Christissimo

Christina Klisari

okres Beroun

• 15.2.2015  12:11
    Troja (2004)

Mam pocit, ze film se snazi ukazat hrdiny v jinem svetle nez jak je zname za skoly. Achilles jako nafoukanej hajz, co nakonec sice projevi soucit, ale stejne pusobi spis negativne. Agamemnon nekolikanasobne horsi clovek, vzbuzuje odpor, Menelaos taky nechutnej a jeste ubozak. Oproti tomu Hector je zde ten idealni hrdina. A celkove vsichni v Troje se mi zdaji takovi kladnejsi, nuti nas to jim fandit, ikdyz ja jsem vzdy stala na strane Reku (koreny se nezaprou). No ale celkove z toho asi vychazi nejlip Odysseus, chytry sympatak, kteremu nechybi ani ta kuraz, nejde mu o zviditelneni se a nakonec tu valku stejne vyhraje on. Jinak ja teda stejne pri bojich odvracim hlavu, ale aspon scenu Achilles x Hector jsem vydrzela a rikala jsem si jenom, jak je to nespravedlive, ze ho nemuze zabit no...

• 1.11.2014  17:11
    L (2014)

Necháváme se unášet na vlně barev s podtextem příjemné hudby. Příjemné, nenáročné.

• 1.11.2014  17:05

Během promítání jsem byla znechucená, naštvaná, bylo mi špatně (a ne z toho, že sál byl nacpaný k prasknutí a musela jsem stát), nevěděla jsem jestli to vůbec chci snášet. Když to skončilo, málem jsem se rozbrečela. Možná to není dokanale zpracované, ale pro mě účel splněn.

• 1.11.2014  16:43

Film nemá pedofily oslavovat ani tvrdit, že je to normální. Není. Ale oni sami za to nemohou, a právě to snímek ukazuje, jak to mají těžké. Vyvrátit představu pedofila, jak děti vodí do dodávky a tam obtěžuje nebo co. Pochopit, že oni, když se do dítěte zamilují, tak právě ta láska jim brání jim jakkoliv ublížit. Nešťasná platonická láska bez naděje na možnost někdy mít rodinu, sex, k tomu odsouzení společnosti. Lituju jich, uvědomila jsem si tu hrůzu a moc mě to mrzí, ale stejně bych byla nedůvěřivá a nepustila takového člověka ke svému dítěti. Protože ikdyž nechce ublíži, ikdyž se nesnaží o fyzický vztah, říká že chce, aby byli jen přátelé, tak vim, že takhle to nefunguje a ty city tam prostě budou. Chudáci, nedokážu si představit, co bych dělala. Jsem ráda, že mají aspoň komunity a oceňuju, že jsou schopni si z toho i tak trochu udělat legraci..

• 1.11.2014  16:21
    Plán (2014)

Nejen pro Pražáky, myslím, že to podobné bude v celé České republice. Nejen pro architekty, ty územní plány prostě hezky slouží k poukázání na korupci, nemusíme jim zas tak rozumět. Člověka to může zhnusit, když se dozví, jak to chodí, ale je to lepší nežít ve slepé iluzi, aspoň se s tím můžeme pokusit něco udělat...

• 1.11.2014  16:06

Beznaděj života, který už nemá smysl. Na člověka to dopadá, ale je to prostě moc dlouhé, scény se v podstatě pořád opakují...

• 1.11.2014  16:03

Skvělý nápad! Asi se moc soustředí na životy jednotlivých aktérů nijak nesouvisející s experimentem, nejspíš chtějí hrát na city, ale nevadí mi to. Každopádně se povedlo, teorie se potvrdila, film působí líbivě, dobře se na to kouká.. Ale muselo to stát šílený prachy...

• 1.11.2014  15:57
    Komín (2013)

Krásný snímek, zajímavé záběry. Pro nic překvapujícího, ale doufám, že lidem dokáže, že všechny ty technologie nám život sice zlehčují, ale ne zlepšují. Protože tohle je šťastné dětství, skákat do louže, válet se v trávě, lozit po všem možném, klidně i rozbíjet auto. Potěšilo mě, kolik těch dětí bylo, je skvělé, jak si můžou hrát spolu. A supr scéna, jak pojídaj ty cornflaky z podlahy, lidé si moc zakládají na dokanalé čistotě všeho, přitom takhle je to přirozené, děti si musí nějak budout imunitu a mají špínu rády, tak jim jí nechme.

