film rozhodne stoji za pozretie,ak vam neprekaza, ze film sa sustredi na opis bolesti a nie na strhujuci napinak.

Krev pelikána (2010)

tento film neobsahuje sceny plne akcii, napätia a napriek tomu napätie v sebe ma. dalsi nadherny a hlavne DUCHAPLNY kusok europskej kinematografie. Krv pelikana je film o realnych ludoch v realnom case so zapletkou,ktora v konecnom dolsedku posobi na hlavneho hrdinu ako katarzia. film ponuka realnost, prijemnu hudbu, znicuji lubostny vztah, osamelost cloveka, ktory je osamely predovsetkym vo svojom vnutri a nakoniec i krimi zapletku s priam eterickym koncom. krasne dielko,vrelo odporucam,ak mate radi film s dusou, nad ktorym budete premyslat aj nasledujuci den tak,ako ja.