Woodstock

Woodstock

USA
flower°power                          "Let your minds be free..."             Woodstock 1969

homepage

10 bodů

Moje zajímavosti

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 9.11.2014
  The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

  - Jizva, kterou má přes celou tvář gangster Omar Little (Michael K. Williams), je skutečná. Herec Michael K. Williams k ní přišel hned na začátku filmové kariéry, den po svých 25. narozeninách, kdy se náhodně připletl do pouliční rvačky v Bostonu. Takto zohavený již nemohl natáčet další reklamní videoklipy, které ho do té doby živily, nicméně v budoucnu díky své jizvě získal mnoho zajímavých filmových rolí.

  • 9.11.2014
  Magická hlubina (1988)

  - Technicky nejnáročnější scény filmu byly natáčeny s ochočenými delfíny, např. s delfíní samicí Joséphine. Ta se během svého dlouhého života ve francouzském mořském parku Antibes stala několikanásobnou matkou i babičkou a dožila se 40 let, což je na delfína skákavého, kteří se běžně dožívají přibližně 30 let, opravdu hodně. Jak oznámila správa parku Antibes, Joséphine uhynula na ledvinovou chorobu v úterý 23. 08. 2011.

  • 14.9.2014
  Jack Rozparovač (TV film) (1988)

  - V září 2014 byla po 126 letech odhalena totožnost skutečného Jacka Rozparovače. Byl jím Aaron Kośmiński, pocházející z polského města Klodawa nedaleko Lodže. Potvrdila to analýza stop DNA na šátku jeho čtvrté oběti, Catherine Eddowesové. DNA pachatele byla porovnána s genetickými vzorky pravnučky Kośmińského sestry a byla prokázána shoda. (Zdroj: fakt.pl, novinky.cz)

  • 5.7.2014
  Zachraňte vojína Ryana (1998)

  - Předobrazem vojína Ryana (Matt Damon) byl skutečný vojín Fritz Niland, který se vylodil v Normandii 6. června 1944. V ten samý den padl při vylodění jeho bratr Robert J. Niland. Druhý den, 7. června, padl i druhý bratr Preston T. Niland. V tu dobu byl již po seskoku na bojiště v Indočíně prohlášen za nezvěstného i jeho poslední bratr Edward. U Nilanda bylo skutečně rozhodnuto o jeho stažení a následné deportaci zpět do států. Fritz Niland válku přežil, navíc se pak shledal i s bratrem Edwardem, který v džungli nezahynul a nakonec se vrátil z japonského zajetí domů. Preston a Robert jsou pohřbeni na hřbitově v Collevile sur Mer v Normandii. Frtiz Niland byl navíc blízkým přítelem Warrena Mucka a Donalda Malarkeyho, kteří byli ztvárněni v seriálu Bratrstvo neohrožených (od r. 2001). Všichni patřili ke stejnému praporu a divizi, Niland pak k rotě H.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace