• Fantasy

Čokoláda (2000)

nějak si nemůžu pomoct, ale nemám tomuhle filmu moc co vytknout :)) možná se na něj dívám příliš romantickýma očima :) ale přece - Juliette Binoche mi zaimponovala v roli cukrářky, která se v malé vesničce musí postavit proti zažitým tradicím a nepřátelskému starostovi v podání Alfreda Moliny, tuláka Rou(x)a (Johnny Depp), který je samozřejmě úžasně přitažlivý, jak už to jen Depp umí :) + spousty dalších postaviček z onoho malého městečka :) A k tomu připočtěte spoustu čokolády a krásnou hudbu a už není skoro co dodat - snad jen to, že i přes všechnu tu krásu nějak nemám chuť se k tomuto filmu zatím vrátit, což znamená, že se ještě nezařadil do mého TOP10 romantických filmů...

Buena Vista Social Club (1999)

jak už tady bylo správně řečeno, záleží na tom, jestli tenhle typ hudby máte rádi nebo ne. Já ano, takže to pro mě byl skvělý zážitek plný pozitivní hudby (hlavně písnička Chan Chan hned v úvodu mě přikovala nadšením do sedadla :), možná snad ten konec, kdy jsou v Americe - ten už je trochu přehnaný :( ale i tak - smekám klobouk před "stařeckým" elánem a schopnostmi!

Bohové a monstra (1998)

musím říct, že jak Ian McKellen, tak Brendan Fraser mě opravdu (mile) překvapili - už jen tím, že tu oba hrají jiné role, než na jaké jsme u nich zvyklí (ano, Ian McKellen se už asi označení "Gandalf" nezbaví :)) ne, že by se mi v Pánovi Prstenů nelíbil - těžko bych si už teď asi dovedla představit Gandalfa jinak - ale tenhle film je přeci jenom trochu jiná třída. A Brendan Fraser? Musím přiznat, že ho znám tak maximálně z Mumie, což je film, který mi naprosto nic neřekl, takže i on v něj zůstal zapomenut. (Chtěla jsem napsat, jaká scéna se mi v tomhle filmu líbila nejvíc, ale nějak se nemůžu rozhodnout - bylo jich moc :)

Americká krása (1999)

film, který jsem viděla už asi pětkrát, a u nějž vím, že když se na něj podívám po šesté, bude se mi líbit stejně jako předtím :)

Amélie z Montmartru (2001)

opravdu, vychvalovat tenhle film už je snad jen nošením dříví do lesa, ale přesto - je to kouzelný film (jak už naznačuje sám francouzský název :) a jen občas nevím, jestli se opravdu z toho krásného snu chci probudit do normálního šedivého života...rozhodně vřele doporučuji! :)

Leon (1994)

skvělý film - Luc Besson si u mě docela šplhl (není se co divit, předtím jsem od něj znala jen Patý Element a Johanku z Arku). Jean Reno je super, Gary Oldman přesvědčivě odporný (hlavně to jeho polykání drgo mě hrozně bralo) a Natalie Portman tady ještě hraje, nedělá jen krásnou stojící figurku jako ve Hvězdných válkách. well done! :)