Crazy Heart (2009)

Slušný příběh, slušná muzika, a vynikající Jeff Bridges. Díky jeho výkonu 4 x *.

Čelisti (1975)

Co tady napsat. Dnes již klasika. Steven Spielberg šponuje nervy diváků k prasknutí i bez toho, že je žralok na plátně od začátku do konce. Otázkou je, zda to bylo způsobeno nefunkčností modelu žraloka, ale to už je jedno, Spielberg to zvládl na jedničku, narozdíl od pokračovatelů serie. Od tohoto filmu mám, jako potápěč, prostě divný pocit, pokud plavu a nevidím dno, jen temnou modř kolem sebe a čekám kdy se objeví.......v uších slyším to temné a zryvhlující se tu, tu, tu. tu...

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Jeden z nejlepších válečných filmů poslední doby. Ridley Scott natočil další film výborný film. Překvapivě otevřená výpověď o organizačních schopnostech amerického velení v Somálsku. Výborný střih, zvuk i herecké výkony. Nádherná hudba z dílny Hanse Zimmera pasující k ději, střihu a atmosféře více než geniálně. Film není jen akční podívanou, ale klade si otázky (alespoň já to tak chápal) zda může vojenská přítomnost, humanitární pomoc a jiné vměšování něco změnit v zemích jako je Somálsko.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Dvě hvězdy jedna pro Leoše Mareše a druhá pro Adelu Banášovou. Jsou opravdu zábavní, narozdíl od toho pořadu a porodců.......

Dark Matter (2015) (seriál)

Zatím to je v celku dobré s pomalejším rozjezdem, uvidíme dál. Potenciál by to mít mohlo.

Děti noci (2008)

Nuda, ponurost, otázky bez odpovědí, nemůžu za to, ale Martu Issovou prostě nějak nemusim (v tomhle filmu byla ještě horší než normálně).

Divnovlásky (2008) (TV film)

Obsazení slibovalo dobrou zábavu. Bohužel jsem se ji nedočkal. Poslední dobou děla ČT1 výborné filmy, tento mezi ně nemohu zařadit. Scénář o ničem, titulky po každých 3-5 minutách hrůza (jak u starých němých grotesek) a pouze průměrné herecké výkony (ty byly určitě ovlivněny tím, že nebylo co hrát).

Do hlubiny (2005)

Zajímavý film pro milovníky podmořských záběrů a fandy Jessicy Alby. Z potápěčského hlediska překvapivě reálný film, bez zásadních technických chyb (asi měli dobrého poradce pro potápění). Krásné záběry žraloka tygřího a Jessicy Alby, dvou hlavních postav :) Dávám 4x * i když ve srovnání s jinými filmy je to nefér měl by mít 2-3, ale ty krásné záběry podvodního světa a Jasiccy to o tu hvězdu u mě prostě zvedly.

Dokonalá bouře (2000)

Trošku pomalejší začátek, ale záhy jsem se už neodlepil od plátna. Moře je krutý živel a práce rybáře dřina a riziko. Poutavá podívaná a klobouk dolu před výkonem pobřežní stráže. Ty chlapi jsou prostě blázní kombinovaní s hrdiny. Kdo dobrovolně skočí z helikoptéry do vln vysokých jako menší panelák, aby pomohl posádce v nouzi je prostě borec. Režisér, kamera, zvuk a střih navodili autentickou atmosféru bouře a rozbouřeného oceánu. Parádní podívaná pro mě je to 90%.

Dokonalý únik (2009)

Krásná příroda a několik párů, ze kterých si chvíli vybíráte kdo je padouch a kdo ne. Celou dobu člověk čeká na trochu akce a napětí a ta je pak tak krátká, že ten film je 80 min. o ničem, skoro. Taková nuda to zas nebyla, pěkná příroda, Milla Jovovich a trošku toho boje...pro sobotní veček ok.