• 1.11.2014  15:43

Během promítání se sál zcela vyprázdnil. Zůstalo nás tam asi pět a k tomu dva staffáci. Docela mě to překvapilo, viděla jsem na fetivalu i horší filmy. Je to takové odpočinkovější, haluzní, jako na tripu no.. Věřím, že pod vlivem nějaké drogu by to mohlo mít opravdu silný efekt. Historické záběry zajímavé, někdy se opakovaly až moc.. Velmi se mi líbilo zasazení psa do příběhu, vpodstatě jako takového průvodce filmem.

• 1.11.2014  15:37

Anotace bohužel dosti hyperbolizuje, o nějaké velké panice a strachu o holý život se nedá tolik mluvit, spíše je to neinformovanost a spousta zmatku, chaos. Mě dostala podoba záchranných člunů, prostě bárka, čekala jsem že pak budou muset ještě pádlovat, naštěstí aspoň ten motor měly.. Z filmu se nedozvíme, jak to dopadlo, autor kameru údajně ztratit v průběhu záchranné mise a nalezl v kufru, až když bylo po všem.

• 1.11.2014  15:26

Zajímavá forma, dialog, kde jedna strana posílá dopisy, druhá na ně očividně neodpovídá (nebo jsem to pochopila špatně?) a nakonec na ně reaguje před kamerou. Seznamuje diváka se státem, který skoro nikdo nezná nebo neuznává a mužem, který se to snaží změnit..

• 1.11.2014  15:18
    Za plakátem (2014)

Zajímavý nápad! Chtělo by se tomu víc pověnovat, říkal to sám autor, snad to v budoucnu nějak rozvede nebo se toho někdo chytí. Každopádně hezky nakousl, je to problém a měl by se řešit..

• 26.10.2014  22:16

Hned mě zaujal název. Tahat veřejnost do takto intimních věcí? Nechat cizímu člověku přístup ke všemu osobnímu? Určitě to chce dost odvahy, já bych jí neměla, ale nemůžu říct, že bych to nepotřebovala. Někdy je prostě potřeba objektivního pozorovatele. Cením nápad!

• 13.4.2014  18:43

Nepochopila jsem to.. Hudba skvělá, Pink Floydy mam fakt ráda, zazněla moje oblíbená Comfortably numb a i ty surrealisticko-expresionistický obrazy byly zajímavý, ale prostě ty hraný části mi nedávaly smysl skoro ani zvlášť, natož dohromady a celkově to na mě nezanechalo nijak dojem...

• 23.3.2014  18:28

Film o boxu, říkám si a jéje, to bude zase klasicky: nenápadný hrdina (v tomhle případě hrdinka, čímž to má být jiné), nikdo mu (jí) nevěří a nakonec všechny porazí. A tomuhle klišé se sice úplně nevyhne, ale vlastně mi to vůbec nevadí, Hilary je skvělá a tu její odhodlanost jí věřím a přeju jí to. A hlavně ta poslední půlhodina, ten konec, Clintovo (Frankieho) dilema, smíření. Smrt mladého člověka je smutná, ale jak to tam Morgan Freeman říka, když člověk dostane šanci a využije jí a něčeho dosáhne, tak to smtek vyrovná. Není u mě výjimkou, že brečím u filmů, ale tentokrát to bylo něco jiného, měla jsem sevřené hrdlo, prostě jenom breathless, speechless...

• 17.3.2014  17:41

Moc dlouhé, až moc bojů, celkově přehnané. Každému je jasné, jak to skončí, už nás nečeká nic nečekaného a zbytečně se to natahuje. Nejslabší z trilogie. Konec to zachraňuje pro mojí nostalgickou duši, rozloučení z postavami jak se patří.

• 17.3.2014  17:14
    Mý věci (2013)

Anotace a trailer mě ihned zaujaly, myšlenka experimentu mě nadchla. Nadšení však během filmu postupně opadala, čím víc měl věcí, tím víc to byl jen obyčejný příběh obyčejného kluka, kterému chybí holka, tu pak najde a všechno dobře skončí. Tímto nechci shazovat, líbí se mi, že je příběh ryzí a pravdivý a uvědomit si, že život nedělají věci je důležité. rčitě oceňuji nápad! A finština je vážně zábavný jazyk, hlavně scéna, kde počítá mě dostala.

• 17.3.2014  16:59

Film, který mě dostal. Tím víc, že to skutečný příběh. Útěk do přírody, absolutní svoboda, útěk z města, ze svazjící rutiny, z uspěchaného života, z anonymní společnosti, spoléhání jen sám na sebe, otevřené možnosti, očekávání, co mě vlastně čeká zítra, cestování bez plánů, navazování náhodných a o to ryzejších přátelství. Věci, které mě lákají a hned od začátku jsem Christopherovi fandila, toho skutečného nesmírně obdivuji, jeho odvahu a odhodlání a jsem velmi ráda, že byl jeho příběh zfilmován. Nejradši bych se také sebrala a toulala se, ale přeci jen v dnešní době už je to zase něco jiného a složitějšího.. Ale film mě přiměl alespon k malé změně, zbavit se facebooku, už se držím přes čtyři měsíce a vůbec mi nechybí, celkově se snažím techniku omezovat a doufám, že časem celá společnost pochopí, jak se věci mají a od robotizace všeho možného se ustoupí.. Snímek, který vás nemůže nepoznamenat.

• 17.3.2014  16:58

Film, který možná dost lidí šokuje, ale podle mě šokovat není jeho hlavní účel. Má působit na společnost svázenou všemožnými předsudky a představami o normálnosti a považováním jinakosti za divnost. Já osobně jsem se bavila, většinu věcí jsem nepovažovala za šokující či bytostně nechutné či rozcházející se s mým způsobem myšlení (ikdyž musím uznat, že vyměňování tamponů je opravdu nechutné a nedokážu si představit nikoho, že by zrovna tohle považovat za stvrzení hloubky přátelství). Myslím, že každý alespoň nějaké podobné věci dělá, jen se o tom prostě nemluví. Film k pobavení pro někoho, komu nevadí nechutnosti a dokáže si z nich udělat srandu. Navíc kvalitně natočený.

• 17.3.2014  16:57
    Pěna dní (2013)

Šílený film podle šílené knihy. Tak absurdní, že nám vlastně může připadat normální. Ten, kdo nečetl předlohu, může být zmaten, já mám pocit, že jsem si naopak dělala v poznatcích z knihy větší pořádek. Trochu se mi zdála ošizená scéna, která na mě udělala v knize největší dojem, a to objednávání pohřbu, tak silná kritika církve mě dostala, ve filmu ne tak silné, ale odpouštím, chápu, že to asi ani nejde. Jinak můžete objevit spoustu dalších narážek. Určitě stojí za to vidět!

• 17.3.2014  16:56

Filmové adaptace, nestává se často, aby se dorovnaly knize samotné, ale musím uznat, že Frearsovi se to povedlo bravurně, možná dokonce tak, že předlohu de Laclose překonal. Skvělé herecké výkony, postavy skvěle vystižené. Nemám, co dodat. Rozhodně lepší než Formanův Valmont, více autentický.

• 17.3.2014  16:55

Na tomto filmu mě zaujalo hlavně téma, potěšilo mě, že se touto problematikou někdo zabývá. Mám pocit, že je to jeden z problémů, o kterých se nemluví a rozhodně by mělo. Já sama trpim, když nějaké jídlo ž nemohu dojíst a musím ho vrátit a potom ještě sledovat všechny ty lidi, co do toho dvakrát píchnou a konec, to mi trhá srdce. A pak když si člověk představí, že to jídlo bylo vyrobeno jen z těch nejlepších srovin, protože většina byla stejně vyhozena, tak to už je vážně moc. A ty číšla, kolik surovin takto skončí, jso opravdu děsivá. Myslím, že dokument by se měl více propagovat, aby se každý zamyslel nad tím, kolik toho spotřebuje on sám i celá společnost a měl potřebu s tím něco dělat... A pro ně, jenž toto nechtějí snášet je tu http://zachranjidlo.cz/