Spadla z nebe (1978) (seriál)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 20.1.1979, pôvodný televízny seriál (autori: Václav Pavel Borovička, František Vlček) - Jeden komentár lepší než druhý. Vraj komunistická propaganda. No to ma POSER ! (26.7.2010)

Specialisté (1985)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: LUNA = ?.?.2000, réžia slovenského znenia (štúdiá PÓDIUM) = MARIÁN SLOVÁK+PREMIÉRA NA STV 1: 12.12.2018, réžia českého znenia (ÚPF 1987) = MIROSLAV KUBIŠTA - Snáď to už konečne niekto vytiahne z archívu a hodí na BluRay alebo aspoň DVD. Je to predsa totálna klasika. (5.2.2009)

Specialisté na vraždy (1998) (seriál)

Vzhľadom na tunajšie podpriemerné hodnotenia (nie Vážení, toto naozaj nie je ani KOBRA, ani REX) idem na maximum. Táto nemecká séria vznikla ako odpoveď na masový úspech amerických mystery sérií rokov 90-tych (AKTY X, MILÉNIUM, PROFILER, ... Na AKTY X dokonca priamo odkazujú rovnako "nadizajnované" lokačné titulky. ) Tvorcovia v každej epizóde servírujú divákovi ponor do najneprístupnejších a najhnusnejších hĺbok ľudského podvedomia, šokujú "obyčajnosťou" všednej reality sériových, vyšinutých, traumatizovaných či "iba" príležitostných páchateľov násilných trestných činov. Navyše tieto "ponory" zanechávajú hlboké stopy aj na ústrednom vyšetrovateľovi BORNovi, ktorý časom musí čeliť svojim vlastným démonom. Ja osobne by som prisahal, že z tejto série výdatne opisovali aj tvorcovia mnou tak neobľúbeného COLD CASE, a to je pre DIE CLEVEREN asi najlepšia známka kvality. (14.8.2008)

Special Olympics (1978) (TV film)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.11.1982 - réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = Ján Šuda (5.4.2009)

Speed Racer (2008) odpad!

Tento film je "krávovina". Audiovizuálne "vypiplaný" ? Preboha, to z tunajších hodnotiteľov všetci frčia na "speede" ? :-) A ak je toto cesta ako podať divákovi "podobenstvo o "současném kapitalismu" tak ja sa jej rád zrieknem, rovnako aj perspektívy, že toto je - WTF - budúcnosť kinematografie. Ale moje deti sa bavili. Podobne ako pri najnovších ARONOFSKého pokusoch, aj tu niekto nedokáže pochopiť, že tvorivá invencia často nenápadne prerastá do egocentrickej demencie. Skrátka ako výplach mozgu to obstojí a v ďalšej sérii "24"-ky by týmto veľdielom mohol JACK BAUER mučiť teroristov. :-) (12.9.2008)

Spettri (1987)

PRÍZRAKY alebo horor, ktorý je o triedu horší ako DEMONI (ku ktorým bol naozaj kedysi pripojený ako trailer). (17.3.2009)

Spící agent (2015)

Nemal som pocit, že by tento náborový výplach od CIA niekto zamýšľal ako komédiu. Akurát Topher sa opäť tváril ako idiot. On tuším iný výraz ani nemá. (28.8.2016)

Spieva skoro celá rodina (1981) (TV film)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 2.1.1982, pôvodný tv film - Celkom milá televízna komédia v ktorej rezonovala neuveriteľná popularita dobovej československej talentovej speváckej relácie SPIEVA CELÁ RODINA. (1.4.2009)

Spiknutie (2012)

SLOVENSKÁ KINO PREMIÉRA: FORUM FILM = 30.03.2012 - Aj keď sa podľa tvorcov jedná o televízny film, svoju premiéru si "odkrúti" v kine. Ďalšou zaujímavosťou je jeho kúlový názov. Ono totiž na Slovensku máme taký spisovný výraz, ehm, SPRISAHANIE. (23.3.2012)

Spis o Ráchel (1989)

ČT 1 = 30.3.2000, réžia českého znenia = +ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: AMC = 20.2.2016, réžia českého znenia (AMC 201?) = - Ten film je tak trochu aj o mne. Ale je to už dávno pradávno. :-) (23.2.2016